Saturday, January 19, 2013

Burgundy the new Black

Tani kur une postoja Burgundy-n e Princeshes s'do mend qe kisha menduar dhe nje Outfit me Burgundy pasi  gjithandej lexoj e shikoj Burgundy

Burgundy eshte nje rajon ne France qe shquhet per veren me te njejtin emer nga e cila e ka dhe origjinen ngjyra ne fjale e cila ka pushtuar pasarelat blogjet dhe se fundmi dhe tapetin e kuq.

E pershtatshme dhe shume ngacmuese per kombinime ne stinen e dimrit vjen ne forma te ndryshme.Une e zgjodha ta kem ne pjesen e poshtme si pantallona dhe jam mjaft e kenaqur nga rezultati.Zgjodha ta kombinoj me kemishen Bardhe e Blu ne stil Baroque dhe nje Pardesy bezhe ne Gold.

Ngjyrat qe kombinojne me se shumti me Burgundyn jane E zeza,E Bardha,Floriri dhe Leopardi me pakice.

Provojeni dhe me thoni.
37 comments:

 1. fantastike Estela ,me pelqen shume kombinimi qe ke bere ,pantallonat dhe kemisha jan shume mire bashke ,te pergezoj e dashur ,per risite qe sjell dhe dashamirine qe percjell :)
  p.s (cfare nr i mer kto lloj pantallonash )thnx ???

  ReplyDelete
 2. Estela nje big big up per ty <3 ku i ke blere pantallonat kaq te bukuraa :) you shine like a diamond :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. asos.com me poshte linku meqe jane online ende

   http://www.asos.com//ASOS/ASOS-Trousers-With-Zip-Hem/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2622389

   Delete
 3. beautiful as always ,,you are an inspiration to all classy women ..Where did you get the shirt ..i want it :)ALida

  ReplyDelete
  Replies
  1. H&M kusho. Ma mori nje shoqe ne Viene,pasi e kisha rremuar une online.

   Delete
 4. Pershendetje Estela, shume komplimenta, je fantastike.
  Nese ke mundesi do te doja te me ndihmoje: per arsye te etikes se punes me duhet te vishem me classic outfit, nderkohe qe nuk eshte aspak stili im, pasi preferoj te vesh nike dhe jeans. Per me teper ngjyrat qe zgjedh jane gjithnje e bardhe, gri dhe e zeze. Po marr shkas nga burgundy qe eshte ngjyre shume e bukur per te kerkuar nje post te nje outfiti qe ndihmon ne pershtatjen e kalimit nga outfit sportiv studentor, ne ate klasik te kodit te punes. Thnx in advance.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pershendetje. Edhe per mua ka qene shume e veshtire kur fillova pune ne banke dhe u shkeputa nga televizioni. Me dukej vetja e rritur dhe nuk me pelqente aspak. Nderkohe qe sot mundesite jane te pafundme qe te kesh outfitin tend te fresket brenda etiikes se punes. Flm se me frymezove per nje post te mire.

   Delete
  2. Flm ti, je shume e mire :-)

   Delete
 5. Shume bukur, me frymezove dhe mua te blej nje pale te ngjashme :) keep blogging....

  ReplyDelete
 6. ahhh sa me plq bloguuuu ytt mojjj ESTELA :) nice outfit :) ^_^ duket sh pranveror!!!!!!

  ReplyDelete
 7. Sa te bukra pantallonat :)
  Kam vetem nje pyetje, mqs kam degjuar per kete ASOS qe eshte ka gjera super t bukra : a eshte e sigurt qe ti sjellin rrobat nqs porosit. Jo per gje po sthot gje per Shqiprine ketu, me qene se jemi dhe vend ``ekstremisht`` i njohur :P
  Flm

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kemi 5vjet qe porosisim dhe nuk ka ndoshur njehere te vetme te mos kene ardhe. Vetem kujdes mos te kalosh vleren 10.000all pasi te vijne me dogane.

   Delete
 8. Pantallonat jane shume te medha sebesoj qe te jene te tuat, nga mesi e deri tek gjunjet tamam si burre s,ka asgje feminile, dhe lulet e bluzes do te ishte mite te ishin ose roze ose vishnje.ngandonjehe ja fut kot.

  ReplyDelete
 9. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 10. Po te shoh rreth ne gisht, kur je martuar ti, se une di kur vihet rrethi, behet martese ose celebrim?
  unaza e marteses vihet ne bashki, ose ne kishe, nejse ty keshtu te ka pelqyer ta besh jeten si dashnore.

  ReplyDelete
  Replies
  1. e dashur meqe paske kaq shume mllef si femer ,dhe kaq shume kurajo ,pse nuk shkruan me nje adrese me emrin tende te vertet .te te vij turp nga vetja

   Delete
  2. serizisht e ke ti? une them qe nderkohe merresh me keto komente ketu, na prish dhe ne pamjen, ik futi nje te kuruar histerise qe te ka pushtuar mendjen, shpirtin dhe jo vetem ......:)

   Delete
  3. hahahaha te paska ngel merak i dashuri i Esteles me duket. Tani qe e mora vesh qe Estela e ben jeten si dashnore, e paskam zili me shume.... e kujt nuk i pelqen xhanem te jete dashnore e perjetshme? po rutina na kthen ne ca gra te rendomta dhe na ben te mendojme qe na duhet nje cope leter bashkie ose kishe per te qene te lumtur

   Delete
  4. btw Estela nuk njihemi, thjesht me pelqen si person dhe ajo qe rrezaton

   Delete
  5. Kushedi si e ka hallin e shkreta. Vetmia eshte shok i keq :)

   Delete
  6. ik o anonim a anonime cfar je. nuk po e kuptoj ty te vjen keq per veten apo per estelen. cte duhet ty se cben tjetri. cdo njeri eshte i lire te bej jeten qe i pelqen. ti si dhe une nuk jemi askush te gjykojme jeten e dikujt tjeter. bej dicka te pakten per veten qe te qetsohesh sado pak mos e vizito me blogun e esteles sepse sinqerisht paska effect negativ tek ty. kushdo ka te drejte te beje jeten qe i pelqen dhe e jeton per veten e vet. nese ti ben jete shum me te mire se estela kjo esht e rendesishme per ty....me ardhka keq per ty

   Delete
 11. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 12. Pershendetje e dashur!
  Shume faleminderit per komentet e bukura tek blogu im, do te thone shume per mua!
  Me pelqen shume blogu dhe stili yt i te veshurit! Kjo veshje eshte shume mire e kombinuar dhe ngjyrat e perdorura me pelqejne tejmase + te shkojne shume :D
  Gjithashtu doja te te pergezoja per iniciativen e te pasurit nje blog dhe te te postuarit ne menyre sitematike per angazhimet tuaja si nje femer dhe nene.
  Tani po te ndjek me Google Friend Connection, ndjehu e lire te besh po te njejten gje ne blogun tim nese deshiron!
  Gjithashtu mund te kontrollosh blogun tim te gatimit dhe nese te pelqen dhe me ndiq dhe atje, por une nuk mund te te ndjek dy here pasi te 2 blogjet i kam me nje adrese !
  Shpresoj te degjoj perseri prej jush !

  Follow my blog on Facebook(it would mean a lot) : http://www.facebook.com/KikisBookOfDreams

  My cooking blog : http://www.facebook.com/KikisCookingTime

  Hope you're having a great day!
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  My cooking blog, support me:
  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  xoxo Kiki

  ReplyDelete
 13. Qe ne si popull vdesim te merremi me jeten e te tjereve, kjo dihet, por problemi eshte qe e bejme vend e pavend dhe sdime te ndajme kekun me byrekun. Ky eshte nje blog mode, qe persona te ndryshem, e shikojne, e ndjekin, bejne komente RRETH POSTIMIT aktual, qofshin pozitive apo negative, pasi shijet jane te ndryshme dhe kjo kuptohet. Por ne qe e ndjekim kete blog, nuk na intereson se cfare ben personi qe e e zoteron kete ate, as me ke fle, as sa femij do bej,etj gjera personale. Keshtu qe ju lutem njerez, tregoni pak civilizim.....

  ReplyDelete
 14. Tani po komentoj per postin.
  Nuk jam dakord kur thua The New Black. Mbaj mend qe para 10-11 vitesh, kisha shume gjera burgundy, por qe atehere u thonim bordeaux, (qenkan te dyja emra krahina vererash ne France :))), dhe e perdorja pothuajse si te zezen. per te dale ne darke e kombinoja me gold, ndersa gjate dites me bezhe, te bardhe. Ky kombinimi yt me kete kemishen eshte perfekt fare dhe very nice outfit per ne zyre. Jam kurioze si do dukej me kepuce me ngjyre blu, por keshtu sic eshte duket fantastik fare.
  thnx for blogging Estela

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dori te falenderoj per komentet. The new Black nenkupton pikerisht ate qe ke shprehur ti qe po perdoret pothuajse si e zeza dmth "hyn kudo" dhe kur themi e zeze nenkuptojme klasin qe perfaqson e zeza.
   Flm qe me ndjek.

   Delete
 15. Kombinimi me pelqen por me vjen keq keto pantallonat te tregojne shume keq, s'te rrine fare mire

  ReplyDelete
 16. Je shume e mire! Jo vetem ne pamje! Te perqafoj Marsela

  ReplyDelete
 17. MENDOJ QE ANONIMI SIPER QE OFENDON, ESHTE PA JETE PERSONALE DHE QE BLOGU I ESTELES ESHTE ADRENALINA E JETES SE SAJ .
  KEEP GOING ESTEL.

  ReplyDelete
 18. Me duket se qenka cmirushe! Paska cmire!

  ReplyDelete
 19. Une qe po te shkruaj nuk jam femer, por te njof mire ty qe ne televizion, nuk kam pse te kem zili nje femer
  si puna jote . sapo shkruajta une, ti menjehere vure fotografine me te dashurin, qe kur e njoh une ate, ti skishe lindur akoma, dhe mua do te me vinte turp dalja me te fotografi ,

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po dhe ti qe qenke burre dhe qe e njifke te dashurin e esteles qe pa lind kjo qe i bie te jesh plak dhe ti,qofsh ti qe merresh me brekushet e grave neper blogje. Na ler rradhe ne qe e ndjekim ta komentojme per veshjet se le nam.

   Delete
  2. Ti qe shkruan sigurisht qe nuk je femer... sepse nuk ke as klasin, as mencurine dhe as urtesine qe karakterizon nje femer. Por as mashkull nuk me dukesh se merresh pak si shume me thashetheme per te qene mashkull. Me sa duket gjinia asnjanese qenka shpikur per njerez si ty

   Delete
 20. Te lumte, na kenaqe me kete :)

  ReplyDelete
 21. Secili te zjeje ne supen e vet Estele! :-) Mua personalisht me ke mesuar te nxjerr nga dollapi dhe ti shijoj shume veshje, qe s'mendoja kurre, se do te arrija ti vishja ndonjehere! Sidomos kepucet e sandalet jane kthyer ne thesar ne saje te ndihmes tende! Te falenderoj dhe pune te mbare!

  ReplyDelete

Total Pageviews