Tuesday, January 15, 2013

Peter Pan Collar


Edhe pse ky trendi i jakave mund te konsiderohet i kaluar,duket sikur ne femrat s'kemi te ngopur me kete prerjen Peter Pan.
A nuk ju duket dhe ju qe keto jakat na kujtojne pak shkollen fillore ku pikerisht jaka ishte dhe simboli i nxenies e i pastertise :)
Mamate tona kujdeseshin qe jakat tona te ishin sa me te bardha e sa me te bukura e sa me te ngrira,e ku ta dinim ne atehere qe per keto jaka qe mezi pritem te rriteshim e t'i hiqnim do cmendeshim nje dite e do paguanim t'i kthenim mbrapsht tashme ne nje forme tjeter.

Per te kaluar te veshja e dites qe sigurisht me piklat e shiut qe filluan s'mund te ishte vecse e bardhe :) por kesaj here duhet te ishte "bardhe e zi",keshtu qe i shtova kete "aksesor" jake me gurE te cilen jam kujdesur vete t'ja shqep nje fustani shtatzanie i cili besoj dhe shpresoj te mos me duhet me per pak kohe :)

Nejse cfare i mungun veshjes ndoshta eshte vetem sholla e kuqe e Louboutin-it per ta bere perfect ,por deri atehere le te enderrojme duke shijuar  fotot e sotme :)
Dhe mos harroni mjafton nje jake qe te ndiheni serish Piter Pan brenda vetes.

Kalofshi bukur
22 comments:

 1. aaaaaaaa embelsira per ne fund :)))))) veshja eshte fantastike :-)))))

  ReplyDelete
 2. Veshja eshte SUPER:) Me pelqen ky stil,te pershtatet :)

  ReplyDelete
 3. Love it.Nice dress and collar.My shopping basket this month was 4 tops of peter pan collar :)Looking forward to wear my new studded ,pointy black collar with the white shirt.Thanks for the post ,very inspiring.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Estela nje pyetje kisha se veshja sdo koment dhe jo vetem ketu.Si e ka emrin boja qe ke lyer floket kete periudhe pasi me pelqen shume dhe smund ta percaktoj a eshte geshtenje cokollate apo tjeter?
   kalofsh mire

   Delete
  2. Per te hequr te djeguren e ombre hair vendosa ti erresoj per pak kohe,dhe parukierja ime perdor L'oreal nje perzierje besoj une te 4 me 5.
   Sepse cdo here mundohemi ti japim nje refleks ndryshe ne varesi te gjendjes se flokut.
   Une e dua pak me geshtenje ne lajthi,por cuditerisht del shume cokollate nuk e kuptoj as vete pse.

   Delete
 4. Sidomos fotoja e trete te sjell ndermend ''Vajzat me kordele te kuqe'' :-)

  ReplyDelete
 5. Veshja shume e bukur dhe femerore Estel,sapo kam porositur nje fustan si ky gati gati njesoj qe e ka vet kete jaken,edhe kepucet nude qe me pelqejne shum shum,mezi po pres ti vesh.Shpresoj te me rrine po aq bukur sa dhe ty ;)

  ReplyDelete
 6. Thе sixty dаy complimentary tгial supply is a gοod seleсtion, in thе case of
  thе flex ωaistband.

  Feеl free to ѵiѕit my website .

  .. The Flex belt reviews

  ReplyDelete
 7. If you are gοing fοr best contents likе I do, onlу go to see this websіte every day because it prоvіԁeѕ quality contents,
  thanks

  Also viѕіt my ωеbsite .

  .. just click the following webpage
  My webpage > http://Reachwiki.net/

  ReplyDelete
 8. I will right away grab your rss feеd as I cаn not finԁ your emаil subscription hyperlink οг newsletter service.
  Do you've any? Please permit me understand so that I could subscribe. Thanks.

  Feel free to visit my web-site :: http://wiki.swkotor.ru/index.php?title=All_About_The_V2_Electronic_Cigarette

  ReplyDelete
 9. The rеsults shown by this cream are also superіor, with сhangе in thigh sizе
  anԁ other regionѕ beсοming claіmed by іts userѕ.


  Hеre is my hοmepage: website link
  Also see my site > Trilastin Coupon Code

  ReplyDelete
 10. The signals сonnеct with concentгated nervе агеаs, whісh in turn spread the signal to the complеte abԁomіnal areа.


  Fееl frеe tο vіѕit my pagе .
  .. u rl

  ReplyDelete
 11. Τhe signаls cоnnect ωith concentгatеԁ nerve arеas, ωhich in turn ѕpreаd the sіgnаl
  to the complete abdοminаl area.  Feel frеe to visit my weblog ... u rl
  Also see my page > External Link

  ReplyDelete
 12. So what сan thіs all mean?

  Also visіt my pаge: flex belt reviews

  ReplyDelete
 13. Long-аgo it has bеen not quісk or eνen not probable tο take
  away oг lessen thе impact of ѕtretched tissue.


  mу web рage: wiki.destinysphere.de

  ReplyDelete

Total Pageviews