Friday, April 19, 2013

Magenta

Ok edhe nese e kisha nje hije dyshimi nese duhet te hiqja apo jo disa gjera nga garderoba tashme e kam bindje te plote.
Dhe ndersa outfit-in e sotem e kisha pritur gjithe javen sepse te premten ja lejoj vetes te vesh Balerinat dhe keto balerina gjysem slippers apo loafers quajini si te doni ishin te reja, po prisnin me padurim te dilnin ne blog.
Me trikon e punuar ne te njejten ngjyre te purpurt benin kombinimin me te thjeshte te mundshem qe dhe nje femije do i shkonte ndermend :)
Dhe une kisha enderruar e fotografuar gjithe naten kete ngjyre te ndezur me pantallonat e bardha dhe trikon te futur pak para,po vdisja te fusja pak trikon e akrilikut ne nje pantallon prerje serioze por s'qenka e thene.

Ne mengjes ishte e pamundur t'i gjeja edhe pse i kalova 2 here te gjithe kremastaret dhe shikoja dhe poshte fustaneve te varur,edhe pse nuk lashe kosh ne lavanteri e tualete pa kontrolluar JO kishin humbur :(

Dmth jo tamam humbur pasi ne momentin qe hyri dado mu desh nje pyetje e shkurter te merrja pergjigjen qe ishin ne Lavatrice :)
Qe te mendosh qe ishin dhe te lare :( por Faji me mbetet mua pasi dado s'mund te marr me mend qe mamaja  e dy femijeve ben prova dhe thjesht i kisha lene ne karrige ndaj ajo i kish mbledhur dhe i kish flakur per te lare.
Nejse gjithe ky justifikim ishte per te thene qe do dukej me mire me pantallonat e bardha por ju do ju duhet ta shijoni outfitin me jeans :)

P.S Te mendosh qe kisha kombinuar dhe vethet e bardhe me Pantallonat ne mendje :)

Fundjave te mbare dhe na vizitoni pasi ne fundjave do postohen disa veshje ne Shop My Closet :)2 comments:

  1. I GEZOFSHIM BALERINAT SE DHE UNE I KAM BLERE PO SI KAM INAGURUAR ENDE:)

    ReplyDelete
  2. Balerinat shume te bukura.....kam te njejten triko por ngjyre mente, eshte shume e rehatshme dhe e kendeshme ne trup, H&M apo jo? Por une kam nja 1 muaj qe e kam hequr nga lista per tu veshur...:)....Fundjave te mbare

    ReplyDelete

Total Pageviews