Tuesday, April 9, 2013

Sharminstyle :)

Po c'te shkruaj ne kete post pasi ne fakt kur mendoj per stilin tim nuk me vjen nje veshje e vetme nje prerje apo nje ngjyre e preferuar edhe pse ne cdo moment do dija te pergjigjesha cfare do vishja dhe cfare jo.
Edhe pse pelqej dhe mendoj se njeriu duhet te provoje sa me shume ne ate rrugetim qe quhet stil te gjeje veten dhe te ndihet mire akoma vete ndihem ne fillim te rruges ku veten e shof nga larg e here me pelqen e here jo.
Me pelqen kur degjoj edhe nga ju lexuese edhe nga mikeshat e mia qe kjo eshte Stili jot apo Nuk eshte stili jot edhe pse gjithe kohen si re me qendron pikecuditsja ne koke Cfare Stili thote kjo?!!!.

Per ti rene shkurt meqenese asnjehere nuk ma mbani ison ne tema te ndryshme kur shtroj ndonje pyetje ngacmuese :) fundi i sotem mendoj se eshte Stili IM
Se cfare stili eshte fundi nuk po lodhem ta gjej shikojeni vete e gjykojeni :)Une e pelqej shuuuume fare.


38 comments:

 1. per n`mos kjoft iky stili jot,un s`di qa kjoft!
  dukesh bash bukur :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. teze ti je?!!! :) bej sha-ka meqe ke shkrujt shkodrance

   Delete
  2. tezen e njoftem estela ,po mamin kur do na i prezantosh ???

   Delete
  3. hahhahahhaha mund t`jem nji teze 18 vjece :P
   her tjeter tapo shkruj emrin ne fund!

   xoxo Julia

   Delete
  4. Bej shaka Julia flm per komentin po tezja ime thote nuk komentoj se ti i do ne gjuhe letrare e une i shkruaj shkodrance :) mendova mos e ka vene ajo.
   Mamin me shume kenaqesi do jua prezantoja pasi eshte krenaria dhe dashuria me e madhe e jetes se te ne te 4-ve (imja motres vellait dhe babit por ajo mundet vetem te buzeqeshe nga lart me komentet tona.

   Delete
 2. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 4. klas klas klas :))))) keep going

  ReplyDelete
 5. fundi dhe kemisha jane super dhe padyshim qe te vine shume per shtat, por per mendimin tim xhaketa nuk eshte shume e peshtatshme me veshjen :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Flm per komentin :) duke e ripare mendoj se keni te drejte.

   Delete
 6. hahahhaaah o gru :P (mos ja ve re kushedi si i ka hallet)mua ne fakt me pelqenka kemisha shume po shume,,ne fakt gjithe veshja me duket sikur percjell stilin tend "modern por me rregulla" ose "modern tek tradicionale".

  ReplyDelete
 7. Kemisha dhe fundi bashke yll, xhaketa stonon ...po mire moj vajze ne punen qe je ti nuk ka ne kod veshjeje????se vallaj te shkosh ne pune me nje kemishe super transparente dhe te te duket te brendshmet ne ate fare feje (per me teper kur i vesh kastile te erreta kur kemisha eshte e bardhe si e si per te rene ne sy),ti qofsh dhe ata qofshin qe nuk te terheqin verejtje per mungese etike...

  ReplyDelete
 8. Fantastike fundi dhe kemisha. Edhe une mendoj se duhej nje xhakete tjeter. Tani kur do e nxjerresh kete fund ne ankandin qe ben ti se e vura kanocen ne radhe une. Marsi

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marsi po ky eshte stili IM dhe me pelqen shume mendoj se vishet me cdo gje dhe them se do e shfrytezoj gjate :) po te ve linkun nga asos meqe eshte ende online dhe disa te tjere te ngjashem

   http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=2757216
   http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=2716660
   http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=2730458
   http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=2668706

   une kam kohe qe i kam ne shporte :)

   Delete
 9. Per mendimin tim Estela,nuk duhet ta ekzagjerosh shume me kete stilin granny se dukesh reaaally granny:).Sa per floket pastaj, ncncncncn, te pakten te beje nje kapje per te qene.

  ReplyDelete
 10. Mua me pelqen ku veshja jote ka fund ose fustan. Mund te te them qe pantallonat nuk jane stili yt .... ose per te qene me e sakte pantallonat qe ti vesh nuk ja pershtat trupit pasi te tregojne me te madhe ne moshe dhe me te shendoshe....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ti ke shume te drejte por une sa here ua shikoj modeleve te dobeta tundohem :)

   Delete
 11. Sjam shume dakort me xhaketen.....ok oversized ka qene "in" kete sezon por nuk mund te futet ne cdo veshje. Pastaj veshja eshte ok, por te rrit pak ne moshe...kemisha eshte shume e bukur...:D......Deni

  ReplyDelete
 12. veshje eshte shum e bukur me pelqen shume ,floket dhe xhaketa skandal as gjyshja ime sdel keshtu ;)

  ReplyDelete
 13. Estel, you can't really change your life to accommodate people who are jealous. I don't see why you should. Keep going :-)

  ReplyDelete
 14. Ti je e cmendur! Kaq kisha!

  Besoj e degjon shpesh kete fjale... :) :) :)

  Keep going! Une per vete marr ide nga kombinimet e tua, duke i pershtatur me stilin dhe veshjen time. Vazhdo qejfin tend ti, se dhe karroca Dylit ka qejfin e vet... :P

  Elona

  ReplyDelete
 15. O ju gocani qe nuk ju pelqen ky postim apo i gjithe bloggu ,kush ju detyroj te shkruani apo te komentoni ,nuk e kuptoj ???? Pse jeni kaq xheloz apo cinike hera heres ,nuk jeni ju ato qe shkruani ato komentet e bukura kur behet fjale per dicka qe falet nga Estela . Keni te drejte te shprehni mendimin tuaj ,po te pakten tregoni pak feminilitet se as meshkujt sjan kaq rend sa ju .Estel ky stil te shkon pa mase ,te nxjer si nje zonje fisnike ;)

  ReplyDelete
 16. veshja jo dhe aq e kombinuar, kjo veshje me kujton mamin tim para 20 vjetesh me fund te gjate dhe me xhakete te gjate, menget e xhaketes shume te rena dhe tek menget te del astari pak. Ndersa fundi me bluzen jane okej, tre pozat e para jane shume bukur, tre pozat me xhakete nuk te nxjerrin bukur, dhe tre pozat e fundit shume bukur, dmth aty stonon shume xhaketa, mbase nje xhakete me e shkurter do te ishte me mire.mbase bluza nuk eshte e holle shume , por ne foto te duket e dhe barku,

  ReplyDelete
 17. Ku ta gjesh te jesh mami i dy kalamajve,te kesh nje bashkeshort dhe nje pune te mire dhe gjithe mundesite per te blere e eksperimentuar me cte doje qejfi,rroba,kepuce aksesore....nuk e di a e kane keto komentueset e pakenaqura kete lluksin tend? dhe mos harroj te gjesh edhe kohen per te menduar kombinimet,shkrepjen e fotove dhe shkrimi i blogut... jo te gjitha ne mund te plotesojme kushtet...do calojme diku diku....por te kemi ty qe na jep shembullin e perkryer....dhe kjo sdo te thote qe gjithmone duhet medoemos te pelqejme cka ke veshur,por te vleresojme per kohen dhe mundin qe e ndan ketu me te gjitha ne,te njohura apo anonime. Te pershendes!
  Ps 1 me pelqen shume ngjyra navy e fundit dhe ne mos gaboj edhe e kepuceve apo jo?
  Ps 2 kam shkruajtur shkel e shko se nuk po me le cuni i vogel....:)

  ReplyDelete
 18. Mendoj se ky lloj stili te nxjerr me te shkurter ne kte rast,... nese kembet te ishin me te gjata dhe sidomos kyci (qafa) i kembes me i holle, do dukeshe shume me bukur me kte outfit ( mendoj qe '' i tacchi a spillo con la punta'' do te te kishin nxjerre me te bukur pjesen e kembes). Mbi xhaketen, jam dakord me parafoleset,nje xhakete klasike e nguhste do figuronte me mire.:)

  ReplyDelete
 19. ps: estela feel free ti fshish keto komentet, jane pa vend e te merzitshme

  love & peace :)

  erta ;)

  ReplyDelete
 20. Estel, bravo që nuk i fshin keto komentet e ketyre "gru"-ve që "kam lezuar bloun tende", se mirë që ua ka ngrënë me kohë e vakt dhia abetaren, por shyqr të paktën që paskan "qasje në rrjet" (siç thën Kosovarët) e mbase tjetërsohen ndopak.

  Urime për dizenjimin e ri të blogut, kisha kohë që nuk e vizitoja, por si gjithmonë ka shumë freski dhe energji (përfshi ktë edhe ato negative, padyshim)!

  ReplyDelete
 21. Hey njerez boll u moret me jeten personale. Ky eshte nje blog mode dhe ne te gjithe komentojm per veshjen. Une kritikova me siper per aspekte te veshjes ashtu sic kam levduar here te tjera. Ne nje tjeter post e kam pergezuar per faktin qe eshte kaq teransparente dhe le qe cdo kush te shpreh mendimin e tij, qofte dhe negativ.
  P.S: Mua Estela me frymezon per kombinime te ndryshme dhe kur te rritem ( jo se jam shume me e vogel se ajo) dua te kemi stilin dhe sharmin qe ajo ka.....Deni

  ReplyDelete
 22. Une as qe e njoh Estelen apo historine e saj dhe me thene te drejten nuk me intereson aspak. Vij ketu per te pare blogun e saj, shkrimet interesante, kombinimet plot stil dhe sharm. Nuk kam komentuar asnjehere dhe nuk eshte vendi per te tille debat por nuk mund te rrija pa thene qe nje cift i lumtur apo nje familje e shendoshe nuk ndahet nga nje i trete. Nese ndodh te ndahen marredhenia ka qene e deshtuar dhe "faji" te kerkohet brenda per brenda ciftit. Mjaft me keto komente idiote se ne qe vijme ketu nuk na intereson se me ka shkuar apo ke ka dashuruar estela. Gra te deshperuara qe rrine me friken se mos jua dredh burri.

  ReplyDelete
 23. Do te doja mos ti kisha lexuar keto komente te uleta, njerezish te vegjel. Te lutem Estela pastroje blogun nga keto shkrime bastarde qe duken si shkarravina, se ne te vertete vec ashtu jane.
  Dhe gjithashtu uroj mos te te ndikojne aspak keto fjale njerezish bosh, dhe qe nuk kane nje jete te tyre. Mua, ti ma zbukuron diten me stilin tend, me sharmin, me deshiren per te bukuren dhe sidomos vullnetin qe ke per te ndare me kedo qe eshte kurioz nje pjese te pasionit tend.

  U ROCK GIRL ;)

  ReplyDelete
 24. So Vogue. Love it :)

  ReplyDelete
 25. Une jam nje kolege pune e esteles, Te gjitha ne koleget na pelqen qe kemi nje njeri qe na drejton drejt modes e na ben ta shohim vetem me sy me kritik para se te dalim ne mengjes qe te mund te marrim me cdo kusht aprovimin para esteles qe gjithnje eeshte e drejteperdrejt dhe e sinqerte

  ReplyDelete
 26. Estela e blogu i saj na ka permiresuar te gjithave, te mire e te keqinj te pakten per veshjen

  ReplyDelete
 27. Nuk e di sa dini ju po me aq sa di une Estela nuk ka shkateruar nje familie po ka ndertuar nje e me gjithe miresine e saj po e con perpara, se ajo di te bej te funksionojne gjerat .Nuk i ka marre gje njeriu po i ka dhene

  ReplyDelete
 28. Heres tjeter vendose aperture ne F2.8 edhe nderro ngjyren e te brendshmeve. lol

  ReplyDelete
 29. Estela ky eshte stili yt, ohh sa sharm qe shof e sa sitl, tani po te veme outfitine pub-it. me kete kety, ky eshte 1000 here me i preferuari im, jo sepse ai pak Rock nuk me plq, por vetem se ne imagjinaten time te imagjinoj keshtu :)

  je shume e kendeshme, ke nje sharm te vecante te cilin do ta krahasoja me zonjen Jacqueline Kennedy, vazhdo keshtu ^_^

  xoxo Lulu.

  ReplyDelete
 30. Njerezit zakonisht paragjykojne zgjedhje qe nuk do kishin kurre guximin te bejne.Ti vazhdo keshtu sic je sepse personalisht te admiroj per stilin,elegancen e miresine qe percjell me nje buzeqeshje te thjeshte.

  Sa per veshjen e mesiperme,eshte e preferuara ime,edhe xhaketa madje..sepse duket sikur e ''cart'' pak kombinimin por ne te njejten kohe e ''vintazhon'' gjithashtu.Pastaj nuk e di pse e kane kapur keq me kete model flokesh kur eshte perfekt dhe shummmmm i rehatshem madje.
  Suksese(dhe mos harro keshillen time qe duhet te mendosh seriozisht per shkrimin e nje libri,me keshilla mode dhe pa lene menjane edhe humorin e paster qe ke)!

  ReplyDelete
 31. ABSOLUTELY LOVING THE 50S FLARE SKIRT <3

  LOVE YOUR STYLE AND NOW FOLLOWING YOU :)


  IMPERFECT PERFECTIONISTA

  ReplyDelete

Total Pageviews