Wednesday, February 13, 2013

Snow White vs Black Swan


Keto javet e NYFW e sollen boren edhe ne Tirane dhe ne nje forme apo ne nje tjeter ishte thuajse e pamundur te mos ndikoheshe nga gjithe personazhet e StreetStyle te cilet kane menyra nga me origjinalet per te rene ne sy duke qene dhe ngrohte :)

E mqse une si personazh i zbathur (pa corape) ishte pak e veshtire te gjeja nje veshje te ngrohte te ngrohte por duke miksuar 2 stile te ndryshme apo 3  I'm not sure them se me trashe se sot nuk jam veshur per sivjet akoma.

Keshillohet qe gjithe fustanet e garderobes te vishen me triko leshi siper duke sjelle keshtu nje pamje te rifreskuar e padyshim me te ngrohte per dimrin.

Xhupi sportiv nga ata te kolegjit e deri te xhupat e fryre te dimrit qe une nuk e di si mund ti quaj jane me te ngrohtit ne keto ditet e acarta dhe une personalisht nuk shoh asnje arsye pse nuk mund te vishen me dicka me elegante se xhinse.
Vetem se eshte ftohte kjo nuk do te thote domosdoshmerisht te heqesh dore nga takat getat fustanet c'keni per te veshur visheni persiper PSE JO :)11 comments:

 1. Duhet t provoj patjeter, po me pelqen shume ky lloj kombinimi :))))

  ReplyDelete
 2. njesoj si te veshesh sarafanin me kanatjere

  ReplyDelete
  Replies
  1. E cuditshme sesi dikush nk e kupton qe ne e kuptojme se komentet jo fort te kendshme ndaj personazjit teper interesant te blogut i eshte ngjitur dikush si m... pas kepuces...boll o njeri se nuk ka vend per shpirtin tend te vogel ne kete blog gjith fantazi dhe thjeshtesi qe personazhi shpreh...nuk mund te prishesh imazhin e dikujt dot sepse je ti njeri i vogel. sepse syte e saj flasin dhe bota e saj eshte shum shum me e bukur sesa mijra fjale qe mund te them un apo ti me perpjekjet e tua te deshtuara dhe keqdashese ndaj Esteles. Estela edhe pse veshja e sotme nuk eshte ne shijet e mia te pergezoj per fantazine qe ke dhe menyren sesi i kombinon veshjet :)

   Delete
  2. Pavaresisht se nuk ndajme te njejtin mendim me personin qe i referohesh, reagimi jot eshte i gabuar ashtu si plot reagime tonat ne perditshmeri. Secili prej nesh duhet ti lexoje më me pak nerv ato komente qe si shkojne per shtat dhe i errin gjykimin dhe qe i shtyn ti jape mendimit te tjetrit ngjyrime fantazioze. Duhen te prekemi me pak dhe ta leme fytyren me te tendosur, sepse reagimi i zellshem na ka vulosur si komb rrudhat e mimikes.

   Delete
  3. Shume e vertete parashkruajtes/e,cdokush eshte i lire te shprehet.Nese nje veshje e Esteles nuk pelqehet nuk do te thote qe eshte pa gusto,nuk do te thote qe eshte out, nuk do te thote qe ka zili apo ka me Estelen dicka personale."Gabimi" yne me i madh eshte qe po bejme komente per komentet kur eshte veshja dhe vetem veshja ajo qe duhet komentuar per mire apo per "keq".Keshtu nuk zhvendoset as interesi i ketij blogu.Nese disa komente nuk pelqehen injoroini dhe shprehni mendimin tuaj.

   Delete
  4. Pervec nje forme alternative komunikimi mbi pamjen padyshim blogu mbetet nje risi edhe per nderveprimin me komente qe here kane lidhje me veshjen e here jo.
   Ndryshe nga Lubonja une nuk mendoj se cdo Anonim eshte askushi pasi jo te gjithe kane luksin te kene aq kohe sa te hapin 100 profile ne 100 platforma te reja qe hapen cdo dite per te lene qofte nje koment apo kritike.Pastaj shpesh kam arritur te besoj qe thuhen me shume te verteta nga nje Profil askushi sesa Emri icli me shume na kushtezon te ruajme formen sesa te themi ate qe mendojme.
   Dhe une mendoj qe kritikat jane ato qe te shtyjne te permiresohesh,dhe reagimi i zellshem ndaj cdo kritike eshte vertet i demshem.
   Jo per te bere avokatin e djallit por komentin e mesiperm te kanatjeres e ka lene shoqja ime te cilen nje dite e kritikova per serafanin e saj me kanatjere te dukshme poshte (qe sipas meje nuk duhet te vishen bashke) dhe ajo me gjithe te drejten e botes thote te njejten gje per kombinimin tim.
   Ndaj une dua te shfrytezoj rastin qe te gjithe ju komentuese e replikuese t'ju falenderoj qe e ndiqni kete blog e qe e respektoni me komentet tuaja mese te mirepritura :)

   Delete
 3. sa po me pelqen sot veshja Estela. shume komode dhe shume vajzerore

  ReplyDelete
 4. Une e shikoj nje tentative shume te guximshme, por koha me shi e ka bere te papershtatshme per kepucet e bardha

  ReplyDelete
 5. personalisht me pelqejne me teper ti kombinoj veshjet klasike me pallto...megjithate ti ia del mbane ti pershtatesh cdo lloj stili dhe tendence..ke shume fantazi...:)

  ReplyDelete
 6. Une sdo e merrja guximin per xhupin.....por hej ti je nje bloggere dhe te lejohen ose me sakte "duhet te eksperimentosh". Ne nga ty presim te cuditshem se te zakonshmen e kemi vete perdite. Deni

  ReplyDelete
 7. Estela sa bukur qe dukesh ne çdo foto, me plq shume kjo veshje, eshte nje nga te preferuarat e mia, pergezime per guston, i mbarova fjalet nuk di cte them, sa bukur qe dukesh.

  ReplyDelete

Total Pageviews