Thursday, June 27, 2013

Candy Sugar Crash

Jam e sigurte qe per shume prej jush kjo fjale thote dicka,ndersa per mua ka 2 dite qe kjo fjale thote gjithcka.
I am addicted to it ne nje menyre te pabesueshme,UNE qe nuk luajta kurre Farmwille apo gjithe lojrat qe qarkullonin ne Facebook qe prej 2 ditesh jam bere si rob qe grumbullon karamelet me te njejten ngjyre, apo s'jane te bukura si ne ngjyra dhe forma apo cdo nivel behet me i veshtire dhe me kreativ..Ah mos te flas pastaj qe perfshirja nuk eshte thjesht cel ne dore dhe ti e ulur rehat diku duke vrare mendjen si te besh bomba te heqesh xhelin apo te zbresesh frutat :) jo jo ne rastin tim perfshirja eshte nje dore lugen duke perzier gjellen e ne tjetren Candy-n ne tualet drita e karameleve perplaset ne fytyren time dhe e gjen veten te ngrire per 30 min edhe pse ke mbaruar pune per 2,ne krevat po e njejta dite neoni ne surrat dhe lufta me vajzat per celularin pasi tani E KA RADHIN MAMA,derisa femijet flene dhe une shikoj oren 1 e 20.
Mos eshte turp te kerkosh ndonje jete ne kete ore??!!!
Por s'ka gje une nuk dorezohem,edhe pse dinjiteti ka ik per shele i lutem miqve (dhe armiqve who cares )  per nje jete pasi 25 min me duken nje jete.
Qe te mos zgjatem shume se me duhet te vazhdoj lojen :) veshja e sotme nuk mund te mos ishte si karamele :) jo rastesisht zgjodha ngjyren e verdhe mustard me vethet lejla  per 'ti dedikuar ketij pasioni momental nje post.
Fustani i cili eshte inspiruar nga Koleksioni i Victoria Beckham te cilin e ka veshur dhe vete me se miri ikona e modes ,per te mos permendur dhe Olivia Palermon ndaj kaq mjafton e tepron qe une ta vendosja ne shporte dhe ta beja timin :)

Por lereni fustanin tani po shifni mos ju kam kerkuar ndonje jete :)7 comments:

 1. oooo sa bukur! me pelqen shume me keto floke!

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. Fol o njeri, kujtova se vetem mua po me ikte koha pas Candy Crash ;) Kam te njejtin intensitet qe kisha dikur me Farmville, kur nxitoja se me ishin bere domatet,lol.
  -Prerja e fustanit me pelqen shume! E kujt ja merrte mendja qe nje mur i vjeter i lyer me gelqere do dukej kaq bukur ne fotografi :)

  Big like for today :*

  ReplyDelete
 6. Tani s'e di ne c'nivel jane jetet e tua, po une edhe pa luajtur Candy Sugar Crash, jeta ime ka mbetur tek ai fustani i bardhe me kepucet me topat e leshit!!! A thua kam vajtur edhe une per .esh?!!!!
  Shume i bukur outfiti, po shpresoj qe ato mikeshat e tua kur e kane veshur kete fustan s'kishin kete murin TOP (yll fare) si prapaskene?!!!!

  ReplyDelete
 7. Kur perpiqesh te komentosh nga telefoni ndodh dhe qe i kam fshire komentet :) po e permbledh qe post shuume i bukur :)))

  ReplyDelete

Total Pageviews