Wednesday, April 3, 2013

90's trends that we love

Gjithnje kam pas horror nga keto bluzat e '90 bluza qe me se shumti i kemi kaluar te tere neper duar ne vitet e para te demokracise te cilat gjendeshin neper ndihma.
Madje kam dhe fotografi me to dhe nga fytyra nuk dukemi aq te lumtura as une as motra ime:)
Ne atekohe qe nuk kishim nga te dinim c'ishte moda papritur e pakuptuar kemi veshur te njejtat gjera qe kane veshur thuajse gjithe njerzimi ne vitet 90 po rreshtoj disa trende per nostalgjine tuaj dhe jam e sigurte qe po tundni koken njesoj si une :) tecilat jane rikthyer fuqishem 2 vitet e fundit.

Trikot pak a shume si kjo e sotmja imja pambuku te trasha pak sport me stampa te ndryshme apo shkrime.
Strecet  e sidomos ato te lekures
Xhinset boyfriend qe asokohe te nxirrnin pa b...  ndersa tani eshte komplet histori tjeter
Barku jashte :)
Minifundet e fryra skolareske
Trikot e leshit mearna te menget
Kapelet e rrepisteve
Atletet dhe tutat ne version shik
Pantallonat me bel te larte

Vazhdojeni ju pjesen tjeter :)

18 comments:

 1. Sh nice, si vajze e vogel :)

  ReplyDelete
 2. vetem ti mund te shkosh ne pune me kte veshje ,me vjen e keq e dashur po me brek nuk shkohet ne zyre ,rroba ke plot edhe kombinimet i ben shum te bukura por sdi te pershtatesh vendin me veshjen ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kjo qenka ndonjera qe punon me ty estela se e dika qe kshu paske vajtur ne pune...se per mua qe se di kur je veshur keshtu mund edhe te kesh dale per kafe...nejse...nje konstatim i momentit...sa per breket ups me fal fundin me pelqeka pa mase dhe kombinimi eshte shume i bukur...do me kish pelqyer ta shikoja dhe me atlete psh

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete
  3. iiiiiii prape keto gjykueset qe na e shpifen jeten.........
   si nuk u shkoka me breke ne zyre? une e dija akoma qe njerezit i veshin breket edhe ne zyre... ka perjashtime te vecanta, ndoshta si e kesaj komentueses me lart qe nuk i vesh, por ne pergjithesi i veshin....

   te me dilnin kembet dhe mua, apo komentueses me lart, keshtu si te kane dale ty, jo me breke, po me tanga do shkoja ne pune

   Delete
 3. Sh bukur estela.tamam si goc e vogel.mua x vete me pelqen gjithmone.

  ReplyDelete
 4. love your style...qe mgjth me dy goca te vogla ja lejon vetes ndonjehere te vishesh si cupeline, jo sic ndodh shpesh qe shumica e vajzave pasi behen nena tentojn te ngjajn me shume si gra sesa si vajza te reja...ps fundi shum i buckur

  ReplyDelete
 5. Je shume e mire si gjithmon !!! Sa per ato qe te kane zili per veshjet, pune per to dmth pune e madheeeeeeee . Bye Bye

  ReplyDelete
 6. Po kur me pelqeka mmmmm do e provoj ket stilin.Elsa :)

  ReplyDelete
 7. Shume bukur! Qente le te lehin ti vazhdo...

  ReplyDelete
 8. Shume bukur! Qente le te lehin ti vazhdo...

  ReplyDelete
 9. Me pelqen fakti qe eksperimenton dhe qe ja del me sukses.....sepse shume te tjera sajohen me teper sesa vishen.
  Sa per trendet e atyre viteve skam shume ndonje simpati te madhe eshte pse me pelqejn panatallonat me bel te lart dhe bluzat oversized.....Deni

  ReplyDelete
 10. Veshje shume e kendeshme! Dukesh sikur je ende ne shkolle :))

  ReplyDelete
 11. Dukesh shume bukur,besoj je ndier shume rehat me bluzen e pambukut,pavaresisht se me fund dhe me taka.Faleminderit per idete qe na jep!

  PS:Ka njerez qe nuk shohin pertej hundes se tyre,ndersa fantazine e cojne deri poshte fustanit tend :O

  ReplyDelete
 12. E dashur Estel,
  tema qe ke sjell ne kete post GERVISHT pak a shume si llotaria kombetare qe ti ke "SHKELUR", dhe personalisht ja ke bere shume mire qe e ke shkelur, pasi ajo e AMERICAN DREAM ia vlen me shume. E dua ta nis ketu fillimin e analizes se viteve '90, pasi me dukej sikur ne ato vite duke pare MTV e jugosllavit me dukej sikur shihja AMERIKEN dhe jo CERNA GORIN - pa dashur te ul vlerat e kesaj te fundit ketu!!!!
  Mendoj qe gjithcka perjetojme ne jete vendosen ne "Dollapin e MEMORIES" sone, dhe ashtu si ti Estel qe here pas here na sjell ide interesante duke propozuar ketu outfite origjinale nga dollapi yt ashtu edhe stilistet sjellin ne pasarela po nje riperpunim te veshjeve te dikurshme, te para ne kendveshtrime te reja.
  Kombinimi i sotem tek ty duket sikur te ka ndryshuar komplet. Me dukesh VOGELUSHE dhe te them te drejten me pelqen shume ky NUR i ri!!!
  Pergezime.

  p.s.
  tek lista e viteve '90 une isha addicted e xhinseve strec, po tashme ato jane bere serisht DEMODE edhe pse ne dimer jane aq te rehatshme!!!!!

  ReplyDelete
 13. Estela ti ke disa stile te tuat (pasi vetem nje qe nuk ke,si vishes sot po te te shohesh te nesermen nuk te dallon dot :P ) , por jo gjithmone ti godet me ato veshje qe perpiqesh te eksperimentosh,personalisht mendoj qe ky stil nxjerr ne pah anet e tua te dobeta ne pamja,nqs kete fund ose kete kombinim do ta vishje nje vajze super slim absolutisht do dukej shume fashion,por tek ty nccncncncncn me vjen keq por dukesh qesharake,spo i futem fare analizes se ku mund ta kesh perdorur kete veshje,ne cfare lloj ambjenti por sikur edhe per te dale te blere buke tek dyqani poshte shtepise nuk do dukeshe fare nje femer me klas ashtu sic pergjithesisht je,shpresoj te mos e marresh per keq komentin tim por vetem si nje sugjerim,te kam pare edhe para pak ditesh shume prane punes tende dhe shkelqeje * edhe pse ishe me ato 70 cantat e tua ne duar :p ),kalofsh bukur

  ReplyDelete

 14. This is a really good idea that you have going on. manufacturing

  หนังซอมบี้

  ReplyDelete

Total Pageviews