Monday, January 21, 2013

Stolen Smile

Askush nuk do mbaje mend c'ka veshur Estela ne kete apo ate post,askush s'do mbaj mend si e kishte emrin blogu e aq me pak per c'arsye, por e vetmja gje per te cilen do kisha deshire te mbahesha mend eshte e qeshura qe me karakterizon per te cilen shpesh dhe kritikohem.
Ajo qe do doja te thoja ne kete post eshte qe kurre mos lejoni t'ua vjedhin buzeqeshjen pasi ajo eshte veshja me e bukur.

Sot solla nje kombinim klasik Bardhe e Zi te cilin e nderthura me Floral Shoes.
Mos u trembni te vini 2 jaka te ndryshme bashke
Mos u trembni dhe kur njera prej tyre eshte e ngarkuar me qendisje e gure.
Mos u trembni te thyeni nje kombinim Klasik me kepuce apo aksesore qe jo domosdoshmerisht jane klasike.

Pas pune per nje darke mjafton nje aksesor i ekzagjeruar qe lidhet me se miri me kepucet and Thats it!


A smile is an inexpensive way to change your looks.
You're never fully dressed without a smile.


23 comments:

 1. Shume e vertete, me kujtove edhe nje shprehje te Saint Laurent: veshja me e bukur per nje femer eshte dora ne qafe e partnerit, per te tjerat qe se kane jemi ne :)))) Pa gjendje te mire shpirterore asnje gje sdo te dukej kaq mire :)))

  ReplyDelete
 2. Je shume shume inspiruese. Pergezime dhe fotografit/es per punen, dukesh hyjnore.

  ReplyDelete
 3. estela yll si gjithmon ,un nje pyetje kisha ku i mban kepucet qe mos te prishen ??? un kam nje rafte po sado prap me shtypen dhe me aq sa ke ti ..nuk e imagjinoj dot se ku mund ti mbash :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po pergjithsisht zgjidhja me e mire eshte t'i sistemosh neper kutite e tyre e me pas ne raft une kete rruge ndjek, ama mos me pyet sa rafte kam :)s'jane kurre mjaftueshem.

   Delete
 4. "Happy girls are the prettiest girls"-AH
  And you are definitely gorgeous!

  ReplyDelete
 5. Shume veshje elegante, kemisha qenka yll

  ReplyDelete
 6. Estela ne fund te cdo shkrimi mund te vendosesh firmat e veshjeve nese mundesh ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Xhilda patjeter qe mundem vetem se mqse une nuk kam Featuren Google adsense i bie te bej reklame boshe dhe me shume blogu der tani ka sherbyer per te frymezuar e per t'u argetuar me pamje te ndryshme.

   Po te kthej pergjigje per postin e sotem e nese ka interes per cdo post do mundohem te gjej kohe ti bej update :)
   Kemisha River Island nga Asos.com
   Pantallonat Asos
   Xhaketa Mango
   Kepucet Asos
   Syzet Missoni
   Canta Asos
   Aksesori i flokeve New Look

   Klm

   Delete
  2. Flm, gjithsesi do na ndihmonte ne qe te ndjekim, kur na pelqen ndonje gje ta blejme dhe ne 0_o

   Delete
 7. Me pelqen qe nuk vesh corape me kepucet. Very New Yorker. Love it.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eshte vetem per fotot me beso,pasi ne te kundert do me merrnin per te cmendur :)

   Delete
 8. EStela, dukesh shume bukur me syze dhe me modelin e flokeve. dhe faleminderit per frymezimin se si te veshim kepucet/sandalet floreale. i blej gjithnje se me pelqejne dhe i vesh shume pak, dhe ato here shume keq te kombinuara se nuk dija.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dori te mjafton nje ngjyre e lules apo e gjetheve apo e fushes dhe je OK.
   Mua Floral Prints me pelqejne si ne kepuce e si ne fustane pafund.
   Te flm per te gjitha komentet.

   Delete
 9. Shume mire,une do te kisha sugjeruar edhe ndonje bluze tjeter..pse jo me nje T-shirt. Personalisht mendoj se ti dukesh me mire me veshje pas trupit pasi nuk je e imet fizikisht.......sa per buzeqeshjen...e rendesishme eshte te qeshi zemra.......

  ReplyDelete
 10. estelaaaaaa po ta kam then 10000 mije here qe ti rezaton positivitet. kemisha po me plq shume :)

  ReplyDelete
 11. Personalisht s'kam asgje kunder outfitit (por ndoshta lulen tek outfiti i darkes do ta kisha vene paksa me poshte), eshte mese i hijshem dhe elegant, si gjithmone.
  Por ajo ku une doja te vendosja theksin eshte se ndodh here pas here qe fotot dhe outfitet tek blogu yt Estel, te mos jene aspak te nevojshme, pasi mesazhi qe percjell me shkrimin tend eshte shpata qe godet si fortune cdo zemer te ngurte qe lexon postin dhe ne fund te tekstit te "shkrihet" si 1 ajsberg ne shkretetire duke e permbajtur apo jo 1 buzeqeshje te cilter dhe te sinqerte!!!

  ReplyDelete
 12. Buzë-qeshje, bluzë-qeshje, aksesor-qeshje, stil-qeshje: gjithmonë blogu sjell jo vetëm risi, që me të drejtë gjejnë gjithë e më shumë admirues-ndjekës, por shoqërohet gjithmonë me një humor të hollë between the lines! Estela, në fund të cdo shkrimi, kur të vendosësh firmat e veshjeve, a mund të vendosësh edhe markën e buzëqeshjes, si dhe fshatarin ku e blen sallatën jeshile?! klm

  ReplyDelete
 13. Buzë-qeshje, bluzë-qeshje, aksesor-qeshje, stil-qeshje: gjithmonë blogu sjell jo vetëm risi, që me të drejtë gjejnë gjithë e më shumë admirues-ndjekës, por shoqërohet gjithmonë me një humor të hollë between the lines! Estela, në fund të cdo shkrimi, kur të vendosësh firmat e veshjeve, a mund të vendosësh edhe markën e buzëqeshjes, si dhe fshatarin ku e blen sallatën jeshile?! klm

  ReplyDelete
 14. wooooww i like your style!! very classic and nice

  http://aigyzrebelle.blogspot.com

  ReplyDelete

Total Pageviews