Saturday, March 2, 2013

Crown Braid


Me duhet ti bie pak shkurt per shkrimin sot por vertet kisha shume deshire te ndaja me ju kete model flokesh.
Nuk flitet per gje tjeter neper pasarelat e modes pervecse per femren me kurore dhe une nuk mund te mos tundohesha dhe te provoja Kuroren me Gershet te cilen me perfekt se Yulia Timoschenko nuk e mban asnje.
Nga Dolce e Gabanna e se fundmi Lanvin femra e 2013 duhet te kete pushtet.
Dhe meqenese gersheti te pakten ne ne Shqiperi apo dhe atyre ne Rusi jo domosdoshmerisht ju lidhet me pushtetin por ndoshta deri diku dhe me ate fshataren qe e ka perdorur per nevoje per te heq floket qafe,une vertet mendoj se veshja e duhur per kete model flokesh eshte fustani nen gju apo dhe maxi me pala korenti apo dhe klosh,boll te kete belin e ngushte dhe i mbyllur ne fyt.

Mos me jepni te drejte ose jo :)


 Kjo ishte pjese e lojes "Kush ben pozen me te bukur"
Il festeggiato :)


9 comments:

 1. Ke dal si nje princesh! Modeli i flokeve mua personalisht me pelqen shume, te tregon shume fisnike.

  ReplyDelete
 2. wow very classy :)

  ReplyDelete
 3. Sa i bukur fustani, Estela! Mi piace shume :)

  ReplyDelete
 4. Me pelqejne shume veshjet tematike dhe konceptet qe ndan ne blog Estela. Ky rast eshte nder me te arriret. Eshte bukur kur krijon bote te vogla te tuat :)
  Te uroj nje jave te bukur!

  ReplyDelete
 5. Nuk te duket keq , por dallon qe nuk eshte floku jot sepse ngjyra nuk eshte e njejta ose mbase eshte foto-ja qe ka dal keshtu. Fustani dhe varesja me pelqejn.

  ReplyDelete
 6. shume bukur modeli i flokeve, te shkoka shume :)

  ReplyDelete
 7. Floket shume shume bukur. tani eshte shume ne mode edhe gersheti nga te dya anet e flokeve, siper vesheve, por pak i crregullt. besoj qe duhet te te shkoje

  ReplyDelete
 8. Eshte e vertete qe ai gersheti shkon vetem me fytin e mbuluar. Komplimenta

  ReplyDelete

Total Pageviews