Sunday, November 13, 2016

Panairi i Librit

Ka vetem nje kerkese vajza ime e madhe Lorest ,ti blesh libra sapo shkon ne kapitullin e fundit te njerit te ka dhene titullin e tjetrit. Nese per nenat e tjera ky do ishte nje argument mburrjeje e krenarie per mua eshte gati "problem".Problem sepse ajo lexon shume dhe shpejt  lol
Dhe si cdo marredhenie ne familje qe nese nuk do ishte dashuria ne mes do dukej gati gati e cuditshme dhe marredhenie ime me Lorest eshte sa qesharale aq dhe unike shume shpesh nderrojme rolet dhe nuk e kuptojme kush eshte mami e kush vajza.Vizita e panairit ishte si detyre shtepie per mua,pra s'kisha nga t'ja mbaja por dhe nje buxhet per te dyja apo treja duhet ta siguroja ndaj ne keto kushte ishte me mire te beja "te miren" pra ate qe merr iniciativen dhe juhuuu do ikim ne Panair...
Panairi ishte plot e perplot me njerez qe leviznin ne drejtim te pacaktuar dhe te paparashikuar dhe ishte thuajse e pamundur ti afroheshe ndonje stende.Gjithsesi une ne cdo sekonde shikoja ku mund te me dilnin fotot mire gje qe dukej si e pamundur me thene te drejten. Por sigurisht une smund te dorezohesha dhe pasi u furnizuam me libra nxorra aparatin jo dhe aq per te shitur mend me librat qe kishim zgjedhur sesa per te shfaqur zgjedhjen e outfitit per Panairin e rradhes.
Nuk u pendova fare qe kisha bere nje zgjedhje te menduar mire e qe shfrytezova rastin ta fotografoja por nuk mendonte te njejten gje ime bije qe ishte dhe fotografja :)
Mami qe largonte pak njerezit te dilte mire ne foto e Lea qe kerkonte falje per mamin.
Gjithsesi ne ja dolem si cdo familje ku ka dashuri u munduam te plotesojme deshirat e te dyjave duke sakrifikuar pak secila ndaj mendoj se meritojme nga nje "thumb up" apo jo.
No comments:

Post a Comment

Total Pageviews