Tuesday, February 26, 2013

Peplum and Pointed Shoes

E di cili eshte skenari perfekt qe koha nuk do te ndikonte fare ne humor apo veshje ,nese ti do kishe kaluar naten e qete ne nje gjume te thelle pa endrra.
Apo duhet ta nis dicka me heret qe vajzat t'i kete zene gjumi qe ne 10 (qe nuk ben vaki asnjehere) dhe dihet c'behet kur flene te voglat ...he pra c'behet.. mezi presim te fleme dhe ne hahahahah
Po e thashe mire te fleme!

Pas nje nate pa gjume dhe nje mengjesi me diell une e kisha ndare mendjen qe do vishja patjeter kepucet e reja edhe sikur kjo te me kushtonte ti lija peng.
My New pointed shoes por me kete lidhesen ne kycin e kembes qe my personal feeling eshte qe pervecse pret kemben s'ka asnje funksion apo shtim vlere pamjes.
Ose ndoshta kyci duhet te jete shume me i holle kete nuk marr persiper ta them,madje zere se nuk e thashe.

Poor cdo pointed shoes aq me mire nese jane metal pointed shoes per mua jane thjesht fantastike.

Une zgjodha nje Kostum Peplum Blu te erret me 2 rripa ne mes ,i cili ka 4 vjet qe eshte qepur dhe i ploteson me se miri kriteret per nje Outfit Zyre te zymte ne nje linje me kohen e zymte.

Kalofshi mire :)
11 comments:

 1. Mua personalish kjo lloj prerje ne mes me frutull me pelqen shume, aq me teper kur pershtatet edhe me trupin qe "vuan" per pak bel behet nje "MUST" :)))

  ReplyDelete
 2. Shume kendshem! Po sa bukur i kombinon veshjet me ambientet?! Like e ke.

  ReplyDelete
 3. Shume nice outfit, tamam per zyre, me nota femerore. Me thua dot ku e ke qepur kostumin?

  ReplyDelete
 4. Kombinim fantastik :) :) Shume haute couture

  ReplyDelete
 5. Brenda mundsive na e sygjeron rrobaqepsen se po vuajme per nje te sakte? :) Shum bukur gjithcka.

  ReplyDelete
 6. me pelqen kombinimi ,edhe kepucet me rripi jan shume nice,por ne kemben tend me pelqen me shume taka me e larte nuk e di pse po kjo taka ta nxjer kemben pak te gjere ,takat e larta ta nxjerin me elegante :)

  ReplyDelete
 7. Shume konstum i bukur (s'e prisja ndonjehere ta thoja dhe kete shprehje :P) dhe duke marrur parasysh faktin qe eshte qepur 4 vjet me pare, me ler te te komplimentoj per rrobaqepesen. Gjithashtu floket dhe grimi sot jane flawless :)
  Per kepucet nuk po flas, sepse e ke pershkruar vete ne menyre perfekte marrdhenien love-hate te femrave me to.

  P.s : do isha kurioze ta shihja kostumin dhe me rryp te bardhe ose te verdhe. Just saying :)

  ReplyDelete
 8. bukur ti,bukur kepucet bukur dhe kostumi.Po ajo Port ku eshte?bukur dhe Porta

  ReplyDelete
 9. shume e bukur porta::)))) po edhe ti mire dukesh

  ReplyDelete

Total Pageviews