Wednesday, June 19, 2013

Daisy White Dress

Ne rregull tani se une thashe qe kepucet 15 cm mund te mos jene edhe aq vulgare that doesn't mean qe kam te drejte pasi nga fundi i dites une ndihesha pak si ata te cirkut qe ecin me kembalecet prej druri dhe shikimet jo gjithmone ishin admiruese po arrinin te me vinin dhe ne siklet, sado qe ecja vazhdonte stoike e sigurte me veten.
Andej nga fundi i dites shikimet timiduese e kishin bere efektin e tyre i fsheha kembet poshte tavolines dhe pse me shkohej ne tualet SHHSHSHHHHT i thashe vetes duro dhe pak dhe ato takat 15 cm u kthyen ne nje tra te pakalueshem qe vetem e shtonte fobine nga lartesite :)
E te mendosh aq lart sa isha dje fillova te ndihesha edhe vetem.

Ndryshe nga dje dhe per te balancuar zgjedhjet sot vendosa te vesh nje fustan shume feminor me ato qendismat me lule qe mua me sjellin ndermend kohen e xhaxhit,nje veshje shume paqesore e te pafajshme si per te kerkuar falje per takat e nje dite me pare erdhi i kombinuar me sheshka apo pupa shuuuume sport.

Ne fakt po bej shaka se zgjedhja nuk erdhi fare per shkak te takave te djeshme por erdhi vetem si pasoje e modelit te flokeve.
Si mama pak ndryshe nga mamate e tjera e gjeta veten ne rradhe te komshia qe banon siper nesh ,mama e 3 vajzave te cilat kane secila nga 3 kile lesh ne koke, per te bere gersheta kurriz peshku.
Dhe kur me erdhi rradha mua e fundit kuptohet ishte deshperuese qe procesi nuk zgjati as 120 sekonda te dy gershetat meqenese aq fije kishte koka ime ( koke e cila do rruhet shume shpejt :D meqe ra fjala)

Edhe pse fjeta me to prape mengjesi i gjeti ne gjendje te kenaqshme ndaj sensoret u ndezen per te gjetur fustanin per gershetat kurriz peshku.
E si mund te ishte ndryshe nje fustan i bardhe me kopsa para qe here me duket si bebesh e here si infermjeresh ne te dyja variantet shume seksi :) smund te mos kercente nga dollapi per te fluturuar tek mua me mua.

Looku i pershtatshem per ditet e nxehta qe na kane perfshire.
3 comments:

 1. Hahahah ...une ne postin e kaluar komplimentova pamjen, se si duhet ne ndiheshe me taka aq te larta rrugeve te qyteti se mora parasysh...ndonjhere na duhet sikur vishesh keshtu sa per foto...:P
  Ne kete post dukesh tamam si vazje e vogel dhe me siguri e sfidon kete vape mbyetese me bardhesine e fustanit.

  ReplyDelete
 2. Edhe une dua te vihem tek rradha e gershetit me sakte sorry tek rradha e fustanit pasi s'di c'te zgjedh me pare a fustanin a floket!!!! I marrshin te ligat ato takat 15cm outfitit te sotem!!!!

  ReplyDelete
 3. Pak tualet të shkon shumë, dukesh e freskët dhe krejt fëminore :)
  Syzet t'i kam fiksim, kurse gërshetin po shkoj ta bëj me vrap që ta kem për fundjavë. Syzet t'i kam fiksim! ^_^

  xoxo N.

  ReplyDelete

Total Pageviews