Wednesday, January 30, 2013

Strike that STRIPE!

Kur vjen puna te fjala Trend te gjithe ne femrat behemi shume te ndjeshme dhe te gatshme te perthithim cdo fjali qe perfshin kete fjale me vemendjen maksimale.
Kete fjale se fundmi e degjojme shume shpesh ne ekran revista online e sefundmi ... blogje dhe ne fund
jemi aq te bombarduara nga Trendet sa ne vend te na hype Trendi ndihemi porsi te na kete shtypur Treni.

Se fundmi lexova qe Trend jane Vijat dhe e besoj qe jane Trend, gjithmone do jene, ndaj dhe sa e lexova me shkoi mendja te gjeja kete fustan te Zares qe nje lexuese diku me shkruante qe e kishte dhe ajo te njejtin.
Por jam e bindur qe lexuesja do shikoje shuuume ndryshime ne menyren si mund ta kemi veshur 4 vjet me pare kur mund ta kete blere dhe ajo si une dhe SOT.

Sot vijat jane Trend nese ti i Godet si duhet ashtu sic nuk i ke pare me pare te dikush tjeter me pak guxim dhe interpretim mund te kesh nje veshje origjinale qe nuk eshte e thene te pelqehet patjeter nga te gjithe.
Ne fund do kesh mundesi te thuash Po une isha TRENDY :)

Kalofshi bukur.

P.S per lexuesen qe ka te njejtin fustan PO e kam veshur mbrapsh edhe ky do jete nje trend nga sharminstyle :)10 comments:

 1. vijat si gjithnje te marrin mend kur i sheh .
  p.s je dobesuar goxha

  ReplyDelete
 2. Beautiful combination as always and of course you are gorgeous xoxo

  ReplyDelete
 3. Me pelqen kombinimi eshte pak a shume si outfiti i rihanes ,vetem ato getat nuk me pelqejne shume do me kishte pelqyer te ishin te mbuluara edhe kembet ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te njejten gje kam thene dhe une kur u vesha... ah sikur te ishin geta e jo strece. Do zgjatej silueta perfekt me kepucet e getat ne te njejten ngjyre,keshtu sikur nderpritet pak dhe kthehet veshja pak me sport.

   Delete
 4. Shume e ngarkuar me vija kjo veshje, per mendimin tim mjaftonte fustani. Ate canten e cuditshme nuk e kuptoj pse ja ke ngarkuar vetes.

  ReplyDelete
 5. una una unaaa ja fustani i im :)Estela dukesh perfekte, po çte ka vajtur mendja te "çanta" je sh origjinale sa fatazi !!!!!!!!! bravo :)
  vetem se une jam ne fase ndryshimi shtepie e se di ne çkuti ka perfunduar por do ta vishja qe neser me kete kombinim, pasi i kam edhe getat ngjyre blu edhe pallton ^_^

  xoxo Lulu.

  ReplyDelete
 6. shume e bukur dhe origjinale. canta mos eshte xhaketa e fustanit?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yeap. Ne fakt duhej nje cante me fushe shahu ose me vija ne nje trashesi tjeter,por ne mungese te saj hyn gjithnje Fantazia dhe nje xhakete-cante besoj nuk e kishit pare me pare :)

   Delete
 7. Ndoshta do te dukem paksa ne kundershtim me parafolesen/in, po me sa kuptova une theksi ne te gjithe postin s'ishte mbi TRENDIN e vizave, pasi kete e dime shume mire se i kemi marre here pas here ato trena, por ishte mbi TRENDIN e ri te rikthimit dhe reshapit e 1 xhakete qe mund te ishte pjese e 1 outfiti dhe tani eshte personalizuar, maskuar dhe identifikuar ne 1 CANTE. Ideja me duket shume origjinale dhe interesante, por do te kishte rene shume me teper ne sy nese canta do te ishte mbeshtetur tek ajo vazoja e luleve e bardhe dhe ti do te ishe e ulur ne cep.

  ReplyDelete

Total Pageviews