Thursday, June 7, 2012

It's SHOW TIME


Dje ishim te ftuara (une dhe dy zonjushat e mia) ne nje Spaktakel Baleti me Femije.
Dhe pershtypjet per Performancen ne teresi ishin shume te mira.Hera e pare qe kenaqem me plot gojen ne nje nga keto spektaklet e femijeve qe ne pergjithsi jane te paorganizuar , rremuje, te bezdisshem te lodhshem per femijet dhe per prinderit.
Kesaj radhe ndryshe nga spektaklet qe kisha pare deri tani cdo gje ecte mese normal dhe shume kendshem.
As prezantime te sajuara te lodhshme me Prezantuese te Rastit te emocionuara me syte nga fleta e skenare amatore,as te ftuar te famshem... vetem femije qe kercejne SI FEMIJE.
Muzika mese e pershtatshme per Femije madje e ndare sipas Grupmoshave,Volumi se eshte shume i rendesishem dhe ky mese normal per ambjentin dhe Femijet...

Veshjet super te thjeshta mese te pershtatshme me tutu-ne roze dhe body roze veshja klasike e balerinave .Krehjet e femijeve te gjitha me topuz balerine :) i preferuari im dhe i Leas time kush te realizuar ne shtepi e kush ne Parukeri kishe qejf t'i shikoje :).
Asnje femije me truk ne fytyre maximumi 2 xixa te syte tek tuk ndonjeri dhe ndonje shkelqyes po TEK TUK ama :)

Prinder me syte qe i shkelqenin te emocionuar me lule ne duar per femijet po dhe per mesuesen te ciles padyshim i shkojne gjithe meritat.E cila dhe pse ishte hera e pare qe e shikoja arriti te na i mbushte syte me lot ne fjalen e mbylljes,ndoshta dhe sepse kish nje beb te barku dhe dukej qe celsin e suksesit pervec profesionalizmit duhet ta kish te dashuria per femijet.
Mama dhe baballare te veshur shume mire per Eventin ne fjale,te krehur te kuruar si per Spektaklet e Pallatit te Kongreseve :)
Dje kisha vetem komplimente per te gjithe dhe nje Bravo te madhe per punen serioze.
Ama kam nje mesazh per gjithe MAMA-t e tjera qe i cojne femijet neper keto Aktivitetet Artistiko -Kulutore-Sportive, here pas here duhet dhe te kuptoni  femijen cfare do cfare i pelqen te beje e cfare prirjesh ka,dhe nuk duhet ta coni vetem sepse e con Kolegia apo Kunata apo Komshia (firma 3 K dmth hahahah)

Kalofshi nje dite sa me te bukur.8 comments:

 1. Sa mire qe degjojme gjera te bukura e te thjeshta! Shpresojme qe kjo te ktheht ne Mode, se perndryshe njerezit nuk e ndjekin.

  ReplyDelete
 2. S’dua dhe s’deshiroj qe komenti I cili do te le, te jete 1 artikull me vete, por personalisht tek mua ky artikulli I sotem ngjalli shume emocione, ndoshta mund te jete dhe pak moti ketu ne milano si gri e I fresket.
  Gjithesesi, se pari doja te peruroja faktin qe realizohen evente te tilla ku cdo gje eshte e thjeshte, e bukur dhe ne harmoni. Shpesh here eshte paksa e veshtire te arrihet dicka e tille.
  Se dyti, komplimentoj femijet qe ishin protagoniste jo vetem te spektaklit, por dhe te ketij artikulli.
  Se treti, doja ti bashkangjitesha komplimenteve e duartrokitjeve qe iu ofruan mesueses e cila tregoi se 1 grua shtatezane s’eshte e semure po eshte force e natyres qe mund te shkrumbos 1 mal dhe jo me te vej ne skene 1 spektakel.
  Se fundi me pelqen dhe fakti qe Sharmini ka risjelle te njejten bluze qe dikur e kish ripaqitur tek artikulli I fjongove, po te interpretuar ndryshe. Kete here e ke sjelle shume bukur ne skene kete cardiganin me kete fustanin qe ka nje feminilitet sa modern aq edhe vintage. perfekt me floket, tualetin dhe ambientin per te treguar qe s'eshte e nevojshme te veshesh cdo sekonde nga 1 veshje te re, po te risjellesh me risi edhe dicka qe e kishe veshur apo postuar here tjeter.
  BRAVO!

  ReplyDelete
 3. Edhe ti shume BRAVO qe je e pakursyer per cfardolloj teme.
  Shkrim shume i bukur( fotot padyshim )!

  ReplyDelete
 4. megjithese kercehet vals, e ne mendje tingellon ndonje ciftatel, apo "dy dele, 300 para", megjithese volumi here-here me shume i ngjan "ke ura e shijakut" se "liqeni i mjelmave", megjithese te gjithe (e ketu kam me shume parasyshe prinderit se femijet) jane te fiksuar mbas performances individuale, se asaj kolektive, prap nuk jane kilometra te shkuara dem, ne perpjekjen per te edukuar shijet artistike dhe estetike te femijeve dhe padyshim edhe te prinderve te tyre :-)

  ReplyDelete
 5. Kombinimi i veshjes tende dhe te vajzave shume bukur ..je nje mama e perkryer dhe e kompletuar nga te gjitha anet .Fotot shume te bukura dhe rrezatimi ne fytyren tende me te vertet qe tregon lumturi ... Edhe pse s'me takon te lavderoj je nje femer per tu patur zili ..hugs and kisses :)

  ReplyDelete
 6. estel pse nuk e fut edhe lean ne balet???? aq e bardh sa eshte ajo me siguri do i japin rolin e mjelmes:)))))

  ReplyDelete


 7. Here is my web pagе ... web site

  ReplyDelete


 8. Here iѕ my hοmеpagе ... web site

  ReplyDelete

Total Pageviews