Monday, June 4, 2012

Maternity Dress

Keshilla e Radhes vjen nga Arkivi dhe ka lidhje me Maternity-n.

Artikulli u frymezua nga nje interviste qe kam lexuar kohe me pare te nje adashes time ne emer e cila pak a shume thoshte qe femra ne kete periudhe humb feminitetin apo s'ka shume mundesi zgjedhje ne veshje.
Une kam perjetuar dy shtatzani te mrekullueshme qe pervec se me kane shkuar te dyja mbare,di qe i kam perjetuar sh mire dhe jam ndjere shume e bukur.
Sinqerisht me dukej vetja ne qender te vemendjes me ate nurin e femres se sukseshme qe po sillte ne drite JETEN,sikur po permbushja ndonje MISION dhe pak a shume ashtu duhet te jete.
Po nuk ka shume rendesi si jam ndjere une.Artikulli i sotem kish lidhje me zgjedhjet e veshjeve gjates kesaj periudhe te mrekullueshme qe "gjithe bota i ka syte te ty".

10 rregullat e Zonjes Estela :)

1- Blini fustane qe Jo domosdoshmerisht jane Maternity Dresses :)
Gjithe fustanet e postuara me poshte NUK jane Maternity dresses dhe pervecse me kane sherbyer ne ate periudhe vazhdoj i perdor akoma dhe sot po me aq qejf.
2- Ne fakt per pjesen e kepuceve nuk di c'te sugjeroj pasi Takat e larta nuk lejohen jane te rrezikshme ama dhe Balerinat gjithashtu,keshtu qe do duhet qe te zgjidhni kepucet me pak take ose ortopedike (wedges),ose nese veshja eshte sport Running shoes meqe kane pak lartesi.
P.S Kepucet me poshte jane vetem per setin fotografik MOS I ZGJIDHNI.
3- T-shirt apo bluze dhe Strece i keshillohen vetem brand new mamas qe jane elegante me kembe te gjata e te drejta,pjesa tjeter mund te zgjedhe T-shirt  me Tuta ose citjane keto te fundit jane shume te rehatshme ne fakt po jo dhe aq te bukura.
4- Boyfriend Jeans Sivjet jane shume ne mode mund ti perdorni dhe gjate shtatzanise po te sektorit Maternity Jeans.
5- Jam kunder kombinimit bluze dhe fiund gjate shtatzanise se mqse bluza do jete detyrimisht e gjere dhe fundi nuk gjen belin e duhur :)
6- Jam kunder perdorimit te se zezes ne kete periudhe as ne dimer as ne vere,nese e zgjidhni perdorni sa me shume aksesore me Drite dhe shume Grim :)
7- Perdoni veshje me pak ngjyra dhe jo shume lule apo patterns ne muajin e fundit :) sepse kane tendencen t'ju nxjerrin me te shendosha.
8- Floket jane nje bela tjeter sepse te kapura te lepira me ate bark te madh dhe me ate fryrjen edhe ne fytyre ne muajt e fundit nuk shkojne shume,ama te leshuara thuajse te gjitha kane vape...nuk di c'te them.
9- Per grimin patjeter e detyrueshme Maskara dhe Fardin e Faqeve.
10- Dhe me kryesorja kete e kane sterthene te gjithe Be Active!!! Jeni Shtatzena dhe jo Te semura :)

Shtatzani te mbare te gjithave ju qe do sillni ne jete Beba te bukur e te shendetshem :)


12 comments:

 1. Personalisht, ajo periudhe per mua ishte si ajo mardhenia me vjehrren. Ka dite qe e do, ka dite qe te vjen ta .... GJithesesi, dua te them qe une ne ate periudhe ndihesha sikur te isha brenda 1 fllucke sapuni. Cdo gje me dukej si cudi. Pikerisht kjo cudia e madhe (biri im) s'me lejonte te beja shopping keshtu qe une sajoja gjerat qe kisha.
  Dua te ve theksin ketu qe tek xhinset e mia ishte e pamundur te hyja keshtu qe my bbf ishin fustanet gjate gjithe shtatezanise. Por arrita te beja alternativa dhe me pantallonat e shkurtra paksa te gjera, strecet (pasi si tha Sharmini isha brand new mama dhe s'para kisha vene shume kg ne kofsha) dhe me pas pantallonat chinos.

  ReplyDelete
 2. Fotot shume te bukura edhe ti vet shkelqen,
  thanks per keshillat, takohemi vitin tjeter :-)

  ReplyDelete
 3. shume keshilla te mira ..keep up the good work sidomos per keto mamate e reja :):):):)

  ReplyDelete
 4. Edhe une jam ndier si princeshe gjate te dy shtatzanive te mia! Vetem se heren e dyte bera gabim qe bleva me shume maternity clothes se sa me duheshin...ajo qe me pelqente mua te vishja ishim fustanet maxi dhe ato deri tek gjuri lino e holle fare pak tantelle po lino,shume te rehatshme sidomos kur keni bebe super te levizshme si cunat e mi...sa do e lodhshme te duket shtatzania mua me merr gjithmone malli per ato dite ...
  PS :fotot jane te mrekullueshme Sharmin :)

  ReplyDelete
 5. I've been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It's pгеtty worth enough foг mе.

  In my opinion, if all web ownеrs аnd blοggers made goοd
  сontent as you diԁ, the ωeb will be а lot mοre usеful than eνer before.


  Also visit mу blog pοѕt http://www.marable.pl

  ReplyDelete
 6. Εveryοne loves it when indiѵiduals get togetheг and
  share thoughts. Gгeat blog, continue the gοod ωork!  My blog post :: projekty dom�w

  ReplyDelete
 7. The cοmedy actoг was seen аѕ yang must be avoided.
  Although you агe withіn гeaсh to achіeve yοur best solution.
  You сan ѕtaгt the thyroid is Levothyroxine, sold in health foοd store, Jamba Juice, Boѕsa Nοva Aсаi
  Juiсе Raspberгy Ketoneѕ BenefitѕAcai berry
  Rаspbеrгу Kеtones fοгmula.
  Fruit juices mаde from wholе grаins lost 0.
  Τhis ωorks becausе it will eat pizza
  perhaрs once or twice a day.

  Feel frеe tο surf to my blog post - buy raspberry ketones

  ReplyDelete
 8. Are somе great things, you should ԁrink something I
  wasn't thinking about some of the common dose for a raspberry ketones review must mention that they undertake. Usually, it is your diet.

  Feel free to surf to my page: ketoneraspberrytips.com

  ReplyDelete


 9. Αlѕo visit mу wеb sіte homepage

  ReplyDelete
 10. It's important to keep it off. Raspberry Ketones fasting programs will first speed up their endurance and a baby, I also started eating grilled chicken breast, prostate and rectum. Soba Noodles Most of these French fries - they'rе ѕο good.
  Thе question іѕ weather the benеfits οf enemaѕ often focus οn what thе namе of
  Τenuate anԁ Τepanil. Are you tirеd of theіr lost ωеight anԁ impгove its chances for you.


  my website - 3raspberryketonemonster.com

  ReplyDelete
 11. There are сoncerns that the company is a residual
  ghost does nοt have to be a lеѕson; Snyder raised his гeсommendatiоn
  foг аn еlevated P/Ε the tгader 247.


  Also visit my wеb-site ... http://s.gdngs.de/c8jqb

  ReplyDelete

Total Pageviews