Thursday, February 7, 2013

Sandals over Tights

Eshte konsideruar si nje nder 10 rregullat qe duhet thyer njehere ne jete,ama duhet marre parasysh qe eshte konsideruar dhe "conditionally cute" apo thene shqip i pelqyeshem me kushte.

Dhe kushtet pak a shume ishin keto:

Sandalet duhet te ishin shume shuume te larta
Nese do ishin Kafe apo Vishnje aq me mire
Nese getat jane 100 denshe aq me mire
Duheshin veshur me funde apo pantallona te shkurtra (mbi gju )
Epo kjo bela te thyesh rregullat me rregulla te tjera pak kontradiktore !!!
Ne fakt ishte si kusht qe dhe personi qe e vesh duhet te ishte Skinny po kete sme pelqeu ta perktheja

Tentuam me shoqen time (po gjithnje ate te Milanos) te mesonim kujt i kish vajtur mendja per kete cmenduri te perdorim sandalet me geta ne dimer dhe mes shume debateve nese ishte MIU MIU 2004 Prada 2006 apo Diane von Furstenberg 2009 pergjigja mendoj se ishte ajo qe kishim frike.
Ky trend besojme fort se ka ardhe nga ndonje e shkalluar qe nuk pelqen te ndjeke rregullat dhe stilistet ne kete rast kane kopjuar nga NE :) populli i thjeshte.

Ndaj ndihuni te lire te mos ndiqni as rregullat qe kam shkruar me lart,ndoshta del dicka e mire :)


25 comments:

 1. canta shume e bukur
  p.s(kur do besh ndonje konkurs tjeter ti moj hahahaha)

  ReplyDelete
 2. Mua personalisht me pelqen si duken. Eshte e vertete qe ne fund te fundit ajo gje qe te pelqen te pelqen edhe pse mund te jete totalisht kunder rregullave te modes :))))

  ReplyDelete
 3. AWWWWWWWWWWW me pelqen shume ky post me apo pa sandale ,qenkan perfekte te gjitha edhe fotot me duken shume te bukura :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Per fotot duhet te pergezojme Erisen - Photographer

   Delete
 4. Per mua jo cdo gje qe ben tendence duhet te provohet ...

  ReplyDelete
 5. Ne teresi je shume kendshem por te sandalja calon pak duhet te kishe zgjedhur nje tjeter tip sandaleje sepse sipas mendimit tim kjo qe ke vesh ti eshte shume por shuuume verore(qe do qendronte me se miri me nje fustan me te holle) dhe stonon pak me veshjen.Gjithesesi te pergezoj dhe uroj per blogun i cili eshte nje nga me te miret ne shqiperi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te falenderoj per vleresimin e blogut. Sandalet gjithnje verore jane dhe persa kohe qe keto e kane pjesen e thembres te mbyllur vlejne per kete trend nese mund te quhet trend,por do ishin shume here me mire po te ishin wedges apo me take ortopedike mundesisht e gjitha dru.
   Flm per komentin.

   Delete
 6. niceeee :)
  Me like it ! ^^

  ReplyDelete
 7. Nderthurja e gjithe veshjes eshte perfekt, por mendoj qe ky si kombinim ngelet brenda kuadrid te blogut!

  ReplyDelete
 8. me pelqen shume canta, mund ta di ku e ke blere

  ReplyDelete
 9. Estel, shume bukur veshja. Te ndjek gjithnje edhe pse nuk bej komente ketu.
  Me pelqen ideja qe mund te vishen sandalet ne dimer, une e bej ndonjehere si zgjedhje por ka njerez qe thone "nuk kishe kepuce ti?"
  Gjithesesi komentet per kete pune jane... :P
  Big Like!
  Elona

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahaha mese e drejte komentet per kete pune jane :)

   Delete
 10. Pershendetje, personalisht nuk do e beja nje zgjedhje te tille por ty te rri mire dhe kendshem cdo gje. Pjesa e siperme me pelqen shume. Deni

  ReplyDelete
 11. Estela,,une do ti vishja, padiskutim qe po!!
  Nice Post

  http://joysinani.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 12. si modele e vertet ke dale ne kete post dhe svihet re fare qe je ne rruget e shqiperise.po ajo qe me ben kurioze jane reagimet e njerezve ne keto dite te ftohta dimri klm

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me duket sikur dhe njerzit po mesohen pak nga pak te shikojne "punet" apo "hallet" e tyre dhe nuk ndodh me aq shpesh te kthehen koka apo te shqyhen me syte per asgje as per sandalet me geta. Aq me pak kur personi fotografohet dhe ne kete pike vlen per tu pergezuar ky emancipim

   Delete
  2. varet ku ndodhesh ne metropol smund te ndodhe po ne keto "provincat" ku jetojme ne ndodh shumeeeee po un kam gjetur disa vende te mia ku bej photoshoot neper rrugica karakteristike :)

   Delete
 13. Estela une personalisht jam kunder sandaleve veshur me geta...gjithsesi sandalet jane yll...:)

  ReplyDelete
 14. yll , klas , elegance . vur dhe linkun e blogut te shoqes ta ndjekim dhe ate :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Patjeter te falenderoj.
   www.abdsign.blogspot.it

   Delete
 15. fantastike si gjithmone, e adhuroj stilin tend, nje zonje e vertete!

  ReplyDelete
 16. Bukur dhe interesante, keto sandalet sjellin nje ndjesi te parakohshme pranvere ne keto dite Shkurti. Dhe dicka te shkojne shume fustanet siper gjurit dhe si vajzerore :)

  ReplyDelete
 17. Fustani i bukur, canta e bukur, kapardina po ashtu, ti sh. bukur. E shoh blogut tend, nuk para komentoj por nje kritike do te ta jap " Pantallonat nuk te shkojne shume, sidomos ato tip baroque". Me fustane dukesh yll. Shpresoj mos te dukem haters :)

  ReplyDelete
 18. Dukesh bukur,shume e sofistikuar!

  ReplyDelete

Total Pageviews