Wednesday, March 6, 2013

Multipurpose Dress

Nese po mendoni pse e kam quajtur keshtu kete post po jua shpjegoj me fjale te thjeshta

Keto prerje fustanesh Thes i quaj une mendoj se vetem ky epitet Multipurpose i pershtatet pasi :
Mund ti veshesh me taka sikurse mund ti veshesh pa taka ,me sheshka apo me atlete
Mund ti veshesh nese je elegante por dhe nese nuk je
Mund ti veshesh Para shtatzanise Gjate shtatzanise si dhe Pas saj
Mund ti veshesh ne ato ditet sikurse mund ti veshesh dhe pas atyre diteve
Mund ti veshesh me kemishe poshte sikurse mund ti veshesh me Triko siper
Keto fustane mund it veshesh me geta pa ngjyre sikurse mund ti veshesh me geta te cdo ngjyre

Realisht mendoj se fustanet thes kane perdorim me te gjere se dhe vete xhinset.

Kalofshi bukur :)
P.S -Kuptohet qe nuk jam dhe aq mire dhe duket qarte qe kam ngecur  te pika 4.1 :)12 comments:

 1. me pelqen sh kjo ondja e flokeve te tua..do ishte mire ti dedikoje nje post :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. E kam menduar dhe do e bej nese dikush "i rritur " me ndihmon ta filmoje :)

   Delete
  2. ishalla del njeri vullnetar shpejto ;)

   Delete
 2. To be honest, this outfit would not be my first choice Estela and I wouldn't wear this jacket if I would be wearing a dress like multipurpose dress :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I really appreciate your British honesty but i would love to read even some suggestions like for example with what would you wear a multipurpose dress :)
   I'm kidding thanks for your comment.

   Delete
  2. Nuk e di pse e me duket pak monotone dhe do te thoja perdorimi i ndonje ngjyre te trete sic thot the Alba psh pallto e bardhe mund ta celte pak. me bukur mendoj se ngjan me ngjyra me te qeshura :)

   Delete
 3. Personalisht mezi po pres te vij ajo pika 4.2, pasi dua te te shoh me sa me shume ngjyra dhe jo vetem me gri, jo se s'me pelqen dhe se ty s'te rri bukur, po dua te shoh tek ty vetem pranvere dhe rrezatim dielli, qe edhe pse syte e tu e buzeqeshja jote gjithemone shendrrisin, dua qe kete energji ta shoh edhe tek veshjet si ato qe te lene pa fjale.
  Tani meqe tek kjo veshja ka shume fjale, me pelqen qe ke ndare me ne 1 veshje te tille per 1 moment te tille (per mua duhet te ndahet shapi nga sheqeri ne ato dite, o te ekzistojne ato dite dhe ne te rrime ne shtepi me c'ka na do shpirti, o te mos ekzistojne fare "TIP MODELI BURRE" dhe ne te jemi gjithmone ON TOP, me apo pa masculine attitude).
  Le te vijojne ketu fjalet mbi outfitin: kombinimi eshte ne nuancat e zbehura te ngjyrave qe ke zgjedhur dhe jam dakord, po ndoshta thjesht per ta thyer kete zbehtesi une do ti jepja 1 drite te fuqishme me xhaketen. Do te vishja ate xhaketen e bardhe tenden edhe pse ketu do te hapeshin kufinjte e fjaleve te shumta si lumenj, por thjesht dicka me te ndritur dhe qe s'kishte lidhje fare me keto tonalitetet e zbehura do ta kisha veshur.
  Por ne kompleks dhe si perfundim mund te them qe je MIRE.

  ReplyDelete
 4. No matter what phase you are in, you look like a candy :)

  ReplyDelete
 5. so me kete post me pelqeke shume me duket se gjithcka qe ke veshur jane ne sinkron me nj-tj

  ReplyDelete
 6. Pse te rrin gjithmon kepucet nje gisht te medha nga pas??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo gjithmone, keto grite dhe ato portokallite me slingback realisht jane blere me te medha gjate periudhes se shtatzanise pasi me mbushen mendjen qe te rritet kemba gjysem numri.Ne fakt nuk eshte e vertete,mua nuk mu rrit thjesht me ngelen kepucet e reja :) me numer me te madh ne dollap.Mos t'i vishja si thoni ?!!!
   Estela

   Delete

Total Pageviews