Tuesday, June 18, 2013

Fashion Challenge

Fashion eshte te guxosh, te befasosh, te mos parashikohesh, te mos ndjekesh rregullat por dhe ne fund te kesh arritur nje pamje te kaperdishme e te pelqyeshme te pakten per veten tende.
Por kjo eshte thuajse e pamundur nese ti vete nuk je e shkrire me veshjen te ndihesh rehat dhe e bukur ne te.
Fashion eshte SFIDE nje sfide qe per stilistet vjen me sezone ndersa per tokesoret vjen e perditshme ne cdo zgjim ne cdo pjesemarrje ne cdo event darke por dhe ne shtepi ti zgjat doren dhe aty ka filluar Krijimi.
Ti sfidon veten por njekohsisht dhe te tjeret i sfidon te te pelqejne me dicka qe jo domosdoshmerisht duhet ta pelqejne,sfidon veshjen qe eshte prodhuar per tu veshur jo ashtu sic mendon ti,sfidon rregullat duke shpresuar qe cdo devijim apo kalim limitesh te pranohet dhe pelqehet.

E ndersa cdo dite Pervec Sfides se Peshores qe s'thote kurre as sa do ti,sapo hapet dollapi mua me vijne si dallge 1000 sfida here me gjatesine here me prerjen here me ngjyren.
Dhe sot me lindi kjo pyetje :

A ka mundesi te veshesh NEON me Taka 15 cm pa qene vulgare ???
Sepse te kuptohemi drejt Neon dhe taka 15 cm mund te jene vetem vulgare :D
Dhe me koke te pakrehur???!!! Po e tepron tani  Estela Ujka

Ok ...

Mendoj se kjo puna e te veshurit vjen pak ne linje dhe me ate qe te buron prej se brendshmi ndaj nese doni te vini bast qe nuk mundem Pergjigja eshte KJO

NJE KEMISHE
Pse dua te forcoj shume kete perdorimin e kemishes pasi ajo te shpeton nga shume korniza,kemisha me lule eshte ajo qe te lejon te vishesh me xhinse te shkurtra e me atlete kemisha me lule eshte ajo qe te lejon te vishesh me pencil skirt njengjyresh dhe scarpina kemisha eshte ajo qe te shpeton nga vulgariteti edhe nese ti s'je krehur e ke vendosur te veshesh platforma 15 cm.

Hope you like it !


5 comments:

 1. Like it, is just a way to diminish this perfect outfit.!!!!!
  Personally I LOVE IT!!!!
  S'je aspak vulgare, madje ke bere aq mire qe s'i ke krehur floket se une do te te kisha marre mesysh pa mbyllyr ende kanatin e dollapit e pa dale nga shtepia!!!!

  ReplyDelete
 2. Estel e dashur sigurisht qe sfidove veten dhe na sfidove dhe ne me kete kombinim. Per vulgare nuk dukesh aspak, madje me vjen shuem e embel dhe pakeze romantike me fundin me pala korenti dhe floket te crregullt. Nuk e di por mua nuk me duket neon kjo ngjyre, ndoshta kam nje ide te gabuar...???!!! kepucet jane shume te bukura dhe i adhuroj kemishat me floral print...je gjithmon "safe" me ato.

  ReplyDelete
 3. uhh Estela, sa larg vulgares qe je me kete veshje... me pelqen shume pamja jote dhe kemisha eshte zgjedhja perfekte.
  me pelqejne dhe vethet shume, tualeti yt i lehte fare...
  impeccabile :)

  ReplyDelete
 4. Ky outifi yt like like like like like pafund...te shkon ,dukesh kaq NALLT....

  ReplyDelete

Total Pageviews