Tuesday, January 29, 2013

Mantle

Mantle-Manteli

Zakonisht ndjesia kur vesh rroba te reja eshte e bukur dhe njeriu eshte gjithe kohen ne pritje.
Dikush mund te te pyese Sa eshte ora ? Si e ke pas Gocen ? apo ku di une dhe ti pergjigjesh Po e re eshte apo E bleva tek...

Jo nuk eshte ky rasti i sotem por ndjesia ishte e njejte edhe pse te gjithe artikujt jane shume madje shume te vjeter e sidomos manteli,edhe une sot ndihesha ne PRITJE.

Ne pritje te nje komplimenti te nje pyetje Po kete te re e ke ? qe une me po aq krenari te pergjigjesha qe Jo te gjitha i kisha patur...por nuk i kisha veshur asnjehere bashke.Sepse aftesia e nje veshje te mire eshte ndoshta te vesh bashke artikuj qe ke ne dollap dhe cdo dite t'i sjellesh me fryme te re.

Asgje nuk eshte koincidence
Kombinimi i Motiveve te mantelit me motivet Floral te trikos duke ndenjur te te njejtat ngjyra.
Rripi qe ne pjesen e perparme e shtrengon Pelerinen dhe i jep nje forme Palltoje
Syzet ne pallto trendi i fundit dhe ne ngjyrat e mentes se mantelit.
Pantallonat gri me grine e Mantelit
Vethet gjithashtu mente dhe nude.
Rripi jo kaf por kaf me motive.
Canta me 2 lloje ngjyrash kafe.
As forma e cantes si traste qe i shton notat Gipsy-style.
Jo jo as muri me pllaka Gri me shtyllen Mente e vrare dhe drurin e Kafte nuk ishin Rastesi

Kalofshi bukur
13 comments:

 1. shume bukur te reja i ke? hahahaha

  ReplyDelete
 2. shpresoj te ta kene dhene te permuajshme rubriken tek revista Madame sepse ka shume er te mesuar nga stili yt. Sidomos per te treguar se si stili personal dyhet te krijohet me kohen dhe si mund te rinovohet edhe me veshje qe kemi ne dollap prej vitesh.

  ReplyDelete
 3. shume shume bukur

  ReplyDelete
 4. Hahahahaaa shume crazy, ide fantastike ;-)

  ReplyDelete
 5. kjo veshje eshte super..nder te preferuarat e mia...:)

  ReplyDelete
 6. Uau ti je shuum e bukur dhe me stil madje! Oferte 2 ne 1 ;)

  ReplyDelete
 7. Jil sa do te doja te te takoja ashtu si veshja jote qe s'i le aspak vend rastesise ne ndonje cep ketu ne Milano!!! Miss U!

  ReplyDelete
 8. Nje nga kombinimet e tua me te bukura deri tani. Me pelqen shume :)

  ReplyDelete
 9. Me të vërtet një gjetje mjaft origjinale dhe e sintonuar shumë bukur, mgjths nuk ndaj të njëjtin mendim për trikon me lule, do preferoja një linjë të vetme: ose vija/motive, ose lule. Por duke qenë se nuk jam i sigurt, se çfarë ngjyre duhej të kishte trikoja, mendoj se është excellent!

  ReplyDelete
 10. Nice pervec vetheve qe duken cheap dhe verore... :)
  pershendetje e dite te mbare !

  ReplyDelete
 11. Ke nje stil shume te vecante, dhe nje sy te mprehte per detajet. suksese ne vazhdimesi!

  ReplyDelete
 12. Ky outfit me pelqen shume

  ReplyDelete
 13. Pervec se me pelqen, me ben te mendoj qe nuk duhet te fal me rroba, meqe jam e tmerrshme per te falur dhe pastaj me mungojne kur dua te bej nje veshje te kombinueshme!

  ReplyDelete

Total Pageviews