Monday, February 11, 2013

Mixing Patterns

A e dinit qe 3 gjerat me te perdorura dhe me IN ne 2012 persa i perket Hair and Make up dmth (Beauty) ishin:
Floket me vije ne mes
Buzet e erreta dhe
Vetullat e trasha
i kemi bere te treja me shume dashuri :)

Ndersa persa i pelket veshjet Trendi me i spikatur ishte padyshim MIXING Patterns
Kush me shume e kush me pak te gjithe u intriguam nga miksimi i motiveve te ndryshme,  e kush i gjeti te gatshme e kush nuk i gjeti tentoi ti vendose vete ,e rendesishme eshte qe eksperimentuam dhe e shijuam gjate  gjithe 2012 ...apo duhet te flas ne njejes :)

Me thoni sa nga ju i miksuan motivet gjate 2012 dhe sa nga ju ishit te fiksuara pas pantallonave me vije anash kaq sa dhe une?17 comments:

 1. Une personalisht skam pas guximin ti bashkoj dy printe te ndryshme se skam sh besim te syri im! me duket sikur eshte dicka qe o ta zbardh faqen o ta nxin, dmth do kujdes :))) ama bashkimi qe ti ke bere mua me pelqen :)

  ReplyDelete
 2. shume bukur estela po gocat lart te dyja yll ta kalojne :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ky eshte komplimenti me i bukur qe mund t'i behet nje mame :)

   Delete
 3. E dashur jo per te te ber qefin po ky kombinimi eshte fantastik ti yll si perhere madje I jep dhe nje hije rrobes qe vesh. Sthone kot rroben e ben njeriu. Urime per blogun per mirselljen dhe per figuren. Plot klas! Definitivisht nje zonje e ver8 dhe shembull I perkryer jo vtm ne pamje dhe ne veshje :P Llajk e ke ;)

  ReplyDelete
 4. SHume nice Estela,si gjithmone i je permbajtur trendeve te momentit por ajo qe me terheq vemendjen me shume eshte ngjyra e flokeve,mund te me thuash si quhet kjo ngjyre qe perdor ti plz pasi kam ngelur te nero blu :( dhe dua ta heq sa me shpejt.te pergezoj

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dhe do besh mire e dashur ta heqesh sa me shpejt,ama besoj se ajo e zeza nuk iken pa ndonje dekapazh apo dekolorim te lehte apo remover apo sido ta quajne.
   Mua parukierja ime me ben nje perzjerje te 4-5 te L'Oreal-it mesa me ka thene te pakten :)

   Delete
 5. nice fare dukesh :)

  ReplyDelete
 6. Adhurim deri ne detaje!Mbeshtes mendimin e nje parafolesi "Veshjen e ben me te bukur njeriu qe e mban"
  Ke kaq shume nga ajo esenca e ashtuquajtur "SHARM"

  P.s:Do isha kurioze te shihja nje version njetrajteshmerisht-te-trashur te vetulles,mbase do merrje nje pamje me British ;) Anyway,je me e mira!
  Lots of Love!

  ReplyDelete
 7. Një gjë më bën përshtypje, që një pjesë të mirë të fotografive i bën përpara dyerve (të teatrit, bankës, dyqanit, kishës, në këtë postim është përsëri një derë tjetër...). Në fakt në një farë mënyre të gjithë ndjekësve u ke ngelur në derë (portal) e të ndjekin si filmin e radhës në kinema.... oops harrova prap të marr popcorn!

  ReplyDelete
 8. hhhahhahhahahhah mbeshtes plotesisht mendimin e efkut per fotot me dyer ne prapaskene...kesaj rradhe eshte para nje tualeti,me sakta paar deres se meshkujve :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Në fakt i/e dashur askush, më duket se je ca më shumë largpamës/e se ç’duhet, se foto ka në prapaskenë derën e jashtme, mgjths më duket se ti e njihke aq mirë atë derë, sa nuk mund ta ngatërrosh konvencionin, ndaj dhe respektoj fatin që ca njerëz mund ta kenë entry-point për së prapthi!

   Delete
 9. Keto pantallonat i bleve te Asos? Ty te shkon cdo gje e dashur. Mua me pelqenka jashtzakonisht portreti kesaj rradhe.....se di pse??!!!. Deni

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mos me thuaj se ngelem me blerjet online....i kam thene vetes "Stop" eshte e ndaluar per ca kohe ti shohesh ato faqe....:P Deni

   Delete
 10. Sh.bukur Stela,

  Padyshim qe ti shton vlere te veshjet dhe stolite qe perdor. Madje edhe ambjenti behet me i ngrohte nga prezenca jote. Pergezime per iniciativen dhe kohen qe ve ne dispozicion te ndash me ne mendimet e tua lidhur me moden dhe jo vetem. Super like!

  ReplyDelete
 11. Normalisht eshte shume e thjeshte te shkruash qe kombinimi eshte perfekt dhe qe patterni ty te shkon ne cdo forme, si cdo gje fundja!!!Por ajo c'ka doja te theksoja ketu mqs mbrpaskena already eshte prekur, mua s'me shpetoi detaji ne linje i patternit qe ndodhet ne dyshemene e shkalles. Ato gurzat me duket si pjese e 1 skenari perfekt qe vetem 1 regjizore si ty me shije mund ta kombinonte.
  Well done!!

  ReplyDelete

Total Pageviews