Wednesday, February 27, 2013

It's all about ... THE COAT

Nese deri dje veshja e vinte theksin ne ate qe do shihej sapo ti te kishe lene pallton xhupin apo pardesyne diku ,sot ndodh krejt e kunderta!

Sot theksi vihet ne ate qe quhet Outerwear apo thene ndryshe Veshja e Jashtme ajo qe i mbulon gjithe veshjet e tjera ajo qe ke hedhur persiper dhe qe nuk eshte me nje pjese e veshjes qe mezi pret ta heqesh perkundrazi nese do te lejohej AJO eshte VETE VESHJA.

Dhe ta mendoni drejt a nuk jemi nje pjese te rendesishme te kohes sidomos neper rruge apo ne ambjente te tjera me Pallto.A nuk do ishte e drejte qe t'i jepej rendesia e duhur dhe pallto te ishte Ajo qe do identifikonte vete Stilin tend duke te bere unike dhe te dallueshme ne turmen e njerzve qe nxitojne.

Qe pallto te jete e Dallueshme SOT  duhet te jete sa me e madhe dhe sa me e gjate mundesisht shume masculine me xhepa gjigande.
Mund te jete nje Faux Fur me ngjyra te ndryshme por mund te jete dhe Pallto e bardhe qe eshte MUST per kete dimer.

E rendesishme eshte qe mos te jete E zakonshme

Dhe nese pallto eshte e jashtzakonshme mund ti lejosh vetes nje veshje mese te zakonshme poshte.
Perthyerja alternative e xhinseve qe une do e quaja perthyerje bojaxhinjsh,vetem  kjo me erdhi ne mend kur e bera, i jep nota me sport dhe me fresh palltos qe ne kete rast mund te ishte fare mire e Gjyshit tim qe ka lind ne 20 nese nuk do kishte krahet e rena.

Kepucesandalet me fjongo ishin per te thyer totalisht stilin masculine sport me dicka shume elegante dhe feminile.
Nuk e di c'mendoni ju por une per kete pallto nuk e di c'do beja !!!

Kalofshi bukur.21 comments:

 1. even about the jeans ... they are new ... you look wonderful :))))

  ReplyDelete
  Replies
  1. jo nuk jane new dhe jane te vetmet qe kam. nuk jam nje fan of jeans :)

   Delete
 2. me duket se je furnizuar mire e mire perpara se te fillosh te mbash premtimin qe nuk do blesh gje per nje muaj :P ,,love it ALL

  ReplyDelete
  Replies
  1. kam qeshur shume me kete koment porosia e fundit eshte rruges pooor per 1muaj do e mbaj premtimin :)

   Delete
 3. Me pelqen shume koncepti dhe realizimi. Edhe pallto, edhe jeans edhe bluza duket sikur marrin e reflektojne drite me njera-tjetren ne kete veshje dhe jane ne te njejtin nivel. S'do me vinte keq po t'i kishe kepucet te kuqe dhe pointed :) Well done!

  P.s: Komentuesja me siper ka te drejte me duket :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. as mua lisa nuk do me vinte keq te kisha dhe nje pale te kuqe po te kuqe te ndezur :)

   Delete
 4. Dukesh shume bukur :)

  ReplyDelete
 5. Palltoja eshte e ..... dhe ketu s'ka vend as per diminutiva dhe as per superlativa, pasi do te thoja thjesht e MAHNITSHME (pikat perpara ishin per kete mbiemer dhe jo mbiemra apo fjale te tjera qe te mos keqkuptohem)
  Do te deshiroja te me jepje pak hapsire pasi dhe PALLTOJA extralarge ma lejon kete, dua te them ketu se e preferoj shume (pallton) ne variantin me kopsat e zberthyera. Madje do te me vinte t'ja hiqja edhe kopsat dhe te lija ato vrimat bosh tamam per te te intriguar cdo njeri qe do te shihte pallton me pyetjen:"po KOPSAT ku kane vajtur?!!!"
  e ketu do ti shuaja gjithe kuriozitetet dhe fantazite e njerezeve me 1 element sa dramatik aq edhe elegant, 1 rrip te holle (aq i holle sa diametri s'do te kalonte diametrin e gishtit te vogel te dores) e te ishte shume i gjate aq sa te rrotullohej 2 here ne bel dhe te beja 1 nyje si ato te litareve te anijeve.
  Vendosja e 1 aksesori te tille do te sherbente thjesht per te NENVIZUAR e per te vendur theksin tek beli, duke te nxjerre me femerore dhe duke zbutur keshtu imazhin MASCULIN qe le palltoja.
  Well, it's all about.....COAT

  ReplyDelete
  Replies
  1. kaq bukur sa shkruan ti alba te mbush mendjen te dalesh dhe me breke e jo me pa kopsa me mje ushkur ne mes hahahah.
   te kam xhan :)

   Delete
  2. Edhe une te kam shume xhan dhe me ka marre shume malli!!! Sa per shkrimin ti ke dhene me shume evidenca se une qe je PERFEKTE!!!

   Delete
 6. Komplimente... Modeles...

  ReplyDelete
 7. Ps. Dhe fotografes-it... Edhe se ne te vertet duket sy femre... Shum Bukur

  ReplyDelete
  Replies
  1. shume faleminderit! Pikes i ke rene, vetem femrat mund te bejne te tilla foto :PPPP

   Delete
  2. Shiko se ju degjoi Scott-i (Schuman) dhe ju mori lumi pastaj :D

   Delete
 8. Po ta kujtoj. Dmth s eshte se ti nuk e di por(cdo gje ka 1" por" ) ti ke shume shume klas ;)

  ReplyDelete
 9. Personalish sikur sme pelqen dhe aq stili masculin dhe besoj se sdo e blija nje pallto ne te till model. Jam shume dakort pastaj kur thua se ka shume rendesi palltoja dhe sic ke vene theksin ti e dashur ne disa poste, ngjyrat e hapura ne dimer. Une pallton e preferuar dhe qe e kam veshur shumicen e kohes kete sezon dimri ka pasur pak a shume kete ngjyre por qe anonte pak me teper nga nje lejla e hapur.....lovely...... deni

  ReplyDelete
 10. sipas mendimit tim outfit eshte shume me i mire pa kete lloj palltoje, kurse mendimi i Albes per rrip ne mes dhe pa kopsa, do ngjante me shume me veladonin e priftit sesa nje veshje urbane

  ReplyDelete
 11. Тhis is certainly probаbly а good exercise, you need to anѕweг
  questions, bе sure to lіmіt saturated fat.
  That is all about Vitamin D3 is synthesized in the middle
  of the Japan Lingzhi 24 Hοurs Dіet, has very thеrmogеnic propertіes.

  Uгge for food is pгoсeѕѕed
  to unrеcognіzable ԁegrеes, then it's likely their studies. Oz had on my system.

  My web site: where can i buy raspberry ketones

  ReplyDelete

Total Pageviews