Monday, April 22, 2013

Business Woman

Ne fakt mu desh goxha guxim te ve kete titull pasi dhe mikeshat e mia me thone MOS FLUTURO ... gjithsesi une nuk mund vecse te ndihem shume e lumtur qe Iniciativa ime u mireprit dhe cdo gje e kaloi parashikimin tim.

Dhe si duhet te vishet ne kete rast nje businesswoman ?!!

Po sigurisht qe nje afariste duhet te vishet mire me gjera qe terheqin vemendjen mundesisht qe te mos i kene te gjithe dhe qe kur kalon kjo bixineswomenja te ndihet :) te kercasin takat dhe te kthehen kokat :)Keto gjerat duhet te kene cilesi Sy qe i themi ne shqiptaret qe nderkohe qe shikohen te lindin vetvetiu 100pyetje.
Nejse biznesgruas s'ka ci duhet se asaj i duhet vetem biznesi Right ?!
Edhe pjesen e imazhit me 700 canta dhe 2-3 shoqeruese Missi mendoj se e kam patur qe ne gjimnaz dhe vazhdon ende.

Kjo ne endrrat e mia dhe deri tek ketu  jemi OK :) dhe biznesiiii mo eci fjolle qe diten e pare .

Puna ishte qe ne kete biznesin tim duhet t'i beja te gjitha vete fundja si shumica e afaristeve apo jo.
Nga reklamimi i mallit te photoshooting te mallit nga mirembajtja e posteve dhe menaxhimi i blerjeve apo rezervimeve.
Uh se harrova me te veshtiren vendosjen e cmimeve :( pastaj te gjitha keto PA INTERNET afaristja nuk pyeti fare mori lap topin dhe punoi ne nje kafe deri ne 6 pasdite te gjitha ato qemerren me biznes jane hard-worker apo jo?!!
Flas disa fjale anglisht se po trajnohem per business-man :) woman dmth :)

Ok me pas vjen ai D..E ...L..I..V..E...R...Y :) ose shqip ku ta jap e ku po e merr :)

ketu do qendrojme ca se eshte pjesa me sensitive :) mendova se do ishte marrja e lekeve CASH :) por JO:) mesa duket pastam qene afariste e lindur e s'paskam dit gje .
Ok shkembimi i mallit me parate ...Jo akoma :) pse ashtu jemi ne firme koti.
Bizneswomanja duhet te vrapoje te marre canta te bukura ti firmose vete me logon e saj pasi tashme e ka nje logo madje dhe design per Cantat qe mund ta shikoni ketu dhe te jepni sugjerimin tuaj.

Ok erdhi momenti
Business womanja maje takave futet ne makine dhe pasi ka bere gati porosite pret klientet nje nga nje ne makine (sepse binte shi dhe kish frike mos shkrihej ajo ose fustani jashte:) dhe pasi shkembente mallin bente gati pakon tjeter me vulen e familjes Corleone :) apo eshte film tjeter ky upps

Thene shkurt se e thashe me humor deri tani nese deri dje i keni lakmuar apo admiruar apo zilepsur apo ku di une te gjej fjalen e duhur,mendoj se duhen respektuar vetem qofte per nje gje qe u del b... nga vendi :)
Gjithsesi une dua te falenderoj pafund ato zonjusha apo zonja :) qe ishin shume here me simpatike se une qe zgjedhin te ndjekin blogun dhe te jene pjese aktive dhe ne cdo loje projekt debat apo postim.

Ju perqafoj sinqerisht :)


2 comments:

  1. Veshja e sotme fix per biznesgrua ishte :)) ky fustani me dy printe te ndryshme shume i bukur, por mos harro te japesh ndonje keshille kur vjen puna ti kobinojme vete printet (se te fustani i ka kobinuar fabrika:)))

    ReplyDelete

Total Pageviews