Thursday, June 14, 2012

in the footsteps of... Lady DJu te gjithe e mbani mend Skandalin e fotos se John Minihan ne 1980,une personalisht s'kisha lindur asokohe ama fotoja do mbetet deshmi e elegances se siluetes se Princeshes.

Do na lejoni te bejme pak thashetheme per foton,se vetekuptohet qe une belane po e kerkoj me qiri por ama nuk e arritem dot cilesine e ketij profesori.

Asokohe ky fotograf  "i bezdishem" e kish lodhur princeshen me telefonata e kontakte pafund vetem qe ta fotografonte dhe ajo kur i kish arritur ku nuk mbante me i kish thene qe do ta lejonte te fotografohej ne kopesht vetem nese ky i fundit nuk kthehej me kurre.Sigurisht qe John kish pranuar duke i premtuar gjithcka ne kembim te nje fotoje. Dhe ai ne menyre te zgjuar kish pozicionuar grupin e pafajshem ne nje kend  ku dielli pas lejonte leximin e siluetes se princeshes ,po ndoshta dhe materiali i fundit.

Edhe pse ne Oborrin Mbreteror plasi Skandali per Veshjen e kritikuar te Princeshes i shoqi Karli beri kete deklarate:
"E dija qe kishe kembe te mira por kisha anashkaluar faktin qe ato jane vertet spektakolare.A duhet patjeter t'ja tregosh ato te gjitheve?"

 Kalofshi bukur5 comments:

 1. Persa i perket artikullit te sotem eshte paksa i sforcuar. Me ler te shpjegohem me mire, eshte shume interesant lidhja qe ti ben me LadyD, por s'kuptohet shume mire ku do te dalesh? A te veshesh dicka trasparente edhe pse ke kembe jo detyrimisht si fije peri? A te veshesh dicka tek ajo gjatesi e fundit? A duhet te besh nje blog apo foto ne kete rast si beri LadyD per tu folur per ty?
  Keto jane thjesht observime qe une kam per artikullin e sotem po s'dua te jem aspak kritike e keqe keshtu qe po e ngre pak me veshtiresi gishtin e madh te dores e po e them 1 ok se fotot e tua jane te bukura dhe vezulluese si gjithmone.
  Do te kisha preferuar te jepje te pakten 1 sugjerim te vogel per kombinimin, do te ishte interesante dhe ne linje edhe me ate cka blogu jot eshte i krijuar, te jape keshilla, me shume drejt per drjet sesa te nenkuptuara dhe me sofistikime.

  p.s.
  keto fjalet e ketij komenti do te autozhduken sapo ta kesh lexuar. PUF u zhduk!!!

  ReplyDelete
 2. Ab-i qe turqisht do te thote "vella" :) gjithe pikepyetjet e tua ishin sugjerimet e mia per postin ne fjale dhe ti i zbertheve me se miri. Ndonjehere eshte me mire t'i lesh keshillat e sofistikuara qe te te ndjekin njerez po aq te sofistikuar.
  Te falenderoj per komentin.
  PUF nuk eshte zhdukur :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. HAHAHA, Tani po e ngre gishtin e madh te dores pa hezitim fare. OK!!!!

   Delete
 3. Replies
  1. The dress looks beautiful because the model is beautiful!!

   Delete

Total Pageviews