Friday, June 14, 2013

Bleached Jeans

E keni parasysh serine e fundit te Desperate Housewives pjesen qe Gabi merr gjithe dyqanin dhe i shoqi e detyron t'i ktheje mbrapsht?!!
E me pas ajo pranon por i kerkon atij te largohet nga dhoma qe te ndahet me rrobat ashtu sic duhet...
Ju mendoni qe eshte ekzagjerim???!!

Ne te vertete nuk eshte.

Dhe sikur te mos mjaftoje kjo,duket sikur autori i serialit do t'i njohi ne fund nje fare merite dhe Gabit e cila duket sikur s'di te beje asgje dhe i jep nje zgjidhje ne fund duke e kthyer ne  PERSONAL SHOPPER.

Cfare ndodh... ajo shkon ne dyqan per te bere shopping dhe kombinon veshjet deri ne detaj,dhe kur ne fund kap nje fustan qe askush me pare s'kish guxuar ta blinte pasi nuk dinte me cfare ta vishte,zonjes ne fjale i duhen vetem 60 sekonda per ta vizatuar ne koke sic them une :D dhe jep urdherat e sakta per krijimin e outfitit :) Kaq duhet qe te shpertheje nje duartrokitje dhe asaj t'i ofrohet nje PUNE ne ate dyqan as Personal Shopper dhe gjithe rrobat qe mendon te ktheje i paketohen mire  e bukur :) ti marre me vete.

Kjo ndodh neper filma ose jashte te pakten ,ne te kundert ketej nuk ndosh ashtu!Edhe pse une ndjej e mendoj qe ate aftesi e KAM :D (ua ua ua lajthiti kjo) mendoj se e superoj Gabin dhe  ato si Gabi pasi une e ndjej veten me te zonjat se ato PSE do thoni ju ?!!!

Po sepse nese ato kane gjithnje Karten e Kreditit te Burrit qe ne shume raste eshte GOLD Balck apo Pa limit fare une kam vetem nje Karte Krediti (jo se mua s'ma mbush shume here burri te kuptohemi) por kjo e shkrete limitin e ka 1.000 euro dhe nese do e vizatoja te shkreten Karte duket sikur po jep shpirt ne grahmat e fundit dhe numrat i jane varur nga perdorimi.
Po dhe ashtu me 100 euroshin e fundit :) mbush e harxho ate une mendoj se marr te njejten kenaqesi si Gabi me shoqe (se me pelqen ti therras Gabi e jo Gabriel :) meqenese eshte dhe pak si esmerke :)

Tani per te ardhur te outfiti i sotem pse bera kete paranteze me ate Fustanin "e veshtire" qe vetem ajo e realizoi si veshje,edhe mua me kap shikimi ne keto sitet qe rremoj une (Asos) nje pale skinny Jeans BLEACHED dhe bleached apo te zbardhura me acid i bie te jene :) qellojne qe jane dhe GRI better than Blue dhe ketu fillon procesi ,aktivizohen qelizat qe I DUAN I DUAN I DUAN.
Shoqja ime me thote na cmende me kete Po vdes per kete e po vdes per ate ...po akoma s'ke vdekur??!!
Epo ngaqe i kam blere i them une ...vone vone po dikur kane perfunduar ne strofkullen time
Nejse i shikoja keto xhinse dukej sikur me therrisnin edhe pse Jam koshiente qe SKinny jeans nuk jane arma ime e forte gjithsesi IShin si ai fustani i GABIT qe me sfidonin.
Sa here hapja faqen i shikoja aty qe tundeshin e shkundeshin me zinxhiret ne fund te kyci i brendshem e me thonin HE akoma Ti sna veshen doooot ti sna veshen dottt

OK shikoj marken MANGO dhe meqe site  ne fjale nuk sjell Mango ne shqiperi u turra(po kjo eshte fjala e sakte)  teTEG-u ,aty pasi vershova te xhinset nuk i gjej,pyes nje nga ato vajzat e cila nuk kuptonte Bleached -in tim (blicin do e kem shqiptuar) me tha plasi syte shifi vete.Une me pas ja tregoj si foto dhe kjo me thote NE si kemi.
Nderkohe edhe ne site-n e tyre ishin mango.al po ky eshte nje muhabet tjeter ,edhe ata i thone s'i kemi Le kontaktet aty qe nese vijne te lajmerojne GABIN ketej.

Me shkoi rruga kot po hajt s'paskan qene kismet mendova,po dhe keta nuk marrin xhinset me te bukura ah sikur vetem te me pyeste dikush mua :)
Nejse te nesermen serish ne Shporte Tundeshin e shkundeshin Bleached Jeans epo rrini aty se skam ku t'ju marr ,kur ashtu sic ndodhin mrekullite ashtu dhe paftyresia ime guxon dhe gjen nje rrugezgjidhje sesi ato qelbesira te vinin ne shtepi.

Marr guximin e i them asaj shoqes time qe mendon se do vdese vertete dhe i them qe nese nuk me ndihmon ajo une do vdes vertet kesaj rradhe dhe i them nese mund tja kerkoj ti postoj te kunata e saj ne Londer dhe lexuese e Blogut Elsa
Kjo shoqja ime qe i rrjedh Mjalte nga goja ne te shumten e rasteve me thote bej ca te duash aty e ke te fansat e blogut.Ropt mendova po i shkuajta vetem OK
Nejse nuk te kuptojne te gjithe marr mail adresen nga shoqja dhe i shkruaj shkurt shqip sakte DUA Xhinset kish arrit nje pike qe rrezik prisja bileten e i merrja vete.

Zonja ne fjale kish qelluar dhe kjo nga ato si puna ime qe kaq i duhej te aktivizonte gjithe motorret per te gjet xhinset per blogun :) dhe i gjeti
Aty ndjeva sikur shpirti im u shkeput nga trupi e ashtu i bardhe u ngjit ne paqe shkoi der ne Londer puthi kete zonjen ne qetesi dhe erdhi per te hyre prape tek une.

Ne fakt tek Blerja ne pergjithsi perfunon procesi i kenaqesise se te paturit dicka Kur eshte e JOTJA nuk ka me asgje Rendesi,madje mund te mos e veshesh asnjehere mjafton qe eshte E JOTJA

E keshtu ndodhi dhe me xhinset ,por sic  e thashe zonja Elsa kish qelluar nga ato qe kur te mbarojne pune duan ta cojne deri ne fund dhe nuk vonuan as 10 dite dhe xhinset kishin ardhe ne shqiperi.
Kaq shume isha lodhur per to (Une dhe Elsa, jo vetem une) sa kur i pashe me vinte edhe ti puthja edhe ti plasja diku e mos ti shifja me me sy.
Por JO ato edhe aty dhe te zbardhura dhe Gri dukej sikur me thonin HE do hysh ta mban U mu befshi kurban

Dhe filloi Dressup-i po une e di permendesh me cfare duhet te visheni JU MIIIII dhe filloj Crop TOP as e vdekur Nooo fucking way e eprjashtoj si mundesi nese nuk do te turperohesh per gjithe jeten
TSHirt very oversized i gjithi jashte i bente xhinset te dukeshin si strece dhe Bleached lexohej shume pak e hoqa mora Striped Blue SHirt me nje krah jashte shume street style Metallic GRI top bukur me taka por ngjante fiks si veshja me pant serioze te zeza

Ok shkojne dhe me wedges por ej zingjirin te kyci nuk e mbuloj as e vdekur ,pastaj kam ndenjur 3 ore te bej pedikyrin me ngjyre te hapur
KEto xhinse vertet me sfiduan me sfiliten dhe ndersa vishesha e zhvishesha ne ato momente me kapi paniku WTF ndoshta nuk e kishin fajin xhinset por ato poshte xhinseve CULO dmth.

U deshperova qava i mora grumbullin e rrobave e futa ne dollap pa e varur ashtu sic ishin mbi krevat dhe dola dhe nje here para pasqyres me culon GRI DHE BLEACHED
HE se une te rregulloj dhe ty :) edhe sikur te dukem si FUCI edhe sikur te ma heqe vijen edhe ai qe kam ne shpi :) por edhe gjithe fansat te largohen nga Blogu :) une do hy te ju e madje them t'ju vesh cdo te premte vetem per rrugetimin qe keni bere

Ndaj zgjodha nje Boyfriend Shirt te bashkeshortit ( e cila pretendohej te ishte dhurate per te por meqe zoteria they kemben dhe per 2 muaj nuk mendoj se do e  veshe them ta perdor pak Marilynin vete ) per hir te xhinseve.
OK ky eshte outfiti
 I share kush me shan :D


6 comments:

 1. Gabi, sorry Marilyn, sorry Elsa, sorry Estela, sorry WTF this bleached Jeans just made me lough and still I can't stop.
  Mezi po e prisja 1 post te tille. C'ja u paske punuar mire ketyre xhinseve moj Estel se me kenaqe.
  Vecse 1 detaj i vogel per mua do ta kishte bere perfekte kete outfit dhe ti mendoj se e di shume mire cili eshte......
  do kisha kthyer menget e tee, do te dukeshe komplet si NY streetstyle.

  ReplyDelete
 2. O zot sa kam qesh ,si idiote ne pune ku te gjithe me shihnin sikur te thonin :gjynah mos u befsh psikologe :P .
  Me vdes me keto tregimet e tua...
  Po qe dukesh super yll me keto dreq xhinsesh,po qe te kam inat :P se une nuk i vesh dot se sma lejon CULO.....po qe kam nje propozim :P cdo 3 outfite i 4 te je perfshije keto xhinset se kan bere gjithe kete rruge e duhen respektuar :P

  ReplyDelete
 3. T'i kishe perveshur menget do ishte tamam stil zbori modern. Por e pergjithshmja ├žok guzel! Mode,stil dhe ia befsh respektin blic-eve

  ReplyDelete
 4. Sinqerishtttttt me hoqe lodhjen e dites me kete qe lexova, u shkriva se qeshuriiii.

  dukesh sh sh sh niceeeee, i shar kush te shan tyyyyyy!!!!!!!!!!11 any wayyyy i luvvvv uu bloggggg cdo dit e me shume.

  po si sme je pergj nje here, fotot kush ti ben, sepse duhet komplimentuar, bravooooo!!!!!!!!


  xoxo Lulu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lulu te falenderoj.
   Fotot mi ben nje kolege e punes Erisa quhet ajo qe komenton me Photographer :)ne blog.

   Delete
 5. O biri sa bukuri! Nishani te shkon shume :) Bluzen mos e kthe me tek i zoti:)
  Xhinset jane nam dhe jane prere per ty! Postimi i sotem ishte si te lexoja nje faqe Vogue. Qesha me faktin qe edhe une u mora me Gabrielen ^_* ne blog im sot, por e kapa ne piken e saj me te dobet: tek gatimi, LOL

  Ky quhet nje nder golden posts of you!

  xoxo,N.

  ReplyDelete

Total Pageviews