Monday, January 14, 2013

Stripe that Baroque!

Ne fakt isha ne medyshje per titullin pasi e verteta eshte qe mund dhe doja ta quaja "From Gucci to Luci".
Por ne fakt ideja nuk eshte te flitet per Guccin as per Lucin por per opsionin "Rrobaqepese".

Secila prej nesh ka histori pafund me rrobaqepesen dhe jam e sigurte qe nje pjese kane hequr dore nga e qepura disa nga pakenaqesia e produktit final ca nga vonesat gjate procesit apo nga demtimi i copes e sa e sa arye te tjera.
Por arsyeja ndoshta me primare qe jo te gjithe kane mundesine te ndjekin kete proces eshte mungesa e kohes dhe te qepesh dicka eshte nje investim me vete.
 Duke filluar nga perzgjedhja e copes apo te themi me mire te ideimi i modelit (apo kopjimi who cares :) pastaj dhe perifrazimi te rrobaqepsja eshte proces me vete se pergjithsisht ti tjeter thua e tjeter kuptohet,shpesh dhe printimet nuk dalin aq te qarta aq me teper bardhe e zi...
e si te themi duhet te shkosh shume here ti ngushtosh e ti shkurtosh derisa ti sjelle ne terezi,po po e thashe mire ti sjelle ne terezi pasi perfekt nuk do jene kurre me besoni (eshte gabimi njerezor brenda).E perpos gjithe kesaj rruge te gjate me peripeci ti thjesht i ke shperndare kostot duke blere copen sot hakun mot karburantin cdo dite nga pak :) e ne fund me ato para mund ti kishe blere e ndjere lezetin nje produkti te gatshem.
Gjithsesi kam nje argument ne favor te gjithe vajzave e grave qe kane luksin te qepin.
They still Have to be UNIQUE qe do te thote qe gjithsesi "Ato mbeten UNIKE "
Nuk ndodh shpesh qe dikush te kete te njejtin model apo te kete perdorur te njejten cope me ty dhe ndjesia qe ti ke krijuar apo stiluar nje produkt te papare qe ngjall kuriozitet te jep nje sodisfaksion qe ti i harron heret qe ke varur turinjte e je kthyer me bisht nder shale nga rrobaqepsja.

Gjithe kjo histori ishte per te thene qe Stilit Baroque aq shume te perdorur gjate 2012 dhe qe do jete serish IN ne 2013 nese i vendosni nje vije anash duke e bere pak me sport do keni krijuar dicka me te vecante duke zgjatur silueten dhe duke i dhene ate tonin "E VECANTE" qe mund t'ja jape nje rrobaqepse e mire nese nuk e gjeni te gatshem.

Kalofshi bukur9 comments:

 1. Me pelqen shume ky artikull. Komplimenta per idene, special one :) .
  Minimalisht rrobaqepesja duhet te kishte nxjerre pantallona me te njejten gjatesi kembesh dhe pa harqe.Nuk e kuptoj se si guxojne te vetequhen rrobaqepese.

  ReplyDelete
 2. Une per vete jam rehat, mami mi qep dhe per me teper nuk kaloj asnje peripeci pasi ajo i ben prove ne trupin e vet dhe mi sjell gati hahahahahah :))))) posti shume i bukur, sic tashme e ke zakon ti besh :-))))

  ReplyDelete
 3. Estela jam ndjekse e rregullt e blogut tend dhe me pelqen cdo dite e me shume. Si gjithmone me sume sharm e stil,jam shume dakord me ju sepse nje rrobe e qepur ,edhe pse mund te dalim te pakenaqur nga rrobaqepsja te pakten do te jete UNIQUE.

  ReplyDelete
 4. Love your style :)

  ReplyDelete
 5. E para fshi kepucet para se ti nxjerresh ne blog. E dyta keto pantallonat te tregojne jo mire. e treta ke patur dhe veshje me te mira

  ReplyDelete
  Replies
  1. sa e prer qe qenke moj anonime , nga menyra se si shkruan duhet te jesh shume e regullte..smirusheee

   Delete
  2. Hahahaha sa kam qeshur me ty moj anonime, pse kaq perfekte qenke ti? Nuk te ndodh ndonjehere te dalesh ne rruge dhe te te behen pis kepucet? Se ne njerezve ormal na ndodh shpesh.

   Delete
 6. shummmmmmmmm stil,paster bukur qarte.eshte hera e pare qe e vizitoj blogun tuaj.
  jeni shume e vecante dhe shume simpatike.veshjet jane fantastike,dhe per me teper kombinimi eshte perfekt.
  Urime!

  ReplyDelete

Total Pageviews