Friday, March 28, 2014

FUR sure

Nuk mendoj se jam gati per te hapur nje debat mbi Pelicet origjinale,dhe ne fakt as nuk dua te justifikohem per timen e aq me pak te mbrohem :)
Ndoshta ne nje moment tjeter do mund ta shtjellojme pak me gjate kete teme pasi vertet eshte shume e ndjeshme globalisht,me pak ne vendin tone.
Une nuk i rezistova kesaj peliceje origjinale qe me besoni eshte shume me bukur ne mua sesa aty ku e gjeta dhe luta zotin te ftohej serish koha vetem qe une te mund ta vishja.
E sic mund ta keni kuptuar Zoti nuk eshte indiferent ndaj lutjeve te mia dhe sot pelicja shkonte pershtat me motin duke me bere keshtu njeri te lumtur edhe ne shi.
Nuk mund te veshesh pelice e mos te krehesh floket mundesisht me nje krehje pak "zonjash"e ku  nuancat e plices duket se rrine sinkron me nuancat e flokeve te mia ndaj nje big up per mua :)
P.S Nastila me duket se po filloj ti degjoj vertet duarttrokitjet :)
Zgjodha ngjyra neutrale dhe pantallonin klasik te zi me nje kepuce dekolte me 3 ngjyra per te qene ne linje me nuancat e palltos. Syzet e reja optike Celine nuk priten as tu nderrohen xhamat per te qene pjese e setit duke u bere dhe protagonisti i setit.
Mgjse cfare them pa shikoni binjaken time kur ofrohet per te bere matjen e drites qe nuk le indiferent asnje kalimtar
Epo me rrofte pelicja mua ! Dhe syzet Celine :P

5 comments:

 1. Sot më pëlqen në mënyrë të veçantë krehja jote. Syzet janë super gjithashtu.
  Sa për peliçen origjinale, ti e di që unë i dua kafshët pafund. Ndoshta ndaj edhe të përfytyrova si Samantha tek Sex and the City që i hodhën bojë të kuqe mbi peliçen e bardhë :)

  ReplyDelete
 2. Sa e mire qe je mi Estela, cdo gje eshte gjithmone perfekte tek ti .

  ReplyDelete
 3. Lere se me kete veshjen sot ke fituar 100 pike :D shume shume bukur, cdo gje ne harmoni perfekte :D

  ReplyDelete
 4. Mmmmm smund te ishte sintetike kjo pelicia, sdua te bej polemik, por jam kundra.

  ReplyDelete
 5. hahahahahaha ti e di sa vdes une per kafshet. dhe e imagjinon qe une kam dy vjet qe nuk e heq nga trupi nje pelice ketri ngjyre krem??? qe per me teper ngjan shume me qenin tim :(. dhe kur me thone "uaaa po ti cne me pelice?", detyrohem te bej batute te tipit "sepse I can". Duhet gjet nje justifikim dinjitoz, por po marr parasysh edhe kete tendin, qe aty ku ishte dukej shume keq :P

  ReplyDelete

Total Pageviews