Tuesday, June 26, 2012

...EX Dress


Pershendetje,Postimi i sotem eshte sa ngacmues aq dhe i dobishem.Si te dalesh sa me mire nga nje Divorc ?


Dhe aktorja qe ka perballuar  me mire jo nje,po plot 9 divorce eshte Zsa Zsa Gabor.Aktore e Brodway-t me nje kurrikulum te pasur me filma e shfaqje ne televizion po mbi te gjitha nje personalitet publik brilant i i njohur me se shumti per 9 divorcet e saj dhe martesen me manjatin e Hotelerise Conrad Hilton. Dhe Hiltonin e akuzoi per perdhunim gjate marteses si pasoje pati nje vajze (te vetmen nga 9 martesa).
Zgjodhem pikerisht kete personazh te admirueshem per Quotes apo Theniet qe ka lene ne raport me" ISH -Burrin" 

Po citojme disa me pikantet:

Nje burre i dashuruar eshte i pakompletuar derisa martohet ,pastaj eshte i mbaruar.
Te divorcosh nje burre sepse nuk e dashuron me eshte po aq idjote sesa ta martosh sepse e dashuron.
Ai me mesoi sesi te mbaj shtepine,dhe une kur e divorcova Mbajta shtepine 
Une jam nje "Housekeeper" shtepiake e mrekullueshme,sa here le nje mashkull mbaj shtepine.
S'kam urryer kurre nje mashkull aq sa t'i kthej diamantet.
Dua nje burre te sjellshem e te me kuptoje eshte shume te kerkosh kete nga nje Milioner ?!

E meqenese ne kete kontenkst ne Shqiperine tone ka vetem Divorce e aspak Milionere po ju sjellim nje Keshille vertet Funny Si te merrni me te miren nga Ish-i Juaj.

Zonja me te cilen jeni njohur tashme ka sjelle nje gjetje qe eshte vertet interesante.
Me kemishen e ish-bashkeshortit 100 % mendafsh te Versace-s ka stiluar nje fustan plazhi me kopsat ne kurriz shume veror e intrigues.
E shikoni qe ndonjehere ISH-i ju sherben dhe kur nuk eshte me ?!!!

Dhe sic ka thene Zsa Zsa-ja "Mos lejoni t'ju zgjedhe nje mashkull po zgjidheni JU ATE! Sepse kjo zonja e Hollywoodit eshte 95 vjec sot dhe ka gjithe ekperiencen e nevojshme:)

Kalofshi bukur

        

6 comments:

 1. shume ide e mire e kesaj goces kur ne shumicen e rasteve i marrin dhe i djegin rrobat e ish-it ,kjo paska gjete nje menyre mjaft te bukur :)

  ReplyDelete
 2. Postimi i Interesting!

  ReplyDelete
 3. Haha, a very funny qoute, cant stop laughing!!
  Btw, nice pictures and nice post :-).

  ReplyDelete
 4. Nje burre i cili vesh 1 kemishe te tille duhet te ishte lene me kohe!!!!! E per me teper s'duhet te ishte martuar fare!

  ReplyDelete
 5. Kjo eshte ''ti marresh me te miren Ex-it(Versacen ne rastin tone) e ta shijoj me VETEN''...Komplimente zonjes per zgjedhjen...dmth zgjedhjen e stilimit,sigurisht jo te ish-bashkeshortit :)

  ReplyDelete
 6. So how many husbands did you have ;)

  ReplyDelete

Total Pageviews