Tuesday, June 25, 2013

White Dress

Tani e di pergjigjen per Pyetjen qe me eshte bere shume shpesh
Cfare stili mendon se ndjek apo te perfaqson?

Mu desh pak kohe por ja qe e gjeta Une jam Stil TOLERANT kuptohet vetem ne te veshur :)
Nese per te tjeret kjo eshte pak e ngushte kjo eshte shume e gjate kjo eshte e gjere kjo ka kete apo ate,per mua asgje s'perben nje problem te pazgjidhshem :)

Edhe ne kete rast as gjeresia as gjatesia as masa as asgje s'mund t'i benin balle verbimit qe me beri dashuria per kete fustan,dhe me vini faj por vertet bardhesia e tij me shpernguli ne perralla te hershme dhe ne endrra te paprekura me pare.

Por per t'i dhene fustanit rendesine qe i takonte nuk mund te mos zgjidhja sandale po aq magjike dhe me fantazi sa keto me toptha leshi :)Statement necklace ne fund eshte ajo qe te shpengul ne nje dimension komplet tjeter dhe e ploteson veshjen pa i marre vemendjen fustanit.

Zgjodha modelin e flokeve sic e kam theksuar dhe me pare ne dukje me te thjeshtin,por ndoshta me te veshtirin per tu mbajtur meqenese lepirja duhet te jete pa hile e plote e forte :) dhe pavarsisht ndjesise se pare qe ndoshta nuk ju rrin si duhet me pak make up cdo gje ndryshon .

Ose te pakten me mua keshtu ndodh me kete model der ne momentin qe nuk ve pak rouge apo maskara me duket vetja nje idjote psikopate,nderkohe qe shikoj modelet e Gucci-t dhe Givenchy-s te cilat jo te gjitha jane bukuroshe dhe jane sh comfort me kete stilim,atehere mbledh mendjen dhe i shkoj deri ne fund me Gucci attitude :)

Hope you like it dhe bardhesia e fustanit te sjell drite dhe ne javen tuaj.

7 comments:

 1. E dashur Estel
  Sot me kete mrekulli e ke tejkaluar veten ... me pelqen shume edhe akoma me shume nese do te kishe vene nje buzekuq ne ate lejlane si trend i fundit... U rock.

  ReplyDelete
 2. Stunning!!
  P.S-sikur të kishe veshur chic shoes....

  ReplyDelete
 3. Sinqerisht ke filluar te kesh nje sens humori dhe autoironi ne te shkruar qe me ben ta ve buzen ne gaz sa here lexoj postimet e tua dhe me vjen shume mire sepse skemi nevoje vetem te kenaqim syte(gje qe ndodh pothujse gjithmon) dhe dhe trurin....keep going....:)

  ReplyDelete
 4. Fantastike, nder kombonimet me te arrira :)

  ReplyDelete
 5. Po te shkruaj pershkrimin qe beri mami im kur te kishte pare duke kaluar, kishte veshur nje fustan te bardhe si mbretereshe, dhe nje varese si Kleopatra, sandalet me ngjyra :)
  Besoj se mjafton :)

  ReplyDelete
 6. Stunning! Red carpet look,e mrekullueshme Estel....:))))

  ReplyDelete

Total Pageviews