Tuesday, January 8, 2013

Granpa's Birthday
Ishte e thjeshte zgjedhja e veshjes per ditelindjes e gjyshit,nje Granpa's Cardigan apo thene shqip trikon e gjyshit :)

Gjyshi i Lorestit Sharminit Amelit dhe Bebit ne Bord :) nje gjysh i rrethuar me 7 zonja e zonjusha nuk e di si mund te jete ndjere ate nate qe festonte 50 vjetorin :) bej shaaaka pak me shume.
I urojme gjyshit ta kete jeten e gjate plot shendet e lumturi.

Me besoni qe  kur shkruaj nuk e kam qellim ne vetvete ti sjell buzeqeshjen askujt edhe pse shpesh here mendoj se  lajtmotivi i jetes eshte pikerisht ajo e qeshur. 
Darka vetem e qete nuk shkoi pasi sic mund te merret me mend 2 me te voglat e bene lokalin lemsh e ne kete rast shyqyr qe mungonin baballaret qe s'rreshtin se kritikuari se largu sjelljen e femijve te tyre duke mos bere asnjehere asgje vete.
Nejse gjurulldia e levizjes tavoline me tavoline ishte vetem raundi i pare nderkohe qe s'mungoi ne raundet e tjere dhe mundja e paster britmat apo shkuljet e flokeve deri ne KO.Kush fitoi ???!!! Si gjithmone Sharminstyle :)
Nuk me besoni ... gjykoni vete !!!3 comments:

  1. Si fillim Gezuar ditlindjen gjyshit te Sharminit! Trikua e gjyshit shume e bukur:)))) ...pastaj pjeset e ndeshjeve akoma me te bukuraa:))))

    ReplyDelete
  2. SharminStyle mund ti kete fituar te gjitha ndeshjet ne ring, po bebi on Board, ka dhene 1 te qeshur mbreselense qe do s'do i ka bere urimin me te bukur Gjyshit!!!

    ReplyDelete
  3. Percilli urimet me te mira! Te faleminderit per nostalgjine dhe atmosferen qe sjell! :-)

    ReplyDelete

Total Pageviews