Saturday, February 16, 2013

White Nails- Louis Vuitton Inspiration

Nuk mund te genjej qe kur pashe sfilaten e Louis Vuitton S/S 2013 me gjithe ato fusha shahu ne ngjyra te ndryshme por ne prerje shume te thjeshta ,ndoshta nga shkallet elektrike apo nga efekti i gjithe atij kontrasti nuk e di cfare ndjeva tamam nese u turbullova apo u ngacmova.
Ama nuk mu desh shume te kuptoja qe mesazhi ishte po aq i forte sa ndjesia e kontrastit,emocioni i nje loje inteligjente ku ne fund pritet qe te mbetesh ne kurth me Shah MaT

E nese kete loje e ben nje mendje Femre si e imja atehere cfare nuk pret.
Duke pare qe tendenca me e fundit e thonjve tashme eshte White NAILS te cilen tashme gjithe celebritetet e kane provuar s'mund te mos vija ne pune fantazine time dhe te sillja kete te shtune per ju nje propozim mjaft interesant.
Dizenjo me fushe shahu apo me Double Moon :) apo dhe thjeshte Manikyr i bardhe do jene vertet mjaft IN per Spring Summer 2013 :)

4 comments:

 1. mmmm sa te bukura thonjte komplimente se zakonisht jemi mesuar me ate klishene e koheve te fundit qe vetem gishti i unazes te jete ndryshe.Ela

  ReplyDelete
 2. Si e shtune qe eshte dhe neser na pret e diela, mua ky variant me kujtooooon shuuuuuuume ate flamurin e F1 qe lajmeron last Lap, dhe me elegancen e asaj fijes se holle te arit nese s'na ke bere SHAH MAT, per ziline qe ti bejme dhe ne, atehere tek e fundit po shtroj tavolinen e po pi cajin e mbasdites!!!!

  ReplyDelete
 3. Ooooooooo sa kendshem. Sidomos gishti tregues te dora e majte, shume dakort me Alben lart. Fija e arit shume fine. Deni

  ReplyDelete
 4. me plqqqq shumeeeee :) me dhe nje ide top x thonjte e mi, xoxo Lulu.

  ReplyDelete

Total Pageviews