Tuesday, June 11, 2013

New IN

Pershendetje mikesha,
deshiroj qe te jeni te gjitha mire mbi te gjitha me shendet dhe posti t'ju sjelle serish frymezimin e munguar per disa dite.

Atehere cila eshte menyra me e mire e rikthimit sesa me veshje te reja :D
Ne fakt jo te gjitha :) por thuajse te gjitha jane NEW IN dhe gjeja me interesante e gjerave NEW eshte qe per mua nuk ka shume rendesi nese jane Trende te sapo lancuara apo te kaluara e rendesishme eshte qe jane blere me cmimin qe mua me rezulton i pranueshem.

Zgjodha nje veshje te thjeshte meqenese ende nuk i kam rikuperuar energjite dhe zgjodha nje veshje sa komode aq interesante dhe fashion.
Ideja e bluzave te pambukur gri sport te gjera me Statement Necklaces ka qene Enderr qe kur Mira Duma shfaqej ne cdo event me to :) por ende s'kisha gjetur nje varese te madhe te denje per kete kombinim (dhe si gjithmone me cmimin qe dua UNE ) por duheshin dhe pantallonat serioze skinny skinny te zeza klasike New Collection te Mangos me cmimin qe perballoja Une :) qe te ndihesha edhe seksi njekohsisht :)
Kepucet me metal te maja kane 2 vjet qe ma bejne me sy po une duhet te prisja pikerisht kete kombinim pak te guximshem me lekure gjarpri dhe me metal gri te Asos ne Sales serish me cmimin qe doja une qe ti blija :)

E per ta mbyllur thonjte ne nje linje me trendin e kepuceve me maje metalike dhe syzet Unisex te Guccit katrore mecmimin qe perballon partneri im sigurisht :D si dhe canta metalike per mua perbejne look-un qe ja vlen te dalesh nga shtepia.


4 comments:

 1. Finally home!
  Nuk do ta kisha menduar si veshje dite, bluze tute me pantallona klasike dhe aq me teper me varse me gure:-)
  Mqs Ti dhe Mina e thoni, ok ja vlen ta tentosh!

  ReplyDelete
 2. Para se gjithash uroj qe te jesh mire. Ne kete post ti vjen si pranvera, pa zhurm por plot hijeshi si ne te shkruar dhe ne foto me ate gjysem buzeqeshje. Nga look-u do vecoja kepucet, edhe une kam kohe qe po mendoj por ende nuk kam gjetur nje pale qe te jete "love at first sight"....thnx for introducing me with mira duma....:)

  ReplyDelete
 3. E dashur Estela,
  para se gjithash dua te te them welcome back, me shpresen e mire qe gjithcka te jete mire dhe bukur si ty.
  Tani le te kthehemi pak tek posti, duke lexuar kete post, me dukej sikur flisje pak per Miren- shitsen e bulmetit, dmth do te kisha preferuar pak 1 link te bios se saj. Jo se une s'e njoh te jemi te qarte ketu, por jo te gjithe shkojne tek ky dyqani i bulmetit ku shet ajo.
  E pikerisht, lidhja dhe metafora s'ishte aspak e sajuar me outfitin tend, pasi s'e di ju te te tjerat, po shume here kur shkohej tek bulmeti dilej si ishe e veshur ne shtepi, dhe mua keto sweaters me pelqejne jashte mase dhe jo vetem ne shtepi po edhe me alternative te tille. Perse duhet ta veshim vetem kur te shkojme tek bulmeti?!!! A s'do te ishte mire ta vishnim edhe per 1 dalje te thjeshte mbasdite pas h.18.00?
  Me pelqen jashte mase ideja, shume inspiring.

  ReplyDelete

Total Pageviews