Monday, December 21, 2015

20's Party

Kete vit festa e punes na gjeti me nje teme qe une e kam shume perzemer VITET 20.
Personalisht mendoj se per festen e Vitit te Ri kjo teme i rrin perfekt pasi perfaqson me se miri gjithcka do te deshironte te vishte nje femer per finalen e vitit!
Pupla Temina Dantelle Mendafsh Kadife Aksesore per koken Perla Dorashka e Pelice.
Vitet 20 karakterizohen nga nje liri feminiteti dhe seksualiteti i cili demostrohet dhe ne pamje.Femrat ishin tejet te ngarkuara dhe te trukuara me modele flokesh shume impenjative.
Sigurisht dhe une nuk mund te mos sillja nje rikthim ne kohe te denje per tu mbajtur mend.
Edhe pse me besoni me pipe e pelice kisha marre nje attitude prej "Bukre" apo prej "Cruelia Demon"
Fustanet pa prerje ne mes me temina e lace me dorezat e gjata dhe aksesor me temina ne koke donin shallin me pupla per tu bere nje look i kompletuar per vitet 20.
Make up profesional nga Linda Guri vinte i paster por me buze me prerje te thelle dhe shuuume te erreta te zeza me shkelqim.
Floket vijne me nje stilim natyral por me signature te atyre viteve ondet vale te ngjeshura pas koke.
Veshja nuk kishte shume mundesi harbimi me reperturen qe zgjodhi DJ i famshem nga S'jena mooooo ooo ooo dhe Lali xhan por ne ashtu si Bukra u munduam ti nderthurim me shije dhe keto zhanre.
Tani pergatitjet kete vit nuk ishin te perqendruara vetem te personi ne fjale une,por u shperndane me nje deshire dhe pasion ne gjithe departamentin e IT-se,dhe Sigurise.
Pjesa qe nuk do ishte ne teme kish marre paralajmerim qe nuk do i benim asnje foto por Cruelia s'eshte aq Cruelia ndaj ju ftoj ti shijoni ne postin e sotem dhe ti shani sa te doni :D
No comments:

Post a Comment

Total Pageviews