Tuesday, June 12, 2012

Transparent Mind


Nese po mendoni per nje Outfit Formal apo per Office me pak nota sensuale vendosni te vishni nje kemishe me pak transaprence ...(ne rastin tim duket me shume transparente ne foto,nuk eshte nje justifikim ky :)...me pantallona te gjera mund te ishin dhe pa penca apo akoma me mire me bel lart po gjatesia dhe gjeresia e sugjeruar eshte si e postimit.

Disa keshilla per transparencen do ishin : nese Nuk doni te terhiqni vemendjen,sytjenat duhet te jene me ngjyren neutrale (te mishit)  apo me ngjyren e kemishes,nese doni te terhiqni vemendjen me ngjyren e kundert te kemishes apo te kombinuar me pjesen poshte (fundin apo pantallonat).Nuk duhet kurrsesi te perdorni sytjena te bardha me kemishe transparente te zeze.

Pasi te keni shijuar Lookun e sekretares se zellshme ne pune uroj te mos jeni duke bere dhe ju te njejten pyetje si UNE
Po Ate cfare e ka ???!!!!!

12 comments:

 1. Nuk e di pse keto lloj pantallonash aq me teper me kete lloj gjeresie sidomos ne fund nuk me lidhen shume me taka...anyway....pjesa lart( s thashe kemisha e) eshte OK :)))

  ReplyDelete
 2. He he, me siguri sekretares duhet ti kene mbaruar letrat per te bere fotokopje dhe ka mbetur vec me 1 kemishe te holle!!! Gjithesesi me pelqen outfiti edhe pse ndoshta trasparenca me pelqen me shume ne mendje sesa ne trup (me duket se ne kete momente ju do thoni po s'qenke fare trasparent mind, gje per te cilen une do t'ju pergjigjesha qe trasparent mind s'eshte baraz me open mind), sidoqofte dua ta promovoj sharminin pasi eshte perfekte ne te gjitha fotot. Me pas do te doja te sugjeroja ndonje kemishe si ato qe vishinin dikur mamate tona, gjithmone me nuancat qe permendi Sharmini ose ndonje body-korse i cili duket me teper si 1 bluze me vete poshte. Ky ishte thjesht 1 sugjerim personal per ato qe si une kur veshin veshje te tilla mund te ndihen si nen lenten e mikrospkopit!!

  ReplyDelete
 3. Vet sensuale, veshja me nota sensuale (per kemishen gjithmone) aha vetem per pune nuk e ke kete stil:-)
  Edhe pse e ke sjelle shume bukur, kemisha yll!!

  ReplyDelete
 4. Pas shohim ju në një bluzë transparente, unë mendoj se unë duhet të ndryshojë bankën time dhe të bashkohet me ju;). Pics Madhe, ju duhet të shtoni më shumë!

  ReplyDelete
 5. Duke mos patur as pretendimin me te vogel, se mund te marr vesh nga moda, por qe sic thone kritiket e artit, te gjithe – pra edhe jokritiket - mund te kene nje mendim, apo gjykim p.sh. per nje pikture, duke thene „me pelqen, ose jo“, do thosha se postimi me pelqen (shume, pak, etj nuk jane njesi matese ). Nese fotot nuk do te shoqeroheshin me komentet perkatese, as nuk do me shkonte mendja tek detajet, kombinimet e mundshme, kontrastet etj…por, nese do te shikoja vetem fotot, pa komentet, patjeter qe do te me binte ne sy nje detaj, qe me duket i vecante dhe mjaft i gjetur, dhe qe fit mjaft ne te gjithe kombinimin, ngjyrat dhe mbishkrimin „transparent mind“, e kam fjalen per syzet! Imagjinoni nje pale syze fotokromatike (me duket se quhen ato me ngjyre) dhe me nje skelet jo te zi? Une per veten time, nuk do i imagjinoja dot!!!! "efku"

  ReplyDelete
 6. Please nje sugjerim per floket te cilat i ke gjithmone shume bukur. A i demton floket kjo ngjyra me e erret lart dhe me e celet ne fund? eshte e veshtire per tu realizuar? Me pelqejne shume ondet e tua, si mendon jane te veshtira per tu realizuar tek floket e drejte presh. veshja si gjithmone perfekte, vecanerisht me bejne pershtypje vathet.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ilza prsh,
   Ne fakt duhet te di cfare ngjyre i ke floket ti qe te pergjigjem,gjithsesi Ombre Hair nese i ke te erret si mua realizohen me Dekolorim apo Dekapazh apo Remover cfare te sugjeroje Parukierja dhe te treja nga keto e demtojne flokun.
   Une s'do ta sugjeroja pasi ka rreth 2 vjet si Trend dhe tashme e shikon kudo.
   Ndersa per ondet une kam postuar nje LINK te Posti e arriva Lunedi...

   http://sharminstyle.blogspot.com/2012/05/evening-outfit.html#!/2012/05/e-arriva-lunedi.html

   Une mendoj ta provosh ama ta besh sa me rralle pasi edhe Pjastra e demton shume flokun.Nese nuk e realizon dot vete kerkoja parukieres tende.
   Kalofsh mire dhe flm qe na ndjek.

   Delete
 7. Hey, ae dini ju vetëm shikoni si Scarlett Johansson në këtë foto.

  ReplyDelete
  Replies
  1. I would suggest you to comment in English cause due to translation the meaning is sometimes destorted.

   Delete
  2. I said, that you just look like Scarlet Johansson in this picture :).
   Though now I'm curious as to what it translated to :).

   Delete
 8. I meant in general, this time the meaning gis the same.

  ReplyDelete
 9. Sexy Boobs.
  I guess you the white bra meant you wanted to attract attention to your sexy boobs, perfectly understandable :)
  Great pics.
  Would love to see a picture of you sans the bra :)
  Hope to see it soon ;)

  ReplyDelete

Total Pageviews