Wednesday, April 24, 2013

Mens World

Ok tashme dihet qe asnje titull i asnje postimi nuk ka nje lidhje direkte logjike me outfitin e dites edhe pse pas vetem pak sekondash lexim te shpejte cikli mbyllet dhe shpresoj qe mesazhi jepet.
Ndersa Mens World ne wikipedia perkthehet nje vend ku zhvishen femrat :) how desperate can be that :) nese shkruan bota e grave :) jam e sigurte qe wiki cakordohet dhe nuk di as nga te kerkoje e jo me te sjelle rezultat.
Gjithsesi une nuk bej pjese te grupi i grave qe qortojne burrat,te kuptohemi jo qe une nuk e qortoj madje ka raste qe e gjej veten duke e share neper dhembe sikur ta kisha armikun me te madh :) ,poooor nuk duhet ne asnje moment tua heqim disa merita :)

Atehere ....
...
...
po mendohem :)


Ok mbarova meditimin dhe hic...gjithe kjo hyrje kaq interesante ishte si paranteze e outfitit te sotem qe eshte pikerisht A Man's Shirt vetem kete te mire munda t'i gjej hahahaha

E kishit menduar ndonjehere qe pikerisht kemisha e tij nese interpretohet bukur mund te jete edhe e juaja,pasi nuk duhet te ekzistoje nje term Grash dhe Burrash per mendimin tim :) nese eshte e bukur le ta kene te dyja palet.Edhe stilistet e medhenj po tentojne drejt printimeve unisex te cilat pelqehen nga te dyja sekset dhe interpretohen ne menyra te ndryshme sigurisht.
Nese kerkohet e luftohet per barazi gjinore pse terrorizohemi kaq shume perballe nje mashkulli qe kujdeset per veten apo qe mund te kete dhe shije:)
Nderkohe qe nese ai miku juaj ka nje garderobe te mire s'do ishte keq te konsultoheshit dhe te kalonit here pas here ndonje objekt nga krahu juaj :) dhe vetem borxh eee mos te filloje t'ju pelqeje kjo gje.

Kalofshi bukur.

5 comments:

 1. I loooooooooooooove it.Cant wait to have my hubby and use his clothes.lol
  Also hubby`s cardigans are perfect,tie them with a belt et VOILA! :P
  You look gorg` as always,kisses :*

  ReplyDelete
 2. Me pelqen shume si te rri kemisha. Ndoshta ndihmon dhe fokusi qe bie tek karfica. Perfundimisht, gjerat e mbyllura jane bere per ty. Edhe kombinimi me pantallonat dhe kepucet me duket shume chic. Cfare marke jane kepucet?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisa faleminderit. Kepucet jane Next jane dhurata qe i bera motres po me duheshin patjeter per postin dhe ja mora borxh edhe pse ishin 40 hahahah

   Delete
  2. Hah! Gjerat te duhen gjithmone atehere kur i heq prej vetes :)
   Flm per pergjigjen.

   Delete
 3. Ky tip kepucesh jane te preferauarat e mija per momentin. Jane te rehatshme dhe ndihesh femer ne te njejten kohe......tipike per nje dite pune se takat tani me ngrohjen e kohes nuk mbahen per qamet

  ReplyDelete

Total Pageviews