Monday, March 10, 2014

Miss Sweater

Duke ju uruar te gjitha femrave "Gezuar 8 marsin" dua te ndaj me ju endrren e mbremshme e cila nuk e di nese mund te quhet enderr apo makth.
Do ju lutesha paraprakisht te mos qeshnit por mbreme ne enderr me perzgjodhen per te marre pjese ne nje Miss.Me thene te drejten dikur vertet me kane perzgjedhur por ne enderr ishte e tashmja :) dmth i kisha gia vajzat dhe keto forma qe kam.
Dhe e kenaqur pranova kur nje vajze po me intervistonte duke mbushur nje skede,gjatesia 170 i them pesha...OH SHIT PESHA 70...e ...Ja ketu dhitet puna.
Nuk arrita ta thoja peshen sepse u zgjova me frymemarrje te renduar dhe qull ne djerse nga ankthi.
Nuk jam nga ato qe peshen e kam problem,por mesa duket ne subkoshencen time Dicka po me thoshte stop.
Por menyra me e mire per te fshehur dobesite tuaja ndoshta eshte pranimi i tyre me qetesi e pozitivitet duke mos ju penguar per te qene person i lumtur dhe me disa kthesa me shume. Meshkujt vdesin per kthesat apo jo?
E pra dhe mua sme pengoi asnje kthese as mal as koder per te futur trikon prej akreloni poshte fundit duke realizuar keshtu nje veshje sa te vecante aq dhe komode e te ngrohte.
Nderkohe nje krehje ndryshe por dhe syzet Carrera 6008 me bene te harroja konkursin e missit dhe endrren e keqeduke u ndjere serish nje tokesore qe lumturohet me cte gjeje:)
3 comments:

 1. Me pelqen jashte mase kontrasti ndermjet veshjes paksa dimerore dhe sfondit "Tok Tok po vjen Pranvera", te gjitha nen nuancat e luleve te qershise!!! Je e sigurt qe jemi ne qe nuk po shohim enderr tek shohim fotot e tua te cilat duken sikur ti te jesh ne Tokyo dhe jo ne Tirane?!!!

  ReplyDelete
 2. me pelqen shume kombinimi i ngjyrave dhe po pres kepucet ne shop my closet :)

  ReplyDelete
 3. me pelqen shume ky kombinim. Do vecoja floket. Keshtu duken vertet bukur.
  Sa per endrren qe ke pare, sipas Frojdit, me kalimin e kohes do rrezosh disa kg, sidomos nese ushtrohesh fort :P

  Mos harro te shkruash ku i ke blere fundin, bluzen dhe kepucet.

  ReplyDelete

Total Pageviews