Friday, April 5, 2013

Pub attitude

Vendosa ta shkruaj sot postin per 2 arsye madhore
E para sepse PO per mua frekuentimi i pubit eshte ngjarje e jashtezakonshme dhe e dyta me e rendesishmja e mbylla heret festen dhe vajzat kane fjetur nga dado :)dmth jam vetem e mund te shkruaj rehat :)
Ok nga tja filloj edhe pse partneri im me akuzon kot qe ti mendon 2 jave para per veshjen ne kete rast une e mora vesh vetem te henen per organizimin dhe pasi pyeta ku behet si e qysh e tek me thane PUB ne Bllok :) dmth skisha me shume se 4 dite kohe
Ok
Une veshjen nuk e konsideroj "hall te madh" sic eshte gatimi prsh por eshte loja e vetme me zbavitese qe me ka mbetur pasi jam bere nene Ok e dyta me e rendesishme  :)
Dhe mendoj se cdo prezantim kudo duhet te percjelle dicka nje mesazh nje personazh nje gjendje dhe une vendosa te jem me PUB attitude pak a shume sikur te ishte ndonje vlere kjo :)
Ok  kisha menduar nje triko leshi me fije te argjendte dhe e punar ne fyt po lesh ne pub sikur sme ngjiti shume  dhe vendosa per tshirt oversize (te cilen tashme kam vendosur ti stampoj dicka buze apo molle te kafshuar :) me strece lekure nese nuk i vesh ne pub per cfare i ke blere i thashe vetes :)
Nejse ne te dale perballem me partnerin tim i cili ka vetem nje standart per veshjen bardhe e zi klas mundesisht e mbyllur sikur ta kish lind Chaneli dmth dhe kur pa strecet e lekures u zhgenye pamase mos te flas pastaj si u ndjeva une !!! :(

E bera ...vajta ashtu pasi isha mberthyer dhe ne zinxhire te florinjte per kompletimin e outfitit kisha veshur dhe sandalet e mrekulleshme qe me kish blere Estera per ditelindje me pjesen plastike anash (sepse sadopak plastike e tejdukshme ne kepuce eshte just great dhe me taken gjysem wedge te prere :) cmund te kerkoja me shume.

Tani e keni parasysh si ndihen meshkujt ne keto raste kur femra e tyre po hidhet ne pub edhe i imi si githe te tjeret vari turinjte dhe e kish zene gjumi a thua se kjo eshte dicka e besueshme qe ne 11 te nates :)
Dhe nderkohe gjeja me e turpshme qe bera sot edhe pse kisha pantallona lekure ishte qe futa gishtin ne hunde :) ne timon  :)

Ok ndoshta neser do pendohem qe e shkruajta gjithsesi u be tani
Naten e mire dhe te me falni per shqetesimin:)

Ok duhet ta kisha titulluar OK githsesi 2 gota i ktheva dhe per mamin jane shuuume :)

Personat qe nuk deshirojne t'i publikohen fotot, meqenese e kisha te pamundur t'u kerkoja leje te gjitheve :) ,mund te me thone dhe une do kujdesem tua heq menjehere.

15 comments:

 1. Posti i sotem meriton pafund komplimenta, nje 10*!

  ReplyDelete
 2. Emmm me pelqen shume veshja, pervecse asaj cigares qe ta prish nie cike. Edhe keto kepucet shume te bukura vetem se une nuk do ti
  kisha veshur me strecet sepse ideja eshte qe ti tregosh pak me shume kyce. Nejse lum gocat dhe babi per mamin qe kane ;-)))

  ReplyDelete
 3. just love it!!!S

  ReplyDelete
 4. I absolutely love it

  ReplyDelete
 5. OK, kjo veshja eshte shume OK, po shuuuume ama. Me pelqen pa mase dhe me duket shume e pershtatshme per rastin. Te pershendes, Jona.

  ReplyDelete
 6. Ne fakt ajo cigarja eshte per te kompletuar figuren e pub-it mendoj se e di qe nuk e pi....cte them...cdo gje eshte ashtu sic duhet te jete :))) love the shoes (apo sandalet) ;)))

  ReplyDelete
 7. veshje perfekte

  ReplyDelete
 8. Hahahah shume mire paske bere per ne Pub, shume bukur dhe veshja e paske pikasur fiks ,

  ReplyDelete
 9. Love It :-) Kur te dua rritem,dua te behem nje mami si Estela :-P

  ReplyDelete
 10. Pa diskutim qe me pelqen shume se si vishesh, dhe menyra se si shprehesh , lum gocat per ty :)

  ReplyDelete
 11. Mqse te gjitha komentet ishin pozitive dua te ndaj me ju komentin e mikes se ngushte e cila ndoshta nuk mendon qe do ja beja publik :) por meqenese blogun dua ta mbaj me mendime te sinqerta ky koment i thote te gjitha
  Alba Bici
  ok
  nderkohe une po ta shkruaj
  si te thashe skenografia shume bukur edhe pse ato karriket me zebra s'me pelqejne shume me pelqen jashte mase muri me viza kryeveper
  ti me cigaren ne dore dhe me 1 gote FULL me alkool - aspak SHARMIN!!! me vjen keq ta them po me dukesh me shume si alkooliste qe me photoshop ka vene fytyren e sharminstyle!!!!
  do te kisha preferuar me shume 1 martini dhe do te dukeshe shume me klas dhe s'do te bije kaq niveli PUB-i

  12:41am
  Alba Bici
  nejse pozat e ulur me pelqejne jashte mase pasi s'te nxjerrin shume te shendoshe dhe s'te duket PATATja pasi bluza perpara eshte paksa e shkurter per keto strece, te pakten une e preferoj pak me te gjate, ose me sakte si ka dale moda e stines qe vjen me 1 fund siper (shiko pak koleksionin e DRIES van Noten)

  12:41am
  Alba Bici
  ndoshta edhe ai varianti me fund s'do te me pelqente po ti e more vesh se ku qendronte problemi
  me pas 1 gabim KOLOSAL, maniqyri i thonjve, do te me pelqente te ishte ose i bardhe ne kontrast me ate te gishtave ose si ngjyra e kanatjeres CIKLAMIN, qe eshte edhe gjeja me e bukur e gjithe outfitit pas teje kuptohet
  gjeja e dyte me e bukur e outfitit e ke kuptuar vete se kush eshte SANDALET E ESTERES yll fare
  shpresoj qe te jene edhe te rehatshme
  aksesoret me pelqyen edhe pse do te kisha preferuar ndonje unaze me shume si ato qe vihen tek pjesa e pare e gishtit (s'e di a e kuptove se per cfare po flas, po gishtat tone perthyhen ne 3 vende, imagjinoje unazen tek perthyerja e pare duke filluar nga thoji)
  tani isha me e qarte?
  ah dicka, fotoja e fundit te ka nxjerre si MAMI me barre qe ia fut ne alkool e cigare!!!
  ej po ti je aty apo i shkruaj vetes ditar une?

  12:46am
  Estela Ujka
  . nderkohe qe une laja vetem fytyren
  ti me paske bere nje dush te mire
  hahahahah

  ReplyDelete
 12. Jemi mesuar gjithmon duke te pare tek stili klasik dhe u cudita kur te pash me nje veshje me trendy. Dukesh me e re dhe vajzerore te keto foto (uroj mos ta maresh per keq): Big up for your pub attitude :)

  ReplyDelete
 13. Po te ky posti pse nuk i paskan futur hundet smirushet :p

  ReplyDelete
 14. eee ne fakt, disa pika do ti ndaja me Alben edhe un.

  por si te shkruajta edhe te posti tjeter, je shume Jacqueline Kennedy per tu veshur keshtu,edhe pse sandalet me plq shume shume.

  gjithsesi duket qe ja keni kaluar bukur, pastaj per ke si puna jone ben nje pune ku veshja formale eshte ajo qe karakterizon gjithnje gardaroben tone, nje veshje e tille pak si e cuditeshme duhet <3

  besoj koleget e ty kur te kane pare te veshur keshtu :) lol

  Estela ne pergjithsi me plq :)

  ReplyDelete
 15. Estela pergezime, big like per blogun dhe si gjithnje mbetesh shume stylish! Te pershendes Emona

  ReplyDelete

Total Pageviews