Wednesday, January 9, 2013

Polka Dots

Te jesh Blogger nuk qenka dhe aq e thjeshte sa mendoja,eshte nje pune e dyte.
Nuk mjafton nje garderobe e mire nje aparat gjysemprofesional apo laptopi per shkrimin,nuk mjaftoka nje krehje apo pak grim decent e te nderrosh kepucet.
Padyshim qe te mbash te mberthyer nje numer lexuesish qe kane pasion blogjet pse jo dhe Real Lifestyle per  t'u frymezuar duhet dicka me shume nga vetja.
Duhet nje sakrifice e perditshme qofte per shkrepjen e atyre fotove te shkreta, qofte per internetin qe me se shumti ben numra e nuk te bindet kur duhet,qofte per kohen qe duhet t'ua marr vogelusheve per te ndare sa here mundem "outfit-in" e rradhes me ju.
E nga posti ne post shikoj qe rriten kerkesat per nje imazh me cilesor dhe besoj se te jesh nje Blogger e mire nuk duhet te harrosh te mbartesh ate "driten" qe ne postin e sotem vjen me tepri nga nena natyre.
Me besoni qe me te ftohtin e 2 diteve te fundit Blogu vertet eshte nje sakrifice ...sic eshte cdo marredhenie dashurore fundja

Ju perqafoj.1 comment:

  1. Si e pate theksuar shume qarte edhe ti JIL, s'eshte aspak e lehte te mbash 1 blog. Po aq me teper te mbash 1 aparat gjysemprofesional dhe te besh foto te cilat do jene 1 nga materialet baze per te percjelle mesazhin dhe postin e rradhes.
    Me gjithe deshiren e mire per te qene ai JACKU qe te ploteson ne teresine e synimit tend cilesor, por qe si gjithemone s'ia arrin qellimit mendoj se drita qe ti sjell gjithmone me kete blog eshte si dielli qe e presim cdo dite te lind ne mengjes!!!! Pavaresisht se dite si keto te fundit (te ftohta si acar), me "polka dots" pozitive apo negative, s'kane arritur te ftohin deshiren per te te ndjekur, pershij ketu ne rradhe te pare veten time.

    ReplyDelete

Total Pageviews