Tuesday, November 8, 2016

Basics

Edhe pse sot do ishte me e arsyeshme te beja nje postim si te vishesh kur te permbytet qyteti? Apo cfare kepucesh duhen ne keto raste? Une nuk gjeta nje kandidat per foto po vertet sot ishte per te qeshur e per te qare njekohsisht!
E duket se e vetmja kenaqesi qe na ka mbetur ende ne kete vend te mjere eshte veshja,qe per te qene te sinqerte deri ne fund edhe ajo e humb kuptimin ne kete kontekst.
Per mua veshja eshte fiks si ajo copa e letres e bardhe ku ti shkruan dhe arratisesh apo pelhura e piktures se rradhes qe te izolon e cliron njekohsisht edhe per mua veshja eshte krijim,ndaj kesaj rradhe do ju propozoj artikuj bazike qe te gjithe i kemi ne garderobe.
Nje veshje te tille e hasim rendom ne rruge thuajse ne gjithe okazionet apo grupmoshat,xhaketa e lekures me nje bluze pambuku duken si buka me djathe. Une e solla me pantallona shik e shapka fiks per te kaluar permbytjet ne qytet :(


No comments:

Post a Comment

Total Pageviews