Thursday, June 13, 2013

Silk Floral Shirt and Drop Earing

Pak e veshtire te shkeputesh nga shija e mire e viteve '40 gjithsesi kombinimi i sotem vjen i fresket dhe i thjeshte njekohesisht.
Floral Prints jane padiskutim ne podium dhe nuk e kane bere ndermend te zbresin ndonjehere ndaj cdo here qe shikoj kemisha me Lule ndihem njesoj ADD TO BAG :D
Madje edhe pse kam shume te tilla tashme mendoj se asnjehere nuk eshte e tepert ne garderobe edhe nje tjeter ,pasi kemishat me lule te japin shume mundesi per kombinime.E ndersa heren e fundit qe vesha nje kemishe te tille e vesha me pencil skirt apo short pants te cilen mund ta shikoni edhe ketu sot vendosa ta vesh me pantallona serioze me xhepa anash dhe nuk mendoj se eshte keq ne fakt:)
Pak e futur para kemisha jep idene  e nje veshje te rehatshme por gjithashtu lejon te zgjasesh silueten e kembeve.
E jo me kot gjithe brandet por dhe firmat e mases kane sjelle versionet e tyre te buqetave me lule ndaj keshilla ime eshte Kurre mos i thuaj JO LULEVE :)

Ne fakt dhe nje aksesor qe nuk duhet ti thuash JO jane  Drop Earings apo vethe te rena ,te gjate si mund ta themi ne shqip sa me te ngarkuar sa me te rende me gjithe ngjyrat e mundshme do jene me ju ne gjithe veshjet e veres vetem per ti ndricuar ato.
E nese nuk ndiheni mire me LULE dhe Aksesore te ndritshem :) atehere me mire shkoni te shtriheni te beni nje sy gjume ...ah ky gjumiiii ...:)


3 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Edhe pse prerja e kemishes duket pak e duditshme, ty te rri mire dhe nga lart dukesh kaq e fresket :) Mendoj se ke gjetur prerjen perfekte te pantallonave, keto dhe te zezat e Mangos qe pashe ne instagram. Me buzkuqin po me ben te pelqej portokalline per here te pare ne jeten time :) Lidhet totalisht me ngjyren e re te flokeve dhe duket sikur ka qene perhere "your statement".

  ReplyDelete
 3. Love the pant..i want them... :) dukesh si nje lule
  i fresket qe ka zbritur nga Valbona direkt ne pc time...te adhurova...

  ReplyDelete

Total Pageviews