Wednesday, March 19, 2014

Sequin and Pyjamas


I kemi propozuar dhe me heret teminat gjate dites,duke thyer keshtu nje tabu qe ka zgjatur thuajse aq gjate sa periudha kur xixat kishin pushtuar vendin tone qe ne 8 te mengjesit. Ok ju turbullova pak e di,per cfare po flasim?
Po flasim per nje mundesi,qe jo cdo gje e gabuar nuk mund te kete dhe nje interpretim tjeter...ndoshta te drejte ...thashe ndoshta :)
Ndaj ndonje temine tek tuk por dhe gjithandej nuk do dukej e tepert nese vjen e miksuar sic duhet. 
Sot nje bluze e shkurter e gjitha me temina vjen e kombinuar si nje veshje pune me pantallonat pizhama te cilat i ulin ndricimin bluzes duke e kthyer ne nje zgjedhje trendy edhe per diten.
Vijat thyejne natyrshem gjethet te cilat jo me kot jane zgjedhur me te njejtat ngjyra si dhe pizhamat.Takat duken te domosdoshme ne kete veshje per te zgjatur silueten e paturreve me falni pantallonave dhe jo me kot taka e trashe vjen ne linje me trashesine e modeles por pa humbur elegancen me nje lule kristali :)
Celine-t Cateye qe mesa duket jane krijim per vipat qe mos te njihen vijne ne kete veshje "me shikoni mua" por dhe "mos me shikoni mua" per te vene dhe piken ne kete propozim.

Nuk e di sa e qarte isha por uroj shume mos te kem ndezur ne ju vetem deshiren per xixa :) 

6 comments:

 1. Mendoj se outfiti i sotem s'ka asgje per te kontradiktuar/terhequr veshin apo verejtje cdo gje paraqitet me elegancen e Sharminstyle.

  ReplyDelete
 2. Wow, sh komplimente per guximin,eshte gjithmone e veshtire te kombinosh sh ngjyra e textura, por ti ja ke arritur. Edhe i adhuroj kepucet ^_^

  ReplyDelete
 3. Estela merzitesh po te te them qe mua ketu nuk me pelqen.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lulu nuk merzitem fare se as mua sme pelqen shume vetja kete periudhe :(

   Delete
 4. Goxha e guximshme si veshje ,por nuk eshte keq :)

  ReplyDelete

Total Pageviews