Friday, January 11, 2013

Burgundy of the Princess


Nje nder pasionet e mia padyshim pervec veshjes eshte manikyri dhe ne kete blog nuk mungojne postet me ide te reja per rindertimin e thonjve apo dhe thjesht per nje manikyr me special.
Une mendoj se ka ardhe koha t'i drejtohemi profesionisteve se cfare duhet te zgjedhim per thonjte e ketu padyshim flas per ngjyrat dhe modelet. Ka nje arsye pse kompanite e medha prodhojne kete apo ate ngjyre ne saj te propozimeve te shtepive te medha te modes e kozmetikes ka grupe te tera qe studiojne trendet dhe pershtasin ngjyrat e manikyreve ndaj me duket mese e pershtatshme qe here pas here te marrim opinionin e specialisteve te fushes.
Kesaj radhe ne sallonin e Nails Company shkova me nje fryme tjeter me nje fryme bashkepunimi dhe mendova qe kesaj radhe te ishte Jeta specialistja ajo qe do zgjidhte Top 5  ngjyrat e sezonit per t'ju ardhe ne ndihme dhe lexueseve te Blogut duke ju dhene cfare eshte IN dhe Out (ne fakt me out-in nuk do merrem fare).
M'u be shume qejfi qe Jeta pranoi te luante kete loje per Sharminstyle dhe tek verdallisej neper sallon e shikoja te mbante mbi vete pergjegjsine e perzgjedhjes edhe pse asaj i duheshin vetem 15 sekonda per kete.

5-E zeza me refleks lejla e erret
4-Jeshilja e Krishtlindjeve
3-Ngyrat me efekt metalik
2-Gri Hiri mat

and the winner is...1-Burgundy e Princeshes 
Ju cilen do zgjidhnit ?

8 comments:

 1. Nga fotot kisha krijuar idene se ishe me e mbushur( e shendoshe) por ne te vertete sot ne palester dukeshe shume mire, topolake :))))))sa per manikyret... nice choice :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. une mendoj se Estela eshte nje zonje elegante..mgjth perceptimet e njerzve per shendetin ndryshojne sipas peshes se tyre :))))

   Delete
  2. As nuk e ve ne dyshim qe eshte elegante :)))))))))))))))

   Delete
 2. Hahaha flm ky eshte goxha kompliment per tulkat e mia.

  ReplyDelete
 3. Jeta duhet te jete shume e mire perderisa po ben reklame for free...mbase dhe gaboj e nuk eshte for free:)))).Ngjyra e princesesh besoj eshte winner jo vetem per nails.

  ReplyDelete
 4. ku ben zakonisht thonjte??? dhe sa shpesh??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te Nails Company ka rreth 5vjet qe i bej aty te pakten 1here ne muaj.

   Delete


 5. Feel free to surf to my ωеb sitе - greenbeancoffeenow.com

  ReplyDelete

Total Pageviews