Sunday, November 6, 2016

African Vibes


 Kesaj rradhe ne My Living u fol per trendet afrikane dhe pervetesimin e kultures se tjetrit. Ishte slfilata e Marc Jacobs me dreadlocks dhe modele te bardha ajo qe rihapi diskutimin e madh, por dhe shtepia e modes Valentino e cila dhe kete vit solli ne menyre te shkelqyer motive afrikane ne sfilaten SS2017 por dhe nje vit me pare me gershetat ne lekure. Givenchy gjithashtu nuk e ka mohuar frymezimin nga Afrika te aksesoreve ne fytyre . Duke qene qe moda eshte aq ne levizje e ne kerkim te emocioneve te reja prurjeve gjithnje e me origjinale duke tejkaluar veten ne cdo sezon eshte e paevitueshme te eksplorohen dhe kulturat e gjithe kontinenteve e duke na bere te ndihemi qytetare te te njejtit Glob ku nuk ka kufij e limite.Emisionin e plote ju ftoj ta ndiqni ne linkun e meposhtem si dhe kenaqesi qe ne kete Glob ka vajza kaq te sjellshme e te edukuara sa prezantuesja Brunilda Lahe.
My LivingNo comments:

Post a Comment

Total Pageviews