Monday, March 18, 2013

LBD Giveaway

Si mund te filloje java kur zilja ka rene dhe ti s'ke degjuar gje pasi gjithe naten nuk ke fjetur mire se pervec transportit te goces se vogel te krevati i saj gjate nates ka dhe  nje transport fantazem e quaj une qe te shtohet nje femije i madh ne krevat.
Ok se dhe kjo ka bukurine e saj deri kur ky femija fillon leviz dhe cdo 5 min ke nje brryl apo shqelm turinjve sepse gjithmone femijet KANE VAPE!
Nejse ti gia je me vonese por te duhet dhe te besh nje dush se po nuk u lave dhe te henen nuk e di si mund te te shkoje java,gjithsesi me shume lagesh se lahesh dhe futesh ne rroba e jo vishesh ,per te nxituar me pas me 5 cantat e tua PSE PESE?!!! Po Sa?!!
1 canta ajo Canta
2 canta e aparatit ku mund te shkoj pa te
3 canta e ushqimit
4 canta e palestres
5 canta e takave se nderkohe ke veshur sheshkat per te vrapuar

dhe Shiu ne gjithe kete skenar eshte qershia mbi torte dmth.

Dhe une per te kundeshtuar Forcat e Natyres qe sot i paskam kunder, vendosa te zbukuroj Fillim-javen tuaj me nje surpize.
Meqe u be kohe e gjate pa nje Giveaway vendosa t'ju shpreh mirenjohjen time per komentet e bukura qe lini vazhdimisht, dhe te gjitha ju qe e ndiqni kete blog qofte ne heshtje per cdo vizite ne blogun tim me nje dhurate simbolike.

Fustani LBD eshte nje aksesor ne garderobe qe nuk iken kurre nga moda dhe ky fustan i ka te gjitha
Ruffles apo Valet qe kete vit vijne akoma me fort si Trend i Veres
One shoulder dress pra me nje krah
Gjatesine mbi gju qe e ben LBD
si dhe faktin qe eshte BRAND new apo thene shqip Akull i Ri

Rregullat e lojes
1- Koment me poshte ku duhet te shkruani qarte adresen e mailit
2-Like Faqen ne FB ketu

Afati per te marre pjese do jete deri te dielen ne oren 12 te nates :) dhe perzgjedhja do jete me shorte e rastesishme njesoj si heren e pare.

Do ju inkurajoja te merrni pjese duke e kosnideruar si Loje pasi ndonjehere duhet me shume guxim te marresh pjese sesa JO
Ju uroj fat duke ju falenderuar te gjithave dhe njehere qe e vizitoni sharminstyle

P.S Masa UK 1265 comments:

 1. Super..Me kenaqesi po behemi pjese e shorteut :) saodebrao@yahoo.com!

  ReplyDelete
 2. Me kenaqesi edhe une do te marr pjese,masen e kemi njesoj keshtu qe why not?! :) sonilameco81@yahoo.com

  ReplyDelete
 3. Po patjeter Estela me shume deshire. myshqeriedlira@gmail.com

  ReplyDelete
 4. me kenaqesi edhe pse je nje mase me e madhe :p xhidapepa@yahoo.com

  ReplyDelete
 5. sa i bukur !!!! Ishalla jam une fatlumja kesaj here dhe vajza jote te terheqi letren me emrin tim :) elertashanaj@gmail.com

  ReplyDelete
 6. fustani super i bukur, po marr pjese me shume kenaqesi eriseldamarku@live.com

  ReplyDelete
 7. Spo e lexoja fare cfare ishte shkruajtur po kundroja ondet e fustanit, dhe po mendoja ku ta kete blere valle.. keshtu qe po e le nje here adresen meqe qenka kshu puna enida.e@hotmail.com:p

  ReplyDelete
 8. shume nice :)e ndjek prej 2 -3 muajsh blogun tend Estela,dhe me eshte bere e perditshme te te kontrolloj kete faqe per postet e reja)per te marre pjese ne shorte;stela_kumati@yahoo.com. thnx!

  ReplyDelete
 9. Kam pershtypjen se eshte nje mase me e madhe por why not: rove_dr@hotmail.com

  ReplyDelete
 10. Shume bukur Estela. Nice look. rudina1986@gmail.com

  ReplyDelete
 11. rianagjypi@hotmail.com
  I'm in :))

  ReplyDelete
 12. Shume bukur Estela. Nice look. rudina1986@gmail.com Fiks masa ime qenka. ahaha

  ReplyDelete
 13. Shume i bukur si gjithnje e papare egra.ibrahimi@gmail.com

  ReplyDelete
 14. lbd kam pershtypjen, jo ltb :)

  ReplyDelete
 15. Une pres rradhen per kepuce, 38-39. Faleminderit :-)

  ReplyDelete
 16. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 17. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 18. shum nice fustani. shpresoj te behet i imi :):) kruja.iris@yahoo.com

  ReplyDelete
 19. me pare kur shikoja ne blogjet e botes :P kur benin giveaway kisha zili qe ndonjehere ishte pothuajse e pamundur te merje pjese por tani jam mese e lumtur qe kjo gje po behet dhe ketu :)
  dorina_mullai@hotmail.com

  ReplyDelete
 20. uuuuuuu po ne qe komentojm gjithmon ketu, qe e kemi bere like faqen ne fb me kohe dhe nuk kapem oren 12 ....not fair....:P....Deni

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ke afat deri te Dielen Deni ndaj vendos adresen shpejto ;)

   Delete
  2. Uuuupppssssssssss tani e pash qe qenka deri te dielen ne 12. Thnx anonim...........denirustemi@yahoo.com

   Delete
 21. Pershendetje Estela! adresa ime marsela.avxhiu@gmail.com! Te sygjeroj te vendosesh edhe daten pervec dites. Puc

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marsela prsh,per kete te diele behet fjale 24 MARS ora 00:00 :)

   Delete
 22. Edhe pse seshte fare masa ime, why not? Thnx :)
  matilda.mecaj@yahoo.com

  ReplyDelete
 23. Fustani shume i bukur dhe me duket masa ime. Komplimente per blogun, jam nje ndjekse e rregullt ndonese ne qetesi:)) Adresa ime eshte edlirask@yahoo.com
  Faleminderit:)

  ReplyDelete
 24. Fustani yll,edhe ti yll! Sa keq që s'është masa ime! Mgjth, a bëhet që kush e fiton fustanin të na tregojë foto? ^_^
  Siç thonë në këto raste, fitoftë më e mira,lol
  xoxo

  ReplyDelete
 25. alvinailiazi@yahoo.com spara kam fat ne dashuri, ishalla kam ne llotari :P

  ReplyDelete
 26. sa mire ,fiks masa ime .nevilapane@yahoo.com

  ReplyDelete
 27. Meqenëse qenka kështu, po vendos edhe unë një kavanoz tek radha jo e grave, edhe pse nuk di nëse e (zh)veshim UK 12 në familje, do më pëlqente ta takeaway dhe me siguri do të mund ta nxjerr një ditë në auction, si “sharminstyle collection 2013”

  ReplyDelete
  Replies
  1. sa per te kompletuar proceduren: efkuefku@gmail.com

   Delete
 28. sh i bukur fustani dhe te them te drejten te shkon shh.mgjthte po e provoj dhe une…ersila@hotmail.it
  ciaooo

  ReplyDelete
 29. ana.kekezi@gmail.com. Nastila ti bej ndonje andej nga usa ;)

  ReplyDelete
 30. fustani shume i bukur ;) po e provoj njehere. lori.gorenca@yahoo.com

  ReplyDelete
 31. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 32. C'qenka dhe masa ime :) brunabaruti@gmail.com

  ReplyDelete
 33. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 34. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 35. Estel, flm qe me ngre humorin sa here shikoj blogun tend :)
  PS: Floket nuk po i bej dot si na tregove ti:( Perfundimisht nuk ia them per floket :P
  Mbase me bie mua fati nga qielli :) adessa_astiri@hotmail.com

  ReplyDelete
 36. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 37. You look so glamorous .Your dress looks good on you. Love your hairstyle and make-over also. I would like to be part of the giveaway. If I win this I will not be able to wear it on me. It will be a gift to others and if you require a photo one will be taken :).My email address is adelina_bicolli2@yahoo.co.uk. Or ELSA :)

  ReplyDelete

 38. Me kenaqesi do te marr pjese. Fustani ju rri shume bukur. Komplimente per blogun.

  Adresa: ekikina@gmail.com

  ReplyDelete
 39. Kur tani ne dimer vesh fustan shume te hapur, aq me teper kur ti e demonstron ate fustan, duhet te kesh kujdes debilimin e sqetullave, sepse duken shume keq, gjithashtu manikyri i gishtave te kembeve, bere keq ose ka filluar te dale manikyri i lyer me pare. Fustani i bukur, por jo stili tend, eshte per nje moshe me te re psh. 20-25 vjec. adresa ime ska rendesi, s'kam moshe per ate fustan.(mos u merzit nga verejtjet, bien shume ne sy). Shendet.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mua me duken ok sqetullat, por edhe sikur te ishte sic thua ti, preferoj dike qe nuk i depilon sqetullat para dikujt qe shkruan "debilim" ne vend te "depilim".

   Delete
  2. 1.sqetullat me thene te drejten nuk duken "shume keq" ose une kam nevoje per syze sepse sado qe po shqyej syte nuk po shoh ndonje gje per keq
   2.fustani mos te mos jete i tipit te esteles dhe mendoj qe kjo eshte nje nga arsyet per "giveaway" , dhe ne vend qe te pergezosh nismen merresh me "fustani nuk eshte stili tend"
   3.jam shume kurioze te shikoj gishtat e tu te kembeve ne dimer :) me thene te drejten une personalisht nuk e mbaj mend edhe kur i kam lyer per here te fundit
   perfundimisht ajo qe BIE NE SY ne kete rast eshte qe ti e shikon goten gjysem bosh vajze (po them gjysem per te te bere qejfin ne fakt) mos u merzit as ti :)

   Delete
  3. hahahaha, jam kurioze te di se sa kujdeset per veten njera qe shkrun DEBILIM... sa shpesh e DEBILON ajo veten.... apo nuk ka nevoje fare se eshte gia e DEBILUAR

   Delete
  4. Komenti juaj eshte totalisht Out of scope ndaj dhe lexueset e tjera kane te drejte te thone te tyren.

   Delete
 40. niceeee..... dori354@gmail.com

  ReplyDelete
 41. kristanth95@hotmail.com

  ReplyDelete
 42. shume i bukur fustani dhe ti gjithashtu.........denikapaj@gmail.com

  ReplyDelete
 43. Komplimente per stilin, sa vjen dhe na terheq edhe me shume po marr pjese edhe pse e di qe s'me bie kurre shorti per asgje :-) Kenaqesi pjesmarrja! eldaterpo@hotmail.com

  ReplyDelete
 44. fustani shum i bukur........brisihajri@hotmail.com

  ReplyDelete
 45. Interesant, me ju ndjekes te Esteles, pse nuk duhet te behen verejtje, ne kete komunikim? Ketu gjerat mund te shihen ne detaje per nje qe demonstron veshjen, krehjen dhe gishtat e kembes. Pse duhet me patjeter te themi Yll, shume bukur, ne nuk po flasin per bukurine e saj se nuk eshte konkurs bukurie, por menyra se si te vishemi bukur, e te krihemi bukur, pse xhanem ai qe ben verejtje (dhe keto verejtje une sinqerisht i bej per mire), pse te mos pranohen nga disa, por duhet te themi gjithmone yll, bukur, mendoj se dhe qellimi ketu eshte.une me personin s;kam asnje gje. Le pastaj te kapin dhe ndonje gabim ortografik dhe mendojne se aty eshte qellimi i ketij blogu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne parim, une personalisht jam shume dakort me ty mund te jepen edhe kritika, poooooooor ne momentin qe kritika behet me dashakeqesi bie keq ne sy, dhe ne "ndjekeset" e Esteles reagojme, jo per te mbrojt ate, por se bie ne sy komenti. Sqetullat jane mese te depiluara, dhe pedikyri nuk eshte keq(edhe pse eshte out of scope). Rendesia e ketij posti eshte per te treguar vetem fustanin i cili eshte giveaway i radhes. Kush e pelqen, edhe kush ka moshen per ta vesh drg adresen :)))) Eri

   Delete
  2. Paskemi thene te njejten gje Eri.Une i mirepres verejtjet por ne kete rast komenti per depilimin ishte totalisht i pavend ndersa per manikyrin eshte e vertete qe sapo i kisha lyer dhe duke veshur kepucen u prish pak,por kjo nuk besoj se i ka hequr asnje lexueseje deshiren per te marre pjese ne loje pasi gjithe vemednja eshte te FUSTANI :) duhet te ishte dmth :)
   Dhe nuk shoh ndonje vlere ne komentin NUK eshte per ty nderkohe qe Jepet ne Giveaway

   Delete
 46. oreanika_05@hotmail.com :)

  ReplyDelete
 47. zhaklinlekatari@gmail.com finger crossed

  ReplyDelete
 48. Shume I bukur fustani.:)
  sejdamehmeti@yahoo.it

  ReplyDelete
 49. smorem vesh kush fitoi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Xhilda ma nxiu jeten Load i videos por me ne fund mund ta shikoni ne faqen e Facebook-ut
   Te uroj fat per heren tjeter :)

   Delete

Total Pageviews