Tuesday, January 8, 2013

New Year in Italy

Pershendetje,

shpresoj ta keni ndjere pak mungesen e posteve te mia.

Pas nje nderrimi vitesh relativisht ndryshe i kaluar ky ne nje qyteze ne Itali qe quhej Martina Franka pjese e provinces se Tarantos ne Jug te Italise.
Viti 2013 na gjeti ne cift ne nje tavoline me miq te mire,larg vajzave por me duhet ta pranoj e relaksuar dhe me nje deshire per te shijuar jetesen ne cift.
E kisha harruar cfare do te thote te degjosh zerin e bashkeshortit dhe ky i fundit te drejtohet me ze te ulet Ku i kemi biletat apo He fjete gjume se s'ta kam merakun.
Nesje 4 ditet kaluan shume shpejt,nuk mund te them qe pata shume mundesi te shkrepja shume foto gjithsesi outfit-in e Nates se Vitit te Ri e gjeni me poshte.Strece me gure zwarovski dhe xhakete e gjate nje veshje bardhe e zi sa komode aq dhe e vecante.
Pervec ushqimeve dhe dyqaneve qe nuk besoj se kane nevoje per koment zbulimi im qe me gezoi pamase ishte Flavia vajza ne foto ishte nje vajze italiane qe studionte ne Shqiperi me nje deshire e interes te vecante ne kombinimin e veshjeve por dhe te shopping-ut pa kriter :)
Flavia kishte nuhatjen perfekte per gjene e duhur dhe arrinte te pikaste gjithnje gjene me me vlere ne dyqan ndoshta nuk do me besoni por Flavia edhe pse ishte hera e pare qe takoheshim arritem te kishim nje mirekuptim dhe nje Kuptim qe ne 25 sekondat e para :)
Nderveprimi jone jam e bindur qe ngjante si ato filmat kineze pa titra por ne flisnim aq shpejt per trendet firmat e ikonat qe ndiqnim sa nuk arrinim as te artikulonim sakte por ama lumturia me e madhe eshte qe zbulova qe ka dhe me keq se une hahahahaha.

Kalofshi bukur.

6 comments:

 1. Atmosfera flet me shume se 1000fjale!
  Wish u nje vit te mbare, me sa me shume postime ashtu sic di vetem ti:-)

  ReplyDelete
 2. ahhaha sa qeshaaaa me fotografine e fundit, meqe eshte posti i pare per kete vit, te uroj nje vit sa me te mbare, me plq sh lokku sh comod edhe i qelluar, ne te gjitha fotot je perfekte. Natyra eshte zemer gjere me ty te ka falur shume bukurira ^_^


  Xoxo Lulu.

  ReplyDelete
 3. Zonje nuk thuhet Gura po Gure!
  Gjithashtu shpresoj ti kesh veshur kepucet e nates se vitit te ri zbathur edhe pse ne foto duket sikur i ke veshur me corape ngjyre mishi te shndritshme..which is a big fashion fail...(per te dhene nje shembull..si corapet e pjeses me te madhe te kolegeve ne festen e punes..:)
  Critics appart ...me pelqen stili dhe lirshmeria.
  Nje vit te mbare te uroj!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Drejtshkrimi u fix ,corapet nuk i heq dot dhe te dua :)
   Vit i mbare dhe per ty.Flm.

   Delete
 4. Gezuar!!
  Follow me :))
  The Little Artist

  ReplyDelete
 5. Fotoja e fundit fantastike ahaaaaaaaa

  ReplyDelete

Total Pageviews