Thursday, January 10, 2013

Sweat Chic

Ka shume kohe qe i vi rrotull nje veshje me pulover,po po pikerisht nje pulover meshkujsh me nje fund shume femeror,do kisha guxuar dhe me dantelle fundin madje por do jete per nje here tjeter ndoshta kur ky trend do kete ikur fare nga qarkullimi.
Une me te bardhen kete dimer jam fiksuar keq dhe eshte e vetmja ngjyre qe me sjell ne terezi edhe kur nisin 2 pika shiu sepse fundja une nuk vishem sipas kohes, kurre nuk e kam bere,ose me mire te themi une e kam gjithmone diell  :)

Tani kalojme te detajet
Pallto me menge te perthyera mmmm
Jakat siper pulovres mmmmm
Kepucet e bardha mmmmm
Kombinimi i te bardhes me blune ende IN per 2013
Pallto oversize tashme me rrip ne mes mmmmmmmm (po po e njejta :) qe keni pare ketu dhe ketu )
Pulovra e Partnerit super mmmmmmmmm
Ah po nje sekret nese ai eshte me shume se 2 numra larger than you mjafton ta lani pulovren me temperature te larte :) dhe uuuups u be e juaja :)
11 comments:

 1. estela shume bukur, nuk ka shume njerez qe blejne pallto te bardha dhe nuk e dine se cfare humbin.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bravo per guximin :) Une kam te njejten pallto, e kombinoj me bezhe ose me kafe...nuk kam guxuar me ngjyrat e ndezura!

   Delete
 2. Une te bardhen e kam fobi ne dimer, por ti po qe ke stil mi shoqe, te kenaq syte :)

  ReplyDelete
 3. Bukur po pa kepucet e bardha...qe per mua shkojne vetem ne vere ne ndonje darke buze detit ...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kepucet e bardha ishin trend-i ndoshta me i perqafuar nga blogeret kryeredaktoret e revistave me te medha te modes ikonat e streetstyle ndaj dhe nuk do mungojne as ne sharminstyle.Pergjithsisht ngjyra e bardhe lidhet me detin,por jo kete vit kete vit do mund ta perdorim kudo.
   Flm qe me ndjek.

   Delete
 4. shume shume bukur, me pelqen shume edhe fakti qe ke perdorur nje pulover te vecanteee:)))))

  ReplyDelete
 5. E di qe ti me pelqen shume? :) Para shume kohesh,"Anabel" publikoi blogun tuaj dhe une nisa t'i shikoja postet postet nje e nga nje.Atehere komentova atje "I lezetcem.Blog modest!"Nuk e ke idene sesa pishman jam bere.E shoh perdite Sharmin dhe te them te drejten e adhuroj qe kohet e fundit poston me shpesh.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te falenderoj per komentin,te qenit modest ne jete eshte vlere nuk duhet te ndihesh keq qe je shprehur ashtu.
   Me behet qejfi qe me ndjek.

   Delete
 6. Kombinim perfekt ngjyrash, shume bukur.

  ReplyDelete
 7. E kam provuar dhe une kete punen e lavatrices ;)

  ReplyDelete

Total Pageviews