Sunday, March 31, 2013

31

Vertet nga t'ja filloj sot??!!!
Sot eshte data 31 dhe 31 konsiderohet numer me fat!
Aq me teper nese me 31 mbush plot 31:)
Dhe kur zgjatet dita pikerisht ne diten kur ti mbush 31.
Jo nuk po jap numra tani qe i kalova te 30-tat :) thjesht po hedh nje veshtrim mbrapa dhe me vjen nje buzeqeshje ne fytyre nga lumturia.
Po sot me 31 rane dhe Pashket Katolike dhe gjej rastin ti uroj te gjithe ata qe i festojne Gezuar Pashket.
Paci shendet gezim e hare ne familjet tuaja.
Dhe cfare gezimi kur cdo vit te njejtin gezim me ty ndan dhe njeriu me i afert ne bote Binjakja jote :) 

Nuk dua te zgjatem sot pasi nje dite kaq e mbushur s'ka shume nevoje per fjale ,do doja vetem te uroja Esteren Binjaken time 
Gezuar Ditelindjen dhe Qofsh e lumtur perjete me familjen tende.


20 comments:

 1. Eshte kenaqesi kur shikon fytyra te qeshura,familje te shendetshme plot dashuri me njeri,tjetrin.
  Veshja shik !!!! Ju uroj gjithmone kete buzeqeshje ne fytyrat tuaja,edhe te beheni 100 vjec ju dhe motra juaj !!! Zana .

  ReplyDelete
 2. Sa mire te shohesh nje familje gjithmone sbashku dhe te buzeqeshur, jeni shembull per shume njerez, ju uroje qdo te mire , ishalla gjithmone kshtu jeni sbashku dhe te lumtur, urimee edhe 100 me gjitha tmirat ne jete

  ReplyDelete
 3. Edhe 100 vjec :) Fustani shume i bukur :)

  ReplyDelete
 4. U befshi aq vjet sa doni vete!(nuk e dija qe kishe binjake)
  fotot shume te bukura,po na prishe syte me kete "shahun" verdhacuk.

  ReplyDelete
 5. Keto foto ishin plot jete dhe dashuri. U befshi 100 vjec dhe paci vetem gezime ti dhe motra jote (ndjesi e bukur besoj te kesh binjake??)
  P.S: me pelqen shume ngjyra e buskuqit tend ....Deni

  ReplyDelete
 6. Se harrova "Ky look-u i ri i faqes eshte i bukur por i lodhshem per syrin"....Deni

  ReplyDelete
 7. u befsh 100 vjece Estela, pac sa me shume dite te lumtura ne jeten tende, zoti e begofte familjen tende, edhe Gezuar pashket.

  xoxo lulu.  ReplyDelete
 8. Gezuar Ditelindjen:)

  http://joysinani.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 9. Edhe 100 te tjera te lumtura! Paske shkelqyer ne diten tende ashtu sic te ka hije :), fustani ylllllllll

  ReplyDelete
 10. Edhe 100 vjec Estela dhe Estera :)
  shume bukur te gjithe. qofshi kaq te lumtur gjithe jeten

  ReplyDelete
 11. Estela te uroj edhe 100 vjec ty dhe binjakes tende,keni nje familje te mbrekulleshme ,uroj te jeni gjithmon te lumtura.Vetem mamin tend nuk e pame ,eshte ndare nga jeta ??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Per fat te keq po, mami ka 5 vjet qe nuk na uron me ditelindjen,por shpresoj te na shohe nga lart qe jemi mire :)

   Delete
  2. Bekime per te tere ju. Me bukur se kaq prishet.

   Delete
 12. Edhe 100 vjec! Te paska hipur nje nur shume i bukur per dtl :)

  ReplyDelete
 13. Edhe 100 Esela. Si gjiyhmone fotot shume origjinale dhe plot jete.
  P.S: Ato kepucet mi bere fiksim

  ReplyDelete
 14. Nuk e di po me kenaqen jasht mase keto fotot :) Sa te lumtura keni dale te gjitha! Me vonese, e di, po urime per ditelindjen. U befshi edhe 100!

  ReplyDelete
 15. I love the blog post, and you helped me make such a fun card with it!


  หนังซอมบี้

  ReplyDelete

Total Pageviews