Friday, April 12, 2013

Denim on Denim

Pershendetje mikesha,

Dua t'ju falenderoj te gjithave ju qe e ndiqni kete blog per t'u inspiruar per te kritikuar apo thjesht per kuriozitet pa asnje arsye me shume.Si ne cdo sipermarrje tjeter qe eshte e pamundur te mos dale nga qellimi kryesor  me keqardhje konstatoj qe ,numri i komenteve ne nje post ku duhet te diskutohej per stilin(dhe vetem per stilin nuk u fol :(, kaloi dhe numrin e komenteve kur behet ndonje giveaway e vogel ( gje qe nuk ben sens) dhe kjo nuk na sjell asnje te mire si shoqeri.
I lashe komentet tuaja mbi jeten time personale deri ne caqet e te patolerueshmes vetem per faktin e vetem se s'kam asgje per te fshehur e s'do fshija asgje nga historia ime e dashurise.
Me duket madje absurde qe me duhet te shkruaj qofte dhe nje fjali mbi kete teme dhe vertet 
nuk kam bere ndermend t'i jap llogari askujt per zgjedhjet e mia dhe mendoj se nuk duhet t'i interesoje askujt ne fakt, thjesht nga gjithe ato qe lexova me vjen keq.
Ky blog eshte nje ditar i veshjes time te perditshme me grimca humori nga e perditshmja dhe ne shume raste kam ndare me ju dhe grimca nga jeta  ime familjare .E ndersa te gjithe jemi dakord qe Familja eshte e Shenjte atehere dhe mua me duhet te mbroj familjen time dhe ate te Lencit ndaj nuk do toleroj asnje koment i cili e prek sadopak dinjitetin tone dhe te tyre aq me teper nen mburojen e anonimatit.
Jo, kjo nuk eshte nje faqe Anabeli!!!

Ne fakt pervec veshjes mendoj qe ne femrat duhet te marrim dhe nje mesim nga blogu apo nga Sharminstyle qe une e kam forcuar e theksuar ne shume poste.
Jeta eshte shume e shkurter per ta jetuar per te tjeret ndaj jetojeni sinqerisht ate jini te verteta me veten dhe me ato qe ju ndjeni.

Kalojme te veshja e sotme pasi vertet nuk dua ta prek me kete argument te pakten jo ne kete blog.

Trendi qe me se shumti e RoCK Rihanna ai i Denim on Denim apo xhins ne xhins eshte nje trend jo fort i admiruar nga te gjithe por nje trend qe gjithsesi josh dhe provokon,madje te tundon disi qofte dhe ne shtepi ta provosh nese te Rri apo nuk te Rri.
Edhe une s'mund te mos tundohesha  te vishja xhinse me xhins por qe ta kaloja ne nje dimension me High level e vesha me Takat e mia te preferuara.
Zgjodha qe kesaj radhe kemisha te jete e zberthyer Po shume e zberthyer qe ne poza te pakujdesshme te lexohet pak ngjyra e sytjenit jo rastesisht e njejte me kepucet.
Ndersa floket me gershetin e crregullt si te ngaterruar tentojne t'i japin xhinsit frymen hipi nderkohe qe e njejta veshje mund te rrinte fare mire dhe me turbanin ne koke.Doni te vini bast?
Nese do isha 18 kemishen nuk do e lidhja te xhinset qe tashme eshte shnderruar ne bomber tip xhakete e lehte e fryre por do e lidhja si dikur me barkun jashte :)

Shpresoj t'ju pelqeje une u ndjeva mire dhe per kete outfit kam perdor xhinset e Te dashurit tim po atij te vetmit dhe te madherishmit Te dashurit tim :)


21 comments:

 1. me vjen sh keq qe akoma njerezit merren me thashetheme dhe dine vec te marren me jeten e tjetrit..mbase kan deshtuar ne te veten..

  une te pergezoj x te gjitha por mbi gjithcka x familjen e bukur qe ke.rrezatoni harmoni dhe paqe vertet x tu pasur zili :)
  te uroj gjithe te mirat & sh < 3 familjarisht!

  ReplyDelete
 2. Shume e bukur thyerja e denimit me kepucet dhe vethet. Nje look sh i pershtatshem per fundjaven qe na pret. Pergezime per blogun. Personalisht e kontrolloj cdo dite dhe ne shume raste kam "vjedhur" disa ide ... :)

  ReplyDelete
 3. Shume e bukur thyerja e denimit me kepucet dhe vethet. Nje look sh i pershtatshem per fundjaven qe na pret. Pergezime per blogun. Personalisht e kontrolloj cdo dite dhe ne shume raste kam "vjedhur" disa ide ... :)

  ReplyDelete
 4. uh!!! shum hoqa me dal ne breg...me komentu :p
  Me pelqen shum headband,detajet edhe boyfriend`s jeans :)
  Perfekt si gjithnji!

  Following your blog ,officially!
  xoxo

  ReplyDelete
 5. Mos e vrit mendjen ! Thjesht vazhdo shkruaj ne blogun tend. :)

  ReplyDelete
 6. me pelqeve me shume kur look-ut i shtove shallin :)

  ReplyDelete
 7. Haters will always be haters ..Keep doing what you are doing ,you are an inspiration to a lot of people that follow this blog ..I say thank you for being you and being awesome ...:) XOXO Lida

  ReplyDelete
 8. ehste hera e pare qe komentoj por te ndjek cdo dite bilez dhe burri im ma ka mesuar stilin dhe thote direkt te blogu se mos ka dale ndonje post i ri :P te them qe me inspiron pafund dhe je nga ato njerez qe ke deshire qe ti shofesh qe ne mengjes se te shkon dita mbare je e mrekullueshme gjithashtu meriton nje bravo te madhe per menyren si e organizon kohen dhe ke kohe per cdo gje je e mrekullueshmeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeta te falenderoj nga zemra per cdo gje qe ke shkruar.

   Delete
 9. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 10. Estela perfekt outfit :) Ke shume te drejte,familja eshte gjeja me e shtrenjte.

  xoxo Lulu.  ps. bloguuu yt eshte nje nga te mire e preferuar. vazhdo keshtu, edhe grimcat e jetes tende familjare private me plq shume, me sinqeritet them qe ke nje familje perfekte e besoj qe je shume krenare per te.

  pastaj gustoja ne te veshur e bukuria jote, flasin vete :) ^_^

  ReplyDelete
 11. une para 2 ditesh e provova identik te njejten veshje ne shtepi por nuk e mora guximin ta vishja diten e neserme :P
  gjths ngjan shume bukur :)))

  ReplyDelete
 12. Estela, e ndjek pafund blogun tend po rradh komentoj, ajo qe dua te them eshte se ti thjeshte ke qene e je nje ikone e dashur, do doaj te thoja cfar do qe te thone njerzit thejshte ti vazhdo posto po me te njejten embelsi e sinqetiter e humor qe vetem ti di te percjellesh, je per tu mare shembull
  Rialda

  ReplyDelete
 13. te thashe qe mua me pelqen shume edhe me kaq pak tualet (apo fare tualet) :)
  je shume e mire

  ReplyDelete
 14. Me pelqen guximi juaj per te eksperimentuar. Big like edhe per shallin-shamine e lidhur ne koke, qe sigurisht nuk u shkon te gjithave. Une p.sh vdiqaaaa per ta perdorur por snuk fare me formen e fytyres. KOMPLIMENTE :)

  ReplyDelete

Total Pageviews