Saturday, March 9, 2013

Woman's DAY


E cmund te them une per grate kur une as si grua nuk ndihem ,tani te kuptohemi qarte nuk ndihem si burre :) por mua fjala grua sinqerisht me terrorizon ,maximumi mund te them qe ndihem si femer , si alamet femre doja te thoja hahahaha
Gjeja qe dime te bejme me mire ne grate eshte te ankohemi dhe te mos jemi kurre te kenaqura madje kam vene re tek vetja qe dhe  nese nuk kemi asnje problem per momentin jemi te afta ta shpikim ate.
Kemi deshiren e mire ti bejme te gjitha dhe ti bejme mire dhe gjithe kohen ankohemi qe s’kemi kohe per agje as per veten J
Nuk na duhet nje dite e tille per te thirrur e bertitur per te drejtat tona,dhe aq me pak mendoj une te shfrytezojme vetem kete dite ne vit per t'u defryer ashtu sic ne duam do ishte vertet per te ardhur keq.
Une mendoj se cdo dite eshte e JONA dhe duhet ta jetojme per vete :) dhe nese dime te gjejme lumturine tek ato gjerat e vogla qe na mbushin diten duke e reflektuar dhe te te dashurit e te afermit atehere jemi gruaja qe kushdo do donte te kishte afer.
Mendoj se gjeja me e mire qe mund te bejme per veten eshte te qendrojme te verteta,te themi ate qe mendojme nese e ndjejme ta themi ,mendoj se femer e njeri me te mire te ben kurajo qe ke ne jete per te qene TI!
Por investo per veten tende duke u mundurar cdo dite te jesh me e mire dhe duke e respektuar e para TI grua veten. 
Nese ke dhe dhuntine qe ne jete te falesh dashuri e lumturi te pakushtezuar pa hequr dore nga vetja jote atehere padyshim je vecse e Mrekullueshme ashtu sic je J oj grua 


9 comments:

 1. Bukur por sharmi sa bukur e si guzhinjere e mire qe eshte e provon e para

  ReplyDelete
 2. Gezuar 8 Marsin Estela! Dukesh shume me mire se ne postimin e fundit, siç duket ate e bere enkas qe te dilje kaq rrezatuese sot :) Me pelqen fustani me lule,por do vecoja kepucet,me terhoqi ngjyra e tyre. Po sikur çanta te ishte me elegante?
  Pyetje: cfare po hane keto te voglat e tua? Ke gatuar vete? :)
  Sa per percaktimin e "gruas" dhe te ndjerit si e tille, une mendoj te perdorim togfjaleshin "vajze e martuar"! Si te duket ky perkufizim? :D
  Have a great weekend.
  xoxo

  ReplyDelete
 3. Dhe ti nuk mund te ishe me e mrekullueshme se kaq e dashur.....rrezaton miresi, dashuri, energji dhe mbi te gjitha ate qe ti e ke me tepri sharm. Disenjoja e fustanit eshte e frekset, energjike dhe vajzerore....ke sjell drite ne diten gri qe ishte dje....xoxooxxo....Deni

  ReplyDelete
 4. Gezuar 8 Marsin :))) Veshja yll :)))

  ReplyDelete
 5. estela,ka pak muaj qe kam zbuluar rastesisht blogun tend dhe me lejo te te shpreh komplimentet e mi per stilin e te veshurit i cili me pelqen shume :)VEshja e sotme eshte shume e bukur ia vlen qe te djekesh kete blog edhe per ti thene vetes se jo vetem me rroba te designe-ers dukeshe e mrekullueshme
  xoxoxo E

  ReplyDelete
 6. Me dukesh shume e paqte dhe rrezellitese, besoj gjithcka deshiron cdo femer te ndihet perdite. Me pelqejne shume ngjyrat e veshjes se sotme dhe vendosja e tyre ne elementet perkates :)

  ReplyDelete
 7. Sa me pelqenka ky posti e paske qare,qenka per tu lexuar shpesh se ne i harrojme ndonjehere,dhe ai buzekuqi i kuq i ve piken,,komplimenta :) .

  ReplyDelete
 8. estela te pershendes je fantastike :)

  ReplyDelete

Total Pageviews