Friday, March 21, 2014

World Down Syndrome Day

21 i III na kujton qe te pakten ne kete date te mund te shprehim sadopak solidaritetin per krijesat qe nuk vendosen te vine ne jete me kromozomin e 21-te te tripluar por qe ashtu si ne jane krijesa te zotit te cilat kane shume nevoje per dashuri.
Duke shprehur mirenjohje te thelle per familjaret qe i mbeshtesin dhe i sigurojne nje jetese te shendetshme cdo dite,  duket se sot corapet me vija na bene te gjitheve pjese te nje komuniteti jo aq te pandjeshem.
Por sigurisht qe une smund te ndalesha me kaq duhej patjeter qe corapen me vija ta kombinoja me nje pallto me 2 pjese qe nderpriten nga nje fije e holle blu mbreterore.Pastaj dhe vijen smund ta lija vetem e keshtu shtova dhe kepucet blu ndaj me e pakta qe mund te beja ishte te perdorja corapen si aksesor.
Ndoshta dukem siperfasore qe flas per veshjen ne te njejtin post solidariteti,por vertet mendoj qe duhet shume force per te pranuar qe ata nuk vuajne nga asnje semundje dhe gjithcka u duhet eshte nje buzeqeshje.

No comments:

Post a Comment

Total Pageviews