Wednesday, April 17, 2013

Shop My Closet

Pershendetje mikesha,

perpara se t'ju ve ne dijeni dhe t'ju prezantoj projektin tim te ri, do te kisha deshire te theksoja se kushtet per vendimin  qe kam marre jane totalisht te bazuara mbi 1 reflektim dhe disi rezultat i rrethanave ne te cilen impenjimi im per blogun dhe mbi te gjitha i sjelljes se risive ne te eshte primar. Si e kam theksuar dhe shume here te tjera blogu per mua eshte ditari i hapur i se perditshmes sime dhe e deshires se mire per te bukuren ne cdo forme te saj, por qe sot do te deshiroja te rimerrte nje forme tjeter me interesante fale projektit te ri. Per cfare behet fjale?

Do kisha kenaqesine t'ju prezantoja sot me projektin tim me te ri Shop My Closet !
Cfare do jete Shop My Closet dhe si do funksionoje ??!!

Shop My Closet do jete nje kapak dollapi i hapur nje vitrine ne Blog ku ju do keni mundesi te shikoni artikuj   apo veshje qe do jene ne dispozicionin tuaj me cmime shume te favorshme.
Duke pare volumin e veshjeve te cilat per mua e kane permbushur funksionalitetin dhe me kane dhene kenaqesine e duhur, mendova qe do ishte ide e mire qe ashtu sic bejne blogger-et ne mbare boten edhe ju te mund te kishit mundesine te "rremoni" ne garderoben time dhe te keni te njejten kenaqesi me nje cmim shume here me te mire se ai fillestar.

Shpresoj te funksionoje dhe te mirepritet si ide :)
Une marr persiper qe produktet do jene ne gjendje shume te mire dhe do e justifikojne cmimin e tyre.Mendoj se kjo forme origjinale dhe e re ne shoqerine tone do sjelle benefite per te dyja palet per te vetmen arsye qe dashamireset e Sharminstyle do kene mundesi te provojne dhe te personalizojne artikuj qe me pare kane pare ne blog dhe mund t'i kene "deshiruar" pse jo.

Si e theksova dhe ne fillim te ketij postimi, vendimi per kete projekt eshte bazuar ne deshiren e mire dhe arsyet qe une mendoj se ky Projekt ja vlen jane 2:
- e para shumicen e artikujve te reklamuar Nuk eshte e mundur t'i gjeni me :)
- dhe e dyta edhe nese i gjeni, :) do jene me nje cmim tjeter :)

Ndaj s'me mbetet gje tjeter vetem te shpresoj qe do kem vemendjen dhe dashamiresine tuaj edhe ne kete sipermarrje.

Si do funksionoje?


 • Rregullat e Prenotimit te artikullit :
1-personi i interesuar i pare do jete dhe bleresi i pare i mundshem,interesimi mund te shprehet me koment ne postin e artikullit por dhe me mesazh ne Faqen e FB nese personi nuk deshiron te behet publik.
2-komunikimi me te interesuarit do behet i gjithi nga faqja zyrtare e Blogut ne FB Beni like ketu
3-ne momentin e arritjes se marreveshjes me personin e interesuar une do kujdesem te ve komentin SOLD apo SHITUR
 • Rregullat e pageses:
Pagesa do kryhet ne momentin e dorezimit te mallit ose paraprakisht ne llogari per ata qe jetojne jashte Tirane.
 • Rregullat e dorezimit te artikullit:
1-Brenda Tiranes dorezimi do behet si te biem dakord te dyja palet.
2-Jashte Tirane me poste te thjeshte dhe shpenzimet e postes do paguhen nga bleresi.
 • Rregullat e rimbursimit ne rast kthimi:
Cdo artikull i blere mund te kthehet mbrapsht mjafton te njoftohet paraprakisht dhe jo me vone se 30 dite pasi eshte dorezuar produkti ( per personat jashte Tirane).

Si e thashe me siper projekti eshte i ri dhe origjinal sidomos ne shoqerine tone. Pikerisht per kete risi qe projekti mbart dhe per me teper duke vene ne theks impenjimin tim total ne te, do te doja qe  pa cenuar interesat dhe deshirat e askujt ato te ishin sa me te qarta dhe transparente, por edhe rigoroze, thjesht per te evituar cdo pakenaqesi

Rregullat e Shop MY Closet do jene ne ndryshim te vazhdueshem ndaj ju keshillohet qe here pas here t'i rifreskoni duke i hedhur nje sy :)

Ju falenderoj dhe shpresoj ta shikoni kete blog jo vetem per mesazhin interesant qe deri me sot kam dashur ta ndaj cdo dite me ju, por edhe per te gjetur nje forme alternative te atij "konfirmimi"  qe ne femrat gjithmone e kemi ne koke : "NUK KAM CFARE TE VESH !!!"

13 comments:

 1. I really like the idea! wish you luck! I dont live in Tirana,so i`ll just watch :P
  You rock!

  ReplyDelete
 2. Shume suksese ne projektin e ri :))))

  ReplyDelete
 3. Ide brilante ,shpresoj te jete edhe per kepucet jo vetem per veshjet :)

  ReplyDelete
 4. sa ide e mire te pergezoj per kete iniciative un jetoj nr Angli gjithsesi do rremoj kshu ndonje gje se ja gjej zgjidhjen ta marr edhe pse jam larg jo per gje por jam bargain hunter hahahaahaah urimeeeeeeeeeeeee Jeta

  ReplyDelete
  Replies
  1. edhe une jam bargain hunter aq e fantaksur Jeta sa do isha ne gjendje te blija dhe veshjet e mia serish pasi ti kem shitur ME BESO :)

   Delete
 5. Ide shume e mire. Po presim me padurim.

  ReplyDelete
 6. edhe une po mbaj radhe per kepucet se veshjet nuk jemi e njejta mase :)

  ReplyDelete
 7. Kur do fillojme? po presim ne:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sonja po bej nje shporte te mire qe te keni cfare te zgjidhni do me duhet pak kohe,por shume shpejt do jemi gati.
   Flm qe e mirepritet idene.

   Delete
 8. Mezi po pres,vetem me jep pergjigjen e numrit kembes qe mos prifem kot:)

  ReplyDelete

Total Pageviews